COOLPIX P310
je výkonný kompaktní fotoaparát s neuvěřitelně světelným objektivem poskytujícím překrásné výsledky - zejména při fotografování v noci a za nepříznivých světelných podmínek. Speciálně zkonstruovaný objektiv NIKKOR nabízí světelnost f/1,8, začíná extrémně širokoúhlou ohniskovou vzdáleností 24 mm a za pomoci optického členu Nikon s vysokým indexem lomu (HRI) dosahuje špičkové ostrosti a kontrastu obrazu. V kombinaci s vysoce citlivým obrazovým snímačem CMOS s technologií osvětlení ze zadní strany a plně manuálním ovládáním nabízí tento fotoaparát takovou míru tvůrčí svobody, která vám umožní zachytit fotografované motivy přesně tak, jak je sami vidíte.
COOLPIX P300 - vytvořen pro ty, kdo to s fotografováním myslí vážně
- Vysoce světelný, extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se světelností f/1,8 a ohniskovou vzdáleností 24 mm
- Obrazový snímač CMOS s 16,1 milionů pixelů a technologií osvětlení ze zadní strany
- Expoziční režimy P, S, A, M
- Záznam videosekvencí ve formátu Full HD 1080p
Objektiv NIKKOR s 4,2× optickým zoomem, vysokou světelností f/1,8 a ohniskovými vzdálenostmi od širokoúhlého objektivu 24 mm až po teleobjektiv 100 mm. Záruka vynikající přesnosti, vysokého rozlišení a vysokého kontrastu obrazu.
Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů: vysoce citlivý obrazový snímač, který poskytuje díky vyšší světelné účinnosti jednotlivých pixelů společně s obvodem pro zpracování obrazu EXPEED brilantní snímky za každého osvětlení.
Pokročilá optická redukce vibrací (VR): Systém redukce vibrací druhé generace společnosti Nikon potlačuje v reálném čase chvění fotoaparátu a umožňuje používat až o 4 EV delší časy závěrky než bez redukce vibrací.
Videosekvence Full HD 1080p se stereofonním zvukem: samostatné tlačítko záznamu videosekvence usnadňuje zahájení filmování.
7,6cm (3") LCD monitor s 921 000 pixely: ať již budete fotografovat za jasného slunečního světla nebo za nízké hladiny osvětlení, velký LCD monitor s antireflexní vrstvou vždy nabídne jasný a kontrastní obraz.
Pokročilé funkce pro videosekvence: možnost použití optického zoomu a automatického zaostřování, možnost pořizování zpomalených a zrychlených videosekvencí s využitím snímací frekvence až 120 obr./s. Vestavěný konektor HDMI umožňuje propojit fotoaparát přímo s televizorem HDTV.
Uživatelsky programovatelné funkční tlačítko (Fn): možnost, jak obejít menu a vytvořit zástupce vlastních oblíbených nastavení fotoaparátu.
Automatický režim HDR: pořizování snímků s působivými barevnými odstíny v každé situaci vyžadující použití tohoto režimu. Přístroj při každém stisknutí tlačítka spouště pořídí dva snímky s různou expozicí, z nichž vytvoří jediný snímek s velkým dynamickým rozsahem a bohatou barevnou gradací.
Zjednodušený panoramatický režim pro úhel 360°/ 180°: záruka dynamických panoramatických snímků v horizontální i vertikální orientaci.
3D fotografování: tvorba 3D snímků libovolných statických objektů s možností přehrávání výsledků na televizorech a počítačích podporujících 3D zobrazení. Fotoaparát zkombinuje dva snímky pořízené z odlišné pozice; druhý snímek je pořízen automaticky v okamžiku, kdy fotoaparát rozpozná, že se nacházíte ve správné pozici.
Volič provozních režimů obsahující standardní expoziční režimy (P/S/A/M) a režim uživatelských nastavení, který umožňuje v jediném okamžiku vyvolat sadu upřednostňovaných nastavení fotoaparátu.
Vysoce rychlé sériové snímání: pořízení až pěti snímků v plné velikosti obrazu frekvencí 6 obr./s, resp. pořízení až 30 snímků v plné velikosti obrazu frekvencí 1 obr./s.
Rychlé a přesné automatické zaostřování: chcete-li fotografovat složité objekty, můžete použít pro získání extrémně ostrých snímků manuální zaostřování a 99 zaostřovacích polí automatického zaostřování.
Zaostřování se sledováním objektu: zachytí ostré snímky objektů, které nepočkají na místě. Zaostřování se sledováním objektu zajistí perfektní zaostření zvoleného objektu i v případě, že se objekt pohybuje.
Bezdrátový přenos dat: s podporou karet Eye-Fi X2 (a novějších). Pořízené digitální snímky (ve formátu JPEG) lze přenášet přímo do telefonu nebo počítače a poté se připojit k síti Internet a využít výhod online služby pro sdílení snímků, my Picturetown, poskytované společností Nikon.
Menu retušování: vylepšuje pořízené snímky pomocí množství filtrových efektů. K dispozici je široká nabídka možností, například filtr Selektivní barva, který snímek převede na monochromatický a poté barevně zvýrazní jeho vybranou část, nebo Filtr typu hvězda, který k bodovým zdrojům světla dodá hvězdicové reflexy.
EXPEED C2: rychlý a výkonný systém pro zpracování obrazu, který nabízí rychlé zpracování dat, vylepšený záznam videosekvencí, vysokou citlivost a maximální kvalitu obrazu.
8
Reaguje na 7 | Dobrý den, fotoaparát bílé barvy není již v naší nabídce. K sehnání je pouzev černé barvě
Dan Maxant - Megapixel, 25.02.2013 | Reagovat
7
Dobrý den, chtěli bychom zakoupit fotoaparát Nikon Coolpix P310 v bílé barvě. Je možno ho sehnat ve Vašem obchodě. Děkuji
Eliška Chrtová, 25.02.2013 | Reagovat
6
Reaguje na 5 | Dobrý den, na rodinnou fotografii stačí každý z uvedených přístrojů. Osobně bych asi volil Nikon P310 ale někomu může scházet větší přiblížení.
Martin Lukeš - Megapixel, lektor fotografických kurzů, 17.10.2012 | Reagovat
5
Dobrý den, řeším koupi kompaktu a nemohu se rezhodnout mezi tímto fotoaparátem a Panasonic Lumix DMC-TZ25 nebo Panasonic Lumix DMC-TZ30. U tohoto mě láká světelnost objektivu, ale zase jsem četl špatné recenze na přemrštěné množství megapixelů, které čip už rozumně nezvládá - fotky ptý nejsou tak ostré. Který z výše jmenovaných fotoaparátů byste mi doporučil? Jde mi o pěkné rodinné fotky z dovolených...
Jan Pešek, 16.10.2012 | Reagovat
4
Reaguje na 3 | Dobrý den, bohužel nemá.
Martin Lukeš - Megapixel, lektor fotografických kurzů, 08.10.2012 | Reagovat
3
Dobrý den, jde s tímto nikon p310 dělat časosběrné video???
franta, 06.10.2012 | Reagovat
2
Reaguje na 1 | Dobrý den, myslím, že tento model uvedené požadavky splňuji. Další alternativou je například Olympus XZ-1.
Martin Lukeš - Megapixel, lektor fotografických kurzů, 19.04.2012 | Reagovat
1
Dobrý den, stojí jako v podstatě každý před koupí fotoaparátu.Tento Nikon P310 se zdá být zatím nejlepším řešením.Sháním kompakt s dobrým světelným objektivem,rychlou uzávěrkou (mám děti :-) ) a co nejkvalitnějším videem.Jaké máte zkušenosti s focení a také s videem? Šum + zaostřování během videa atd? Můžete mi prosím poradit případně nějakou alternativu do 10000Kč ? Předem moc děkuji. Michal
Michal Sládek, 18.04.2012 | Reagovat