Magazín

Produktové aktuality

10 věcí, které byste si měli sbalit na letní dovolenou

Tom KalousVydáno: 11. 6. 2019 v 12:13 • Rubrika: Produktové aktuality

10 věcí, které byste si měli sbalit na letní dovolenou

Léto je tu a velká většina z nás se chystá někam na dovolenou. Ať už je to k moři, do hor či do města, čeká na nás jistě skvělá zábava, relax a nespočetné množství nových zážitků a zkušeností. Abychom si ale celou cestu náležitě užili, nesmíme na nic zapomenout a pokud jsme fotografové, platí to dvojnásob. Nezapomeňte si s sebou proto k foťáku přibalit i nějaké náhradní potřeby a příslušenství, které vám dopomůže k lepším fotkám či videu.

Obsah

Ať už se chystáte jako baťůžkář prozkoumávat rýžová pole v severním Vietnamu, či plánujete jet jako turista s velkým kufrem do ***** hotelu v turecké riviéře, anebo chcete dokonce na enduru projet vojenské cesty v Ligurských Alpách, vždy je dobré sbalit si jednoduše a efektivně veškerou techniku, kterou budete potřebovat. Fotoaparát a objektivy máte jistě vyřešené a pečlivě připravené na cestu. Ale co příslušenství? Nezapomeňte, že pokud si něco zapomenete, tak už to na cestách jen těžko seženete. Zde máte proto 10 tipů na doplňky, které vám na dovolené nesmí chybět.

 1. Náhradní baterky


  Tady platí pravidlo - lepší více, nežli méně. Vždy doporučujeme přibalit alespoň jednu baterku navíc. Uvidíte, že se bude hodit. Toto pravidlo platí dvojnásob u bezzrcadlovek, u kterých je známo, že spotřebovávají mnohem více energie než běžné zrcadlovky, a tak by byla škoda, kdyby vám fotoaparát "umřel" uprostřed focení.

   

 2. Power Banka

  A u baterky ještě chvíli zůstaneme. Energie není nikdy dost, a proto se právě power banka vždy hodí. Nejenže si díky ní můžete dobít telefon, ale pozor! Moderní fotoaparáty a především kompakty či outdoorové kamery lze také nabíjet pomocí této malé technologie, která nezabere téměř žádné místo.


 3. Polarizační filtr

  Filtry jsou věčné téma fotografů. Používat, či ne? Jaký filtr na co potřebuji? Jedno je jisté, UV filtr chrání fotoaparát před ultrafialovým zářením a zároveň pomůže ochránit přední čočku fotoaparátu proti poškrábání. My doporučujeme minimálně polarizační filtr, díky němuž ve fotografii zvýrazníte mraky a nasytíte barvy, takže vše bude živější a kontrastnější.


 4. Mikrofon

  Pro video nedílná součást. Zachyťte zvuk rušných ulic, natočte komentovaný vlog a podělte se s lidmi o své zážitky. Vlogování je v dnešní době populární a velmi sledovaný videoobsah. Zvuk je velmi důležitá součást každého videa a je tak důležité mít kvalitní mikrofon.


 5. Čistící sada

  Moře, sůl, písek, vítr, prach. To vše může zapříčinit vznik nečistot na objektivu a nejhůře na snímači. Zkontrolujte si to ještě před dovolenou, zde je návod. Pokud tam nečištoty uvidíte, doporučujeme si snímač nechat vyčistit. Na cestách se pak hodí tato čistící sada, díky které drobné nečistoty z objektivu setřete hadříkem nebo lenspenem a z šachty pak vše vyfoukáte balónkem 


 6. Uložiště

  Zálohovat, zálohovat a zálohovat. Tímto by se měl řídit každý, není nic horšího, než když dofotíte zakázku a druhý den na dalším focení kartu zformátujete s tím, že jste si ji určitě zazálohovali, bohužel tomu tak ale není. Stát se to může každému, proto doporučujeme vzít si s sebou alespoň dvě paměťové karty, byť jen pro jistotu, kdyby se s jednou náhodou něco stalo, a také externí disk, na který si data zálohujete, abyste o ně nepřišli.


 7. Stativ

  Stativ bývá problém. Většina z nás se s ním nechce tahat a ubírat si místo v batohu. Na druhou stranu vždy pak litujeme, že by se nám zrovna hodil a tato či ona fotka by vypadala lépe, kdybychom prodloužili expozici. Pro tyto případy máme řešení. Stativy Joby jsou malé, skladné a unesou cokoliv a kdekoliv. Můžete ho například omotat kolem zábradlí, také se ale hodí například na vlogování, protože si ho můžete ohnout tak, aby foťák mířil přímo na vás.


 8. Dálková spoušť

  Když už si sbalíte stativ, nezapomeňte na dálkovou spoušť. Díky ní můžete ovládat spoušť fotoaparátu, aniž byste se jej dotkli. Díky tomu zabráníte jakýmkoliv otřesům, které mohou při dotyku prstem vzniknou a zkazit tak dlouhé expozice.


 9. Diktafon

  Je moderní deník. Namluvte si všechny zážitky, které jste během dne zažili. Hodí se také jako vhodný nástroj pro voiceover, který následně použijete ve videu. Jak jsem již zmínil u mikrofonu, zvuk je podstatná součást každého videa a sound design není jednoduchý. Diktafon můžete použít také ke zaznamenání různých zvuků přírody, které udělají z vašeho videa dechberoucí cestovní film.


 10.  Foto batoh

  A do čeho to všechno zabalíte? Máte vhodný batoh, který vám nezruinuje záda a navíc pojme všechno, co potřebujete? V naší nabídce naleznete širokou škálu od malých batůžků až po krosny na dlouhé tůry. Stavte se na našich pobočkách a vyzkoušejte si, která vám padne na záda nejlépe.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.