Magazín

Od čtenářů

#12 Představujeme naše čtenáře: Zdeněk Roman

Luděk BouškaVydáno: 7. 6. 2017 v 8:33 • Rubrika: Od čtenářů

#12 Představujeme naše čtenáře: Zdeněk Roman

Fotografování je pro mně především zábava. Snažím se fotit tak, abych mohl kdykoliv říct "… ano, to jsem fotil já". První fáze příprav je plná očekávání něčeho, co má teprve vzniknout. Druhá fáze, vlastní fotografování, s sebou nese plno vzrušení a napětí. No a nakonec, když se nějaký snímek povede přichází uspokojení. Dalo by se tedy říct, že fotografování je vlastně určitá forma sexu.

Obsah

Fotografovat jsem začal na základní škole. Nejprve fotoaparátem Pionýr (překvapivě dělal ucházející fotky), pak Flexaretou. Dodnes jí občas používám. V deváté třídě jsem si koupil svůj první fotoaparát Zenit-E. Tehdy stál 1 400,-Kč. Ještě ho mám schovaný. Fotil jsem úplně všechno. Noci jsem pak trávil zavřený v koupelně o rozměrech 1,3 x 1,5m. Ráno jsem "voněl" naprosto skvělým parfémem - směsicí vývojky a ustalovače. Oči jako králík. Vybrané fotky jsem tenkrát nosil ke konzultaci mému strýci, profesionálnímu fotografovi. Málokdy mi je pochválil, ale vždycky mi po prvním "šoku" poradil, řekl co a jak. To mi vydrželo cca do vojny. Po ní jsem se věnoval jiným činnostem.

K fotografování jsem se vrátil začátkem roku 2008 a od té doby se jí amatérsky věnuji až dosud. Koupil jsem si fotoaparát Nikon D40 a této značce jsem už zůstal věrný. Časem jsem se propracoval k mému vysněnému přístroji Nikon D700. Převážnou většinu mé současné tvorby tvoří černobílé fotografie ženských aktů ve kterých se snažím spíš o zobrazení světel a stínů než intimních partií těla.


K prvním třem snímkům mě inspirovala podobná fotografie, kterou jsem někde zahlédl. Byl na ní muž se ženou v docela krkolomné pozici. Chtěl bych podobné snímky vytvořit s párem rozdílné barvy pleti. Kontrast světlé a tmavé pleti by mohl být velmi zajímavý.


Tento snímek vznikl v Českém Krumlově v jedné soukromé vile kde jsem měl možnost díky pochopení paní majitelky fotografovat.


I tento snímek je z Českého krumlova. Tentokrát z dílen Střední uměleckoprůmyslové školy sv.Anežky České. V Českém Krumlově fotím rád. Je to velice fotogenické město, které nabízí nepřeberné množství zajímavých zákoutí kde se dají nerušeně pořizovat i odvážnější fotografie.


Tato fotografie vznikla v mém pražském atelieru. Je fajn mít svůj atelier. Můžete v něm realizovat vlastní nápady, které by v pronajatých prostorách neprošly. Bohužel jsem o něj přišel.


CHCETE BÝT VIDĚT TAKÉ? UKAŽTE SVÉ FOTOGRAFIE V NAŠEM MAGAZÍNU I VY

Snad každý fotograf touží po tom, aby se jeho snímky dostaly k co nejširšímu publiku. Ale ne každý má možnost se k takovému publiku bezplatně dostat. Proto jsme si řekli, že vám nabídneme možnost prezentovat své fotografie v našem Magazínu. Důvod je jednoduchý. Pořád píšeme články o fotografické technice, tak si myslíme, že bude skvělé, když náš Magazín oživíme fotografiemi. A kdo jiný by měl mít větší právo podílet se na tom, co prezentujeme, než právě naši čtenáři?

Jak na to

Je to vlastně snadné:

  • sedněte si k počítači a proberte své portfolio

  • vyberte ideálně 6 fotografií, z nichž alespoň jedna bude na šířku (ta bude úvodní)

  • pokud budete snímky zmenšovat, tak kratší strana musí mít alespoň 1024 px

  • u snímků neodstraňujte EXIF data, pomohou ostatním fotografům na cestě k lepším snímkům

  • napište krátký popis, jak vaše snímky vznikaly, jaké jste používali příslušenství, co se vám při focení stalo neobvyklého nebo zajímavého a podobně

  • připojte také pár informací o sobě a svém fotografickém příběhu

  • fotografie a texty nám pošlete na adresu magazin@megapixel.cz

My vám dáme co nejdříve vědět, zda a kdy bude váš příspěvek zveřejněn.

Těšíme se na vaše fotky a příběhy.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.