450 km fotografií - Grand Canyonem na kajaku

450 km fotografií - Grand Canyonem na kajaku

Představovat cestovatele, fotografa a dobrodruha Tomáše Mähringa je stejné, jako „nosit fotoaparáty do Megapixelu“. Takže je zcela jasné, jak bude toto vzácné setkání probíhat a co všechno se můžete dozvědět. Vydejte se tedy za účasti našeho vzácného hosta na dobrodružnou výpravu divokým Grand Canyonem a zažijte zprostředkované dobrodružství s předáním mnoha poznatků, které se vám zajisté budou hodit na vašich výpravách.

Cena workshopu: zdarma

Přehled termínů

Momentálně nejsou vypsány žádné termíny.

 

Měl jsem tu čest být fotografem vodácké výpravy do Grand Canyonu, která získala permit ke splutí na únor 2013. Rád bych vás pozval do centra digitální fotografie Megapixel v Praze Holešovicích na promítání fotek a besedu o tomto 450km dlouhém sjezdu Colorado river dalšími 16ti českými šťastlivci.

Možná si říkáte, proč šťastlivci? Je to jednoduché. K tomu, abyste získali permit ke splutí Colorada, musíte mít krom znalostí, prostředků a energie výpravu připravit, také štěstí v loterii. Vyhrajete permit = můžete jet.

Nabízí se další otázka, únor, je to severní polokoule, není tam zima? Odpověď: Je. Ale není to tak hrozné, přes noc bylo lehce pod nulou, ale přes den umělo být i 30 stupňů Celsia (ale i 12...).

Maximální velikost nekomerční skupiny je 16 lidí. Bylo nás tedy 16, dva jsme jeli na kajacích, ostatní jeli na raftech. Dva rafty byly veslovací "nákladní", které vezly zásoby jídla a všeho potřebného na 18 dní fungování mimo civilizaci. A zbývající 2 rafty byly klasické pádlovací, jak je všichni známe.

Colorado, jak by se mohlo zdát z těch všech televizních dokumentů, fotek a reportáží, není vodácky až tak náročné, peřeje jsou obrovské, ale nezáludné, voda má obrovský tah, ale pod každou peřejí vždy následuje pár kilometrů klidné vody. Celkově je to ale nepopsatelný zážitek. Znal jsem to také z fotek a videí, věděl jsem, že bude kaňon obrovský, ale dokud v něm nejste a nad vámi se netyčí mohutná kilometrová skalní stěna, není možné si ten rozměr pořádně představit. 13. a 14. září vždy od 17:00 v centru Megapixel se vám pokusím přiblížit nejen krásu a unikátnost Grand Canoynu, ale podíváme se na to i z té fotografické stránky.

Tomáš Mähring
www.foto-tom.cz

Podívejte se na krátké video z této akce!

Proč přijít na workshop

  • Workshopy jsou založeny na vzájemné komunikaci účastníků a lektora.
  • Díky praktickým ukázkám si odnesete spoustu cenných informací.
  • Registrace je snadná a rychlá.
  • Snadno si vyberete termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.
  • Workshopy vedou zkušení lektoři Megapixelu
  • Všichni naši lektoři aktivně fotografují a zároveň umí učit.
  • Získáte kompletní službu. Prodáme vám fotoaparát a naučíme vás s ním zacházet.
  • Nebudeme vám nutit žádné konkrétní zboží. Máme zkušenosti s fototechnikou všech značek.

Kam pokračovat?

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím