Magazín

Produktové aktuality

8K se 60 snímky za sekundu v RAWu? To a spoustu dalších vychytaných video funkcí umí nový Canon R5 C

Tom KalousAktualizováno: 19. 1. 2022 v 17:38 • Rubrika: Produktové aktuality

8K se 60 snímky za sekundu v RAWu? To a spoustu dalších vychytaných video funkcí umí nový Canon R5 C

Novinka Canon R5 C nám díky vestavěnému aktivnímu chlazení nabízí spoustu nových možností jako je časově neomezené nahrávání, tři varianty RAW záznamu a další vychytané video funkce.

Obsah

Klíčové vlastnosti

  • 12bitové RAW video 8K 60 sn./s. interně
  • 4K 120 sn./s. z celého snímače bez ořezu
  • vestavěné aktivní chlazení snímače
  • tři varianty RAW záznamu (HQ, ST a LT)
  • multifunkčí patice blesku
  • video menu jako v cinema kamerách Canon
  • 2 sloty na paměťové karty - CF Express Typ B a SD UHS-II
  • simultální záznam na 2 paměťové karty v různých nebo stejných formátech
  • spoustu asistenčních funkcí pro video (False color, waveform, zebra, atd.)
  • Canon Log 3

Chci Canon R5 C

Novinka Canon R5 C navazuje na bezzrcadlovku Canon R5 a přidává nové funkce a možnosti ve videonahrávání. Ve fotografii je totiž úplně totožná a nenabídne nic nového. Převratné novinky ale přicházejí ve videu. Tam nám společnost Canon s novinkou R5 C umožní nahrávat RAW 8K v 60 snímcích za sekundu, a to bez jakéhokoliv časového omezení. To vše je možné jen díky zabudovanému větráčku, který aktivně chladí snímač. To je asi největší novinkou u modelu Canon R5 C. Právě díky aktivnímu chlazení máme možnost nahrávat bez omezení ve všech nabízených formátech. Již zmiňované 8K při 60 snímcích za sekundu má jedno jediné omezení a tím je nutnost připojení fotoaparátu do sítě pomocí kabelu. Takový výkon zkrátka není možné utáhnout z akumulátoru, který bezzrcadlovka používá.

Canon R5 C | Megapixel

S full-frame bezzrcadlovkou R5 C dostáváme také možnost určit si, kolik dat chceme danému projektu věnovat a jak moc potřebujeme s video soubory pracovat v postprocesu. Novinka totiž nabízí 3 varianty RAW záznamu s různým datovým tokem: High Quality - HQ, Standard - ST nebo Light - LT. První 2 varianty je možné zaznamenat pouze pomocí externího rekordéru, ale díky variantě LT můžete s radostí natáčet interně na paměťovou kartu CF Express typu B.

Co se postprodukce týče, barvit můžete dle libosti, protože to RAW záznam umožní. A pokud zrovna RAW nebudete potřebovat, velice pružné jsou i záznamy natočené do profilu Canon Log 3. Co není pružné je snímač. Ten je totiž upevněný napevno a nenabízí optickou stabilizaci. To mě mrzí, jelikož u R5ky stabilizovaný snímač je. Neklesejte ale na mysli, profesionální kamery také stabilizovaný snímač nemají. Vývojáři si jsou tohoto neduhu vědomi a umožnili zapnutí stabilizace digitální, která funguje snad ještě lépe, než ta optická, jen způsobí menší ořez obrazu.

Canon R5 C | Megapixel

Cena Canon R5 C je 128 990 Kč, což je jen o pár tisíc víc než u předchůdce R5. Myslím si, že možnosti, které s novinkou dostanete za tuto cenu stojí!

Chci Canon R5 C

Prodejte u nás váš starý foťák a my vám dáme 20% bonus k výkupní částce při nákupu novinky Canon R5 C na protiúčet!

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Podívejte se na naše videopředstavení

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.