Magazín

Blog

A je to tady, soutěž o fotoaparát v hodnotě přes 100.000 Kč je vyhodnocena!

Martin LukešAktualizováno: 23. 7. 2020 v 14:01 • Rubrika: Blog

A je to tady, soutěž o fotoaparát v hodnotě přes 100.000 Kč je vyhodnocena!

Mnozí účastníci naší video soutěže o Panasonic S1H, bezzrcadlovku v hodnotě přes 100.000 Kč jistě s napětím očekávají, kdo se stane šťastným majitelem této nadupané mašiny. Tak je rozhodnuto! Toto jsou nejkreativnější videa soutěže a nejlepší fotografie na téma V HLAVNÍ ROLI SPORT.

Nejlepší videa soutěže - Kreativní video1. místo - Patrik Paulínyi
 


2. místo - Jakub Gabrhe3. místo - Jan Žůrek

Hlavní cena video soutěže - profesionální bezzrcadlovka 
Panasonic Lumix DC-S1H tělo v hodnotě přes 100.000 Kč

Nejlepší fotografie soutěže - V hlavní roli SPORT

Ondra přihlásil hned několik výborných snímků, ve kterých "prodal" bezchybné technické zpracování a kreativitu. Oceňuju pracnost, kterou za fotkama vidím, a snahu posunout je dál novými nápady.
 
Sportovní fotka je o výkonu, o zachycení klíčového okamžiku, o náročných podmínkách. Kristýně a Sanse se to podařilo skvěle a vůbec nevadí, že se nejedná o olympijský sport...možná právě naopak.
 
Třetí místo pro mě bylo těsné, nakonec jsem upřednostnil Ondrovu kajakářskou fotku, protože je ze závodu, kdy je na fotografa vždy větší tlak než při volném focení. Výborně zachycená dynamika sportovní scény (nelehkým) švenkem s delším expozičním časem.
 

4. místo - Honza Burkert / Tower
Nepopulární brambora jde Honzovi za kombinaci skvělého výběru lokace, bezchybné práce s kompozicí a ohniskem a samozřejmě zachycení zajímavého sportovního výkonu. Pochválit musím i to, že nezapomněl na detaily - kontrastní oranžová bunda funguje perfektně.
 
Miroslav do soutěže poslal důkaz, že sportovní fotka nemusí být vždy o extrémním, vypjatém okamžiku. Sport často provází klidné až intimní emoce. Tady funguje vše na jedničku - minimalistická kompozice, barevnost, stejně jako husí kůže ze zimy na fotce i za monitorem.
 
Reportážní sportovní fotka má někdy tendenci přeužívat dlouhá ohniska na úkor širších kompozicí. Josefova fotka je přesný případ, kdy "šikokáč" pro diváka ideálně dokumentuje prostředí a kontext závodu. Čistá práce.
 
Kvalitní sportovní reportážní fotka s dynamikou i emocí, kterých po hříchu v soutěži nebylo moc. I proto by klidně mohla být v pořadí o pár stupínků výš, konkurence je ale letos našlapaná.
 
Variace na kontrast mezi dynamikou a statikou je vždy efektní. Petr ji použil ve správný čas na správném místě a je z toho fotka, která zaujme.
 
Pro někoho možná kontroverzní fotka, ale do TOP10 jsem ji posunul jako zástupce fotek pracujících na prvním místě se silnou atmosférou, která není podmíněna dokonalou technickou kvalitou.
 
Zdeněk předvedl perfektní zachycení klíčového okamžiku, za což zaslouženě bere umístění v nejlepší desítce. Netřeba dodávat víc.

titulní foto, cena diváků: Jozef Macak

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.