Fotografické kurzy
ZX_Adobe Lightroom


Adobe Photoshop Lightroom byl navržen speciálně pro fotografy a kombinuje tři základní funkce. Nabízí velmi snadnou správu i rozsáhlého archivu digitálních fotografií, zpracování RAW snímků ze stovek různých fotoaparátů a navíc i velmi silné nástroje pro úpravy fotografií. Během jediného dne Vás naučíme fotografie roztřídit, zpracovat, upravit a zaarchivovat.

Přehled kurzů

Adobe Lightroom 3 se naučíme používat v praktické uživatelské úrovni. Nemusíte se bát přílišné komplikovanosti či techničnosti. Vybrali jsme pro Vás podstatné funkce programu a hlavně se zaměříme na to, jak je prakticky používat. Základem úspěchu je jednoduchý a přitom přehledný systém ukládání a třídění fotografií. Nabídneme Vám praxí ověřený způsob, jak velice rychle roztřídit fotografie a udělat si v nich pořádek. V druhé části workshopu se budeme věnovat elegantnímu zpracování RAW i JPEG fotografií spolu s dalšími úpravami. Na rozdíl od velké verze Photoshopu Vás upravovat fotografie v Lightroomu naučíme během jediného dne.

Kurz probíhá interaktivní formou. Kromě výkladu samotného se můžete těšit na praktická cvičení, při kterých budeme společně snímky importovat, třídit, zpracovávat, upravovat a vytvoříme webové stránky i s prezentací. Každý účastník kurzu bude mít k dispozici vlastní počítač s nainstalovanou českou verzí Lightroomu 3.

Co se na kurzu naučíte?

Cílem kurzu je naučit se rychle a efektivně pracovat s Adobe Lightroomem 3. Není naším cílem naučit se přesný význam každého jednotlivého tlačítka, nýbrž osvojit si v praxi postupy, které zjednoduší Váš každodenní život. Soustředíme se na vytvoření přehledného archivu digitálních fotografií, efektní zpracování RAW snímků a opravdu snadné a přitom funkční úpravy snímků.

Fotografie budeme:

 • importovat, třídit, organizovat a archivovat
 • zpracovávat ve formátech JPEG i RAW
 • provádět plošné i lokální úpravy
 • prezentovat jako slideshow
 • publikovat na Internetu
 • připravovat pro tisk

Komu je kurz určen?

Pokud si nevíte rady s tím, jak ukládat své fotografie, nejste spokojeni s kvalitou svých fotografií a Adobe Photoshop Vám připadá zbytečně komplikovaný a drahý, pak je Lightroom a tento kurz tou správnou volbou pro Vás. Nemusíte mít žádné zkušenosti s Lightroomem, budeme začínat od úplných začátků.

Jak kurz probíhá?

V dopolední části kurzu se naučíme fotografie načíst do Ligthroomu, protřídit, zorganizovat a nastavit jejich základní zpracování. V odpolední části pak budeme fotografie upravovat a následně se zaměříme na výstup pro video, web či tisk. Výklad lektora, který je Adobe Certified Expert pro Adobe Lightroom, bude průběžně prokládán praktickými cvičeními. Na konci kurzu získáte certifikát o absolvování.

Co vzít na kurz s sebou?

Kurz probíhá v plně vybavené počítačové učebně, kde má každý student k dispozici vlastní osobní počítač s displejem EIZO, myší, klávesnicí a tabletem Wacom. Takže stačí přijít s chutí se něco naučit! Pokud chcete raději pracovat na vlastním notebooku, můžete si jej vzít s sebou. Podmínkou je mít nainstalovaný vlastní Adobe Lightromm 3 v české verzi.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím