Fotografický kurz

ZX_Adobe Lightroom

Adobe Photoshop Lightroom byl navržen speciálně pro fotografy a kombinuje tři základní funkce. Nabízí velmi snadnou správu i rozsáhlého archivu digitálních fotografií, zpracování RAW snímků ze stovek různých fotoaparátů a navíc i velmi silné nástroje pro úpravy fotografií. Během jediného dne Vás naučíme fotografie roztřídit, zpracovat, upravit a zaarchivovat.

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Adobe Lightroom 3 se naučíme používat v praktické uživatelské úrovni. Nemusíte se bát přílišné komplikovanosti či techničnosti. Vybrali jsme pro Vás podstatné funkce programu a hlavně se zaměříme na to, jak je prakticky používat. Základem úspěchu je jednoduchý a přitom přehledný systém ukládání a třídění fotografií. Nabídneme Vám praxí ověřený způsob, jak velice rychle roztřídit fotografie a udělat si v nich pořádek. V druhé části workshopu se budeme věnovat elegantnímu zpracování RAW i JPEG fotografií spolu s dalšími úpravami. Na rozdíl od velké verze Photoshopu Vás upravovat fotografie v Lightroomu naučíme během jediného dne.

Kurz probíhá interaktivní formou. Kromě výkladu samotného se můžete těšit na praktická cvičení, při kterých budeme společně snímky importovat, třídit, zpracovávat, upravovat a vytvoříme webové stránky i s prezentací. Každý účastník kurzu bude mít k dispozici vlastní počítač s nainstalovanou českou verzí Lightroomu 3.

Co se na kurzu naučíte?

Cílem kurzu je naučit se rychle a efektivně pracovat s Adobe Lightroomem 3. Není naším cílem naučit se přesný význam každého jednotlivého tlačítka, nýbrž osvojit si v praxi postupy, které zjednoduší Váš každodenní život. Soustředíme se na vytvoření přehledného archivu digitálních fotografií, efektní zpracování RAW snímků a opravdu snadné a přitom funkční úpravy snímků.

Fotografie budeme:

  • importovat, třídit, organizovat a archivovat
  • zpracovávat ve formátech JPEG i RAW
  • provádět plošné i lokální úpravy
  • prezentovat jako slideshow
  • publikovat na Internetu
  • připravovat pro tisk

Komu je kurz určen?

Pokud si nevíte rady s tím, jak ukládat své fotografie, nejste spokojeni s kvalitou svých fotografií a Adobe Photoshop Vám připadá zbytečně komplikovaný a drahý, pak je Lightroom a tento kurz tou správnou volbou pro Vás. Nemusíte mít žádné zkušenosti s Lightroomem, budeme začínat od úplných začátků.

Jak kurz probíhá?

V dopolední části kurzu se naučíme fotografie načíst do Ligthroomu, protřídit, zorganizovat a nastavit jejich základní zpracování. V odpolední části pak budeme fotografie upravovat a následně se zaměříme na výstup pro video, web či tisk. Výklad lektora, který je Adobe Certified Expert pro Adobe Lightroom, bude průběžně prokládán praktickými cvičeními. Na konci kurzu získáte certifikát o absolvování.

Co vzít na kurz s sebou?

Kurz probíhá v plně vybavené počítačové učebně, kde má každý student k dispozici vlastní osobní počítač s displejem EIZO, myší, klávesnicí a tabletem Wacom. Takže stačí přijít s chutí se něco naučit! Pokud chcete raději pracovat na vlastním notebooku, můžete si jej vzít s sebou. Podmínkou je mít nainstalovaný vlastní Adobe Lightromm 3 v české verzi.

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.