Adobe Premiere Pro CS4

 • Značka: Adobe

Sháníte Adobe Premiere Pro CS4?

„Adobe Premiere Pro CS4“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Pomocí softwarové sady Adobe Premiere Pro CS4, která obsahuje software Adobe OnLocation CS4 a Encore CS4 a představuje komplexní řešení produkce obrazových dat, můžete sdělit své příběhy s maximální působivostí. Produktová sekce: Software Adobe

Parametry a popis

Adobe Premiere Pro CS4

Pomocí softwarové sady Adobe Premiere Pro CS4, která obsahuje software Adobe OnLocation CS4 a Encore CS4 a představuje komplexní řešení produkce obrazových dat, můžete sdělit své příběhy s maximální působivostí.

Přehled nových vlastností

Pracovní postup s metadaty od začátku až do konce

Metadata lze ke klipům snadno přidat jak na místě natáčení se softwarem Adobe® OnLocation™ i v průběhu střihu v programu Adobe Premiere® Pro. Projekty pak budou mnohem inteligentnější. Můžete použít technologii rozpoznávání řeči k vytvoření textových metadat, která vám pomohou efektivněji zorganizovat vaše zdroje. Metadata lze převést exportem pro publikování na webu, což umožňuje vytvořit prohledávatelné video a pomáhá získat nové zdroje příjmů.

Hledání řeči

Mluvené dialogy lze převést na textová metadata s přesnými časovými kódy a možností prohledávání. Můžete přeskočit do specifické oblasti záběru pomocí vyhledání klíčových slov v dialogu a pak použít klíčová slova k rychlému nalezení a zobrazení toho, co hledáte - nebo dokonce provést střih videa na základě textu.

Podpora kamer bez kazet

Můžete nativně střihat video v nejnovějších bezkazetových formátech, včetně formátů AVCHD, P2, XDCAM EX a XDCAM HD, bez překódování nebo překomprimování. Můžete procházet své disky a vyměnitelná média přímo z Adobe Premiere Pro a najít, zaznamenat nebo importovat záběry.
Dynamické pracovní postupy s ostatními nástroji Adobe

S těsně integrovanou sadou nástrojů v programu Adobe Premiere Pro CS4 dosáhnete vysoké úrovně produktivity od produkce až po distribuci. Při přenosu sekvencí do softwaru Adobe Encore® CS4 vyloučíte přechodné vykreslování. Také můžete využít novou podporu pro soubory programu Adobe Photoshop® s videem a režimy prolnutí.

Rychlejší a přizpůsobitelný výstup do SWF

Ze svých projektů na discích DVD a Blu-ray můžete vytvořit verze v souborech SWF pro web, včetně interaktivity jako na DVD, nabídkami, odkazy na URL a přizpůsobitelnými předlohami HTML, bez otevření jiné aplikace. Ty pak vyexportujete pro streaming nebo postupné stahování. Čas kódování můžete zkrátit použitím optimalizovaných nastavení kódování v softwaru Adobe Media Encoder.
Dávkové zakódování v pozadí

Ušetříte čas se softwarem Adobe Media Encoder, což je samostatná aplikace, která automatizuje proces vytváření více zakódovaných verzí ze zdrojových souborů a sekvencí. Lze nastavit priority a řídit pokročilá nastavení pro jednotlivé soubory.

Přepsaný program Adobe OnLocation CS4

S programem Adobe OnLocation CS4, který je nyní pro obě platformy a s novým standardním uživatelským rozhraním Adobe, získáte důležité monitorovací informace v průběhu záznamu přímo na disk. Inteligence projektu založená na metadatech a seznamech záběrů vám ušetří čas a odstraní nudné zapisování záznamů.

Efektivní střih

Můžete využít více než 50 nejžádanějších vylepšení střihu, která zvýší efektivitu vašeho pracovního postupu: aplikování efektů na více vybraných položek, rychlejší získání informací časových kódů, urychlení práce v časové ose s novými klávesovými zkratkami a další.
Prohlédnout ukázku | JPEG

Špičkové vytváření obsahu pro disky Blu-ray

Bezvadná kvalita vašeho HD videa se zachová po celou dobu až po distribuci. S programem Encore CS4 můžete vytvářet disky Blu-ray s vysokým rozlišením ve stejném uživatelském rozhraní, které se používá pro vytváření disků DVD se standardním rozlišením, obsahujícím rozšířené funkce pro disky Blu-ray, jako jsou rozbalovací nabídky nebo podtitulky a vypalování na dvojvrstvé disky.
Web Resource Central

Z panelu Resource Central v programech Adobe Premiere Pro a Encore je přístup k online zprávám a výukovým lekcím, vztahujícím se k produktům Adobe.

Přehled vlastností

Podpora bezpáskových kamer

V Premiere Pro CS4 je nyní možné zpracovávat data z kamer ve formátech DVCPRO, DVCPROHD, AVC-Intra (sem patří i stále častěji používaný formát AVCHD), P2, Sony XDCAM EX a XDCAM HD. Rozšířený Media Browser nyní umí pracovat i s metadaty těchto nových formátů. Na rozdíl od řady jiných výrobců postprodukčního software používá PremirePro CS4 při střihu přímo formát dat z kamery bez překódování při importu a případném exportu zpět do kamery. Používání původního formátu znamená, že pracujete v maximální možné kvalitě záznamu, která je z dané kamery k dispozici. Jakékoli převádění do jiného formátu znamená vždy určitou ztrátu kvality, tím větší, čím více ztrátová komprese je u záznamu nastavena. Protože komprese videa ve vysokém rozlišení je i díky omezené kapacitě paměťového média vysoká je střih v původním formátu profesionální nutností. Nastavení rozlišení a použitého formátu se navíc v nové verzi týká sekvence a ne celého projektu, jako v předešlých verzích. Používání sekvencí v nativním formátu má výhodu v tom, že zpracováváme materiál v maximální možné kvalitě i v případech, kdy je nutné mixovat různé zdroje materiálu. Konečné sestavení probíhá až při exportu do výstupního formátu. Čekání na novou verzi se tedy vyplatilo a je jasné, proč Adobe nešlo například jednoduchou cestou dopsání importního zásuvného modulu pro starší verzi PremirePro, který by sice import například populárního AVCHD umožnil, ale díky ztrátě kvality už by musel být přídomek Pro psán v uvozovkách.

Dávkové kódování

Použijete například tehdy, když potřebujete exportovat vaší kompozici do různých formátů například pro DVD disk, Internet, mobilní telefony nebo například e-mail. Adobe Media Encoder je samostatná aplikace dodávaná společně s PremirePro CS4. Export probíhá ve zvolených formátech, kde vedle již tradičních formátů, namátkově Windows Media, MPEG 2, H.264 nebo QuickTime, nechybí ani nové formáty FLV a F4V. Samostatnou aplikaci Adobe Media Encoder využívá pro export i After Effects CS4. Optimalizaci při exportu na mobilní zařízení, jako mobilní telefony a PDA (hranice mezi mobilním telefonem a PDA je stále méně zřetelná), zajišťuje nová verze programu Adobe Device Central CS4. Tato aplikace zobrazuje chování výsledného souboru na zvoleném typu cílového zařízení bez nutnosti toto zařízení opravdu vlastnit. Emulace zohledňuje rychlost zařízení, typ displeje ale třeba i podmínky vnějšího osvětlení. Díky této emulaci je snadné optimalizovat export videa s ohledem na velikost, kontrast, rychlost a čitelnost obsahu. Seznam emulovaných zařízení byl samozřejmě rozšířen o nové mobilní přístroje řady výrobců.

Spolupráce s ostatními programy Adobe

Rozšířena je zejména použití Adobe Photoshopu CS4 jako zdroje dat je nyní opravdu propracované. Při importu souborů s vrstvami jsou zde volby s náhledem, kde vyberete které vrstvy importovat, a jak se v kompozici mají použít. Podporovány jsou soubory z Photoshopu obsahující videosekvence, které importujete jako běžné video záběry. Nastavení míchání vrstev nebo záběrů je při importu zachováno. Dynamik Link nyní spolupracuje i s Adobe Encore, což usnadňuje konečné doladění DVD nebo BlueRay disku. Není třeba řešit nové exporty upravených sekvencí, změny se z PremierePro CS4 přenáší pomocí Dynamik Link automaticky. Přenášení textu mezi aplikacemi Adobe CS4 funguje se zachováním parametrů textu. Text připravený například v Illustrator CS4 jednoduše přenesete třeba jako titulek do PremirePro se zachováním formátu. Tato „maličkost" ušetří mnoho času zejména ve chvíli, kdy připravujete projekt se sjednoceným designem, například reklamní kampaň s plakáty, videem pro mobily a televizní reklamou.

Efektivnější práce

PremirePro CS4 je efektivnější práce výsledkem zakomponování více jak padesáti vylepšení na základě požadavků uživatelů. Zrychlení zobrazení obsahu i informací o obsahu je patrné hned od začátku práce. Mnoho změn najdete v okně Project. Vyhledávání pracuje, už když píšete dotaz. Každá sada souborů má nyní samostatně uložené nastavení a při použití obsahu jinde, nebo nahrazení obsahu, se nastavení přenášejí automaticky. Inteligentní rozhraní okna Projekt usnadňuje práci na rozsáhlých projektech. K tomu napomáhá i nastavení vícenásobného použití sekvencí nebo záběrů v projektu. Novou funkcí je Track Sync Lock pro uzamykání synchronizace stop časové osy sekvence, kterou využijete při nahrazování záběrů, optimalizaci obsahu nebo při střihu taktovaném na hudbu. Track Sync Lock také urychlí přípravu několika variant videa pro porovnání. Automatický inteligentní zoom časové osy usnadňuje orientaci v projektu a tím urychluje práci, jen je potřeba si na tuto funkci zvyknout a využívat ji. Přesnější je práce se zvukem díky podrobnému zobrazení zvukového náhledu v okně Source. Společně s Track Sync Lock je synchronizace zvuku a obrazu rychlá a hlavně velmi přesná. Při práci se zvukem není v nové verzi třeba používat pro synchronizaci jiný program, což samozřejmě znamená další zvýšení komfortu práce v PremirePro CS4 a další úsporu času. Používání časového kódu také doznalo změn. Uživatelé dlouho volali po možnosti pracovat s časovým kódem z kamery přímo v sekvenci projektu, v PremirePro CS4 to možné je. Navíc můžete používat několik časových kódů v různých nastavitelných formátech. Například pro klienta použijete časový kód původních pásek, pro potřebu režiséra časový kód výsledného filmu a pro střihače třeba kód jen právě zpracovávané sekvence, kterou má na starosti. Díky rozšířenému ovládání pomocí nastavitelných klávesových zkratek můžete PremirePro CS4 ovládat jen s použitím klávesnice.

Rozeznávání mluveného slova

PremierePro CS4 obsahuje technologii pro rozeznávání mluveného slova ve filmovém materiálu. Mluvený text je převáděn do textového formátu, který lze později plně prohledávat a používat jako metadata. Rozeznávání je překvapivě spolehlivé, i když jsou v pozadí filmu ruchy a nejen to, program rozpoznává i jednotlivé osoby a v textu je vypsáno i kdo daný text říká. Text lze potom exportovat včetně časových údajů a použít výsledný text třeba jako podklady pro překladatele, který pracuje na přípravě DVD titulků. Pro rozpoznávání zatím není bohužel k dispozici čeština ani slovenština.

OnLocation CS4

Sftware pro přímé nahrávání z kamery do počítače. Nová verze je teď nově k dispozici i pro MacOS X běžících na procesorech Intel. Rychlá kalibrace a kontrolované ostření kamery nejsou jediné výhody přímého nahrávání. Uživatelské prostředí nabízí i simulace přístrojů vectorscope, spektrální analyzátor a další. Vzhled aplikace byl přepracován do vzhledu ostatních aplikací Adobe. Již při nahrávání jednoduše nastavíte řadu metadat pro pozdější práci, archivaci a prohledávání. Přímé nahrávání na disk zrychluje práci při požadavcích na okamžité zpracování filmového materiálu a je ideální pro studiové nahrávání nebo nahrávání všude tam, kde počítač připojený ke kameře není na překážku. Jako příklad použití OnLocation CS4 uveďme konference, koncerty, ateliéry a podobně.

Adobe Encore DVD

Již od verze CS3 součástí Premiere Pro. Adobe Encore DVD CS4 je software pro autoring DVD a BlueRay disků. Verze CS4 přichází s přepracovanou pracovní plochou Flowchart a aktivním zoomem, podporou Dynamic Link a řadou dalších vylepšení. Dynamic Link propojuje sekvence z PremierePro přímo do projektu disku DVD nebo BlueRay bez nutnosti renderování obsahu při importu sekvence. Výsledek tedy hned vidíme v okně monitoru a to urychlí doladění výstupu. Export je možný nejen na tradiční DVD, ale i na disk BlueRay podporující vysoké rozlišení nebo do formátu Flash SWF například pro internetovou prezentaci vašeho DVD nebo pro generování náhledu pro účely kontrolní projekce. Novinkou je export pro Internet, který „obalí" SWF soubor HTML předlohou a vy tak připravíte internetovou multimediální prezentaci z vašeho disku opravdu několika kliknutími myší.

Ostatní
Značka: Adobe

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (7)

Zobrazeny komentáře (7 - 1)

 • 7

  Avatar

  Reaguje na 5 | Ahoj, když vložíš video na časovou osu, musíš dát sequence/render work area, až se to zrenderuje, už se video kousat nebude.

  ondrawr, 31.01.2012 | Reagovat

 • 6

  Lukeš

  Reaguje na 5 | Dobrý den, může to být HW počítače. Takhle na dálku bohužel nejsem schopný určit příčinu.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 01.12.2011 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  Dobrý den, když dám video do Adobe Premiere CS4 tak se tam to video seká čím to může být? mám změnit formát videa? mát tam avi.

  cristo, 30.11.2011 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  MOV je pro mě nebo pro APP CS4 nepřekonatelný problém :-(

  p.poku, 01.01.2011 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Reaguje na 2 | Tak si zkuste kontaktovat suport Adobe v ČR. Nikdo se mi od toho 17.11.2009 neozval ani na 4, nebo 5. urgenci. V Avidu taky dělám (už vlastně jen v něm) a tam je servis dokonalý. Premču jsem nainstaloval, zapojil HW a během několika střihů buď zamrzla, nebo úplně spadla a nikdo mi neporadil. Upozorňuji že to dělám přes 20 let a zdaleka nejsem amater, ale to co mě potkalo s Premierou jsem nikde jinde nezažil. Měl jsem AP 6,5, ta docela fungovala.

  Fany, 10.12.2010 | Reagovat

 • 2

  Avatar
  Reaguje na 1 | Pardón, ale napsat k Premiéře že je k ničemu je zcela nesmysl. Premiéra je pro profi práci stvořena, pak už je jen Avid a FCP...

  Mat, 09.10.2010 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Pro profi práci k ničemu. České zastoupení na otázky ohledně chyb nereaguje.

  fany, 17.11.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím