Aktualizace firmwaru fotoaparátu Canon EOS 7D Mark II Krátce

Aktualizace firmwaru fotoaparátu Canon EOS 7D Mark II

Luděk BouškaVydáno: 22. 5. 2017 v 13:04 • Rubrika: Krátce

Nový firmware pro nejvýkonnější zrcadlovku Canon s APS-C snímačem je zdarma ke stažení přímo ze stránek českého zastoupení výrobce. Verze 1.1.0 přináší drobná vylepšení kompatibility s WiFi adaptérem a některými objektivy.

Firmware 1.1.0 fotoaparátu Canon EOS 7D Mark II (vydáno 17. května 2017)

Verze firmwaru 1.1.0 zahrnuje následující opravy a vylepšení.

  1. Podporuje adaptér Wi-Fi W-E1.
  2. Přidává nastavení pro zapnutí/vypnutí automatického uložení objektivu, pokud je vysunutý, v případě, že je připojen objektiv STM s hnacím převodem, a napájení je nastaveno na možnost [OFF]. (EF 40mm f/2.8 STM, EF 50mm f/1.8 STM, nebo objektivy EF-S 24mm f/2.8 STM)

Verze firmwaru 1.1.0 je určena pro fotoaparáty s firmwarem až do verze 1.0.5. Pokud je fotoaparát již vybaven verzí firmwaru 1.1.0, není nutné firmware aktualizovat.

  • Firmware nelze aktualizovat, je-li do fotoaparátu vložen adaptér Wi-Fi W-E1. 
  • Fotoaparáty EOS 7D Mark II s verzí firmwaru 1.1.0 vyžadují nejnovější verze aplikací EOS Utility a Camera Connect. Aplikaci EOS Utility verze 3.5.0 lze stáhnout z webových stránek www.canon.cz.
  • Aplikaci Camera Connect verze 1.3.10 nebo novější lze stáhnout z obchodu App Store nebo Google Play.

V této verzi jsou zahrnuty následující vylepšení z předchozí verze:

(Předchozí) vylepšení verze 1.0.5:

1. Zvyšuje přesnost automatického zaostřování při použití fotoaparátu s objektivem EF 16-35mm f/2.8L USM nebo EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM.
2. Obsahuje opravu jevu, při kterém v ojedinělých případech dochází k nekonzistentnímu použití korekce vinětace.
3. Obsahuje opravu jevu, při kterém během aktualizace firmwaru objektivu EF dochází k zamrznutí ukazatele průběhu zobrazeného na displeji LCD na hodnotě 100 %, přestože aktualizace byla dokončena.
4. Opravuje chybu zpracování v souvislosti s přestupnou sekundou pro funkce GPS připojení geografických informací ke snímku a data protokolu.
5. Obsahuje opravu jevu, kdy v ojedinělých případech v okamžiku pořizování snímku dojde k chybě 70, nebo se neuvolní závěrka.

Poznámka:
Po aktualizaci firmwaru je potřeba znovu potvrdit veškerá mikronastavení AF, která jste měli nastavená na 
objektivu EF 16-35mm f/2.8 USM nebo EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM.

(Předchozí) vylepšení verze 1.0.4:

1. Obsahuje opravu jevu, při kterém funkce automatického zaostřování fotoaparátu nemusí pracovat správně při ohniskové vzdálenosti přibližně 100 mm, pokud je použit objektiv EF 70-200mm F2.8L IS II USM.
2. Obsahuje opravu jevu u inteligentního průběžného automatického zaostřování (AI Servo AF), kdy v ojedinělých případech nelze dosáhnout omezení efektu mihotání, přestože je zapnuta funkce Redukce blikání. 
3. Obsahuje opravu jevu, kdy nejsou v uživatelském režimu snímání (C1/C2/C3) řádně uplatněna nastavení stylu Picture Style.
4. Obsahuje opravu jevu, kdy v ojedinělých případech není u prvního snímku v informacích o snímku správně zaznamenáno datum a čas pořízení.
5. Obsahuje opravu jevu, kdy se v ojedinělých případech ve snímcích formátu JPEG při automatické opravě jasu nebo kontrastu funkcí Auto Lighting Optimizer (Automatická optimalizace jasu) objevuje šum.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím