Aktualizace firmwaru profi zrcadlovky Nikon D4 Krátce

Aktualizace firmwaru profi zrcadlovky Nikon D4

Luděk BouškaAktualizováno: 19. 3. 2014 v 16:25 • Rubrika: Krátce

Nikon včera uvolnil software pro aktualizaci firmwaru A a B fotoaparátu Nikon D4 na verzi 1.10. Tento software umožňuje současnou aktualizaci obou verzí firmwaru – A a B – na nejnovější verzi z libovolné předchozí verze firmwaru. Jsou-li již tyto nejnovější verze firmwaru nainstalovány ve fotoaparátu, není třeba pokračovat stahováním a instalací této aktualizace firmwaru. Aktuální verze firmwaru lze zkontrolovat pomocí položky Firmware version (Verze firmwaru) v menu nastavení fotoaparátu.

Aktualizace firmwaru fotoaparátu Nikon D4 na verzi A 1.10, B 1.10

Před zahájením stahování tohoto softwaru se ujistěte, že jste četli a pochopili licenční podmínky.

Důležité upozornění
• Aktualizaci firmwaru nelze provést v případě výběru možnosti Enable (Povolit) v položce Network (Síť) > Network connection (Připojení k síti) v menu s nastavením.  Před provedením aktualizace firmwaru nastavte položku Network connection (Připojení k síti) na možnost Disable (Zakázat).

Změny uvedené touto verzí

  • Bylo přidáno uživatelské nastavení pro f17: přiřazení vzdáleného tlačítka Fn*.
  • Doplnění podpory pro paměťové karty CompactFlash o kapacitě vyšší než 128 GB.
  • Když jste vybrali možnost AF-ON v menu uživatelského nastavení a4 (AF activation (Aktivace zaostřování)) a stiskem tlačítka AF-ON jste zahájili automatické ostření v režimu fotografování s použitím hledáčku, zaostření zůstalo neměnné i poté, co uživatel sundal prst z tlačítka, a závěrku bylo možné spustit kdykoli.  Došlo však k úpravě specifikací a pokud fotoaparát nezaostří na předmět, závěrku nelze za následujících okolností spustit*.
    - Režim autofokusu je nastaven na možnost AF-S (jednorázové zaostření)
    - Režimy činnosti zaostřovacích polí je nastaven na možnost Single-point AF (Jednotlivá zaostřovací pole)
    - Uživatelské nastavení a2 (výběr priority AF-S) je nastaven na možnost Focus (Zaostřování)
  • Pokud jste do fotoaparátu vložili současně paměťovou kartu XQD a určité typy paměťových karet CompactFlash, na horním kontrolním panelu se zobrazil nápis „Err“. Tento problém byl odstraněn.
Upozornění
• Nenačítejte data nastavení uložená při aktivním firmwaru A verze 1.05/firmwaru B verze 1.03 nebo starší za pomoci položkySave/load settings (Uložení/načtení nastavení) v menu s nastavením fotoaparátu po provedení aktualizace firmwaru A a B na verzi 1.10. Data nastavení uložená při aktivním firmwaru A verze 1.05/firmwaru B verze 1.03 nebo starší nejsou kompatibilní s firmwarem A a B verze 1.10.
• Během přenosu obrázků uložených na paměťové kartě s kapacitou vyšší, než 128 GB, do počítače za pomocí čtečky paměťových karet nebo podobného nástroje se nezapomeňte ujistit, že operační systém v počítači i čtečka paměťových karet podporují kapacity přesahující 128 GB. Pokud kapacity přes 128 GB nepodporují, obrázky nemusí být možné tímto způsobem přenášet. Podpora paměťových karet s kapacitami přes 128 GB je součástí fotoaparátu s firmwarem A a B firmware verze 1.10, a obrázky je tak možné přenášet do počítače připojením fotoaparátu pomocí kabelu USB.
• Máte-li paměťovou kartu CompactFlash Lexar 400x nebo 1000x, klepněte zde před provedením aktualizace firmwaru pro získání pokynů týkajících se kompatibility.

 

Jak zkontrolovat aktuální verzi firmwaru fotoaparátu

Je-li již ve fotoaparátu nainstalována nejnovější verze firmwaru, není třeba pokračovat stahováním a instalací této aktualizace firmwaru. Aktuální verzi firmwaru lze zkontrolovat pomocí položky Verze firmwaru v menu nastavení fotoaparátu.

  1. Zapněte fotoaparát.
  2. Stiskněte tlačítko MENU pro zobrazení menu.  
  3. Vyberte menu nastavení.
  4. Vyberte položku Verze firmwaru.
  5. Zobrazí se aktuální verze firmwaru fotoaparátu.  
  6. Vypněte fotoaparát.

Pokyny pro aktualizaci firmwaru

Pokud již ovládáte proces aktualizace firmwaru fotoaparátu, řiďte se základními pokyny. Pokud potřebujete rozsáhlejší podporu, použijte podrobné pokyny krok za krokem, které obsahují níže odkazované pomocné obrázky. 

Základní pokyny pro aktualizaci firmwaru
Fotoaparát napájejte pomocí síťového zdroje nebo použijte plně nabitou baterii.

  1. Na pevném disku počítače vytvořte nový adresář s vhodným jménem.

  2. Do adresáře vytvořeného v kroku 1 si stáhněte pomocí odkazu ve spodní části stránky soubor pro operační systém Windows (.EXE) nebo Macintosh (.DMG).
  3. Spuštěním staženého souboru vytvořte adresář D4Update obsahující soubor firmwaru D4__0110.bin.
  4. Pomocí čtečky paměťových karet nebo obdobného zařízení zkopírujte soubor D4__0110.bin do kořenového adresáře naformátované paměťové karty fotoaparátu.   
  5. Vložte paměťovou kartu do hlavního slotu pro paměťovou kartu ve fotoaparátu a zapněte fotoaparát.
  6. Vyberte položku Síť v menu nastavení fotoaparátu a zkontrolujte, jestli je vybrána možnost Zakázat v položce Připojení k síti.
  7. V menu nastavení fotoaparátu vyberte položku Verze firmwaru a podle zobrazených pokynů proveďte aktualizaci firmwaru.
  8. Po dokončení aktualizace firmwaru vypněte fotoaparát a vyjměte paměťovou kartu.
  9. V menu nastavení fotoaparátu vyhledejte položku Verze firmwaru a zkontrolujte, jestli došlo k úspěšné aktualizaci firmwaru fotoaparátu.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

  • Foto soutěž: Když nemůžeš, přidej! - inspirace z Galerie Megapixelu Fotoporadna Foto soutěž: Když nemůžeš, přidej! - inspirace z Galerie Megapixelu

    Martin LukešAktualizováno: 13. 4. 2017 v 9:01

    Ve fotografii je to mnohdy podobné jako ve sportu. Je celá řada lidí, kteří to dělají čistě pro radost, pak jsou ti, kteří najdou odhodlání postavit se na pomyslnou startovní čáru a poměřit své síly se soupeři. A pak je…

  • Vyhodnocení soutěže - MRAZIVÉ OKAMŽIKY Blog Vyhodnocení soutěže - MRAZIVÉ OKAMŽIKY

    Martin LukešAktualizováno: 25. 3. 2016 v 8:19

    Počasí naší únorové soutěži moc nepřálo, takže jste si mrazivých okamžiků moc neužili, ale i tak se nám v Galerii sešlo mnoho velmi povedených záběrů. Garant soutěže, fotograf extrémních sportů Jakub Frey, všechny…

  • Jak se fotí SUPERENDURO Fotoporadna Jak se fotí SUPERENDURO

    Martin LukešAktualizováno: 17. 3. 2016 v 11:42

    Před pár týdny jsem si všiml plakátů vylepených po Praze, které lákaly k návštěvě mezinárodního halového závodu v motocyklové disciplíně SUPER ENDURO. Říkal jsem si, že by to mohla být docela zajímavá podívaná už jen…

  • ÚNOROVÁ FOTO SOUTĚŽ - MRAZIVÉ OKAMŽIKY Blog ÚNOROVÁ FOTO SOUTĚŽ - MRAZIVÉ OKAMŽIKY

    Martin LukešAktualizováno: 2. 2. 2016 v 17:57

    První února odstartovalo další kolo naší velké celoroční fotografické soutěže na téma ROK S MEGAPIXELEM. To bude korespondovat s ročním obdobím a budeme se v něm věnovat fotografování zimních sportů. Téma nese název…

  • Vyhlášení výsledků soutěže Z DENÍKU REPORTÉRA Blog Vyhlášení výsledků soutěže Z DENÍKU REPORTÉRA

    Martin LukešAktualizováno: 26. 10. 2015 v 16:25

    S malým zpožděním z důvodu pracovní vytíženosti garanta se nakonec porotě podařilo vyhodnotit vaše fotografie, které jste přihlásili do soutěže Z DENÍKU REPORTÉRA. Bylo mezi nimi mnoho snímků, za které by se nemusely…

Doporučené stránky

  • Jak fotit sport

    Fotografování sportu a nebo obecně pohybu patří k velmi oblíbeným fotografickým disciplínám. Protože se jedná v podstatě o odvětví reportážní…

  • Mrazivé okamžiky

    Tepová frekvence stoupá, dech se zrychluje a ledový vítr bičuje promrzlou tvář. Pokoření další výzvy je na dosah. Zima otevřela svou náruč všem,…

  • Když nemůžeš, přidej!

    Název tohoto měsíčního kola, byla osobním mottem jednoho nejúspěšnějších českých sportovců, Emila Zátopka. "Modří" již tedy zřejmě vědí, že dubnová…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím