Aktualizace přináší nové funkce pro Zoner Photo Studio X Krátce

Aktualizace přináší nové funkce pro Zoner Photo Studio X

Luděk BouškaAktualizováno: 22. 3. 2017 v 14:10 • Rubrika: Krátce

Český fotografický program Zoner Photo Studio X přichází už s druhou rozsáhlou aktualizací během půl roku. Přináší nedestruktivní lokální úpravy štětcovým filtrem, přelomové vylepšení automatických úprav a také zjednodušuje složité výběry. Zoner Photo Studio tak dále upevňuje svou pozici unikátního všestranného řešení pro zpracování digitálních fotek.

Zoner Photo Studio X aktualizuje už podruhé

Modul Vyvolat nabízí štětcový filtr a jednodušší práci s filtry

Po přechodovém a kruhovém filtru přinesla jarní aktualizace nový štětcový filtr, který umožňuje doslova „malovat“ úpravu expozice do fotky, čímž poskytuje naprostou volnost a to i při úpravě RAW souborů.

Práce s filtry v režimu Vyvolat je obecně příjemnější. Nově lze masky jednotlivých úprav pojmenovat, dočasně skrýt nebo duplikovat a pro lepší kontrolu zobrazit jejich krytí. 

V Editoru snadno vytvoříte přesný výběr

Výměna pozadí u košatého stromu nebo modelky s kudrnatými vlasy už nebude záležitostí desítek minut, ale zvládnete ji za chvilku. Všechny nástroje pro práci s výběrem v modulu Editor totiž získaly doplňující nástroj pro zpřesnění výběru. Ovládání nástroje je snadné – přesný výběr pomocí tří posuvníků zvládne každý. Všechny uživatele Editoru také potěší Rychlé úpravy, které nyní nabízí okamžitou odezvu.

Chytrá automatická vylepšení

Automatická úprava v modulu Vyvolat poskočila ve vývoji o mílový krok a je teď ve své nejlepší formě za historii programu. Tlačítkem Auto, které je nově přímo v nástrojové liště, program upraví na fotce nejen více expozičních parametrů, ale také barvu. Provedené úpravy navíc může fotograf jednoduše doladit v postranním panelu.

Práce s tracklogy pro výletníky

Pro cestovatele a fotografy v jedné osobě přináší jarní aktualizace možnost pracovat s tracklogy a vidět tak své fotografie přímo na trase výletu v pohledu Mapa. Stačí si například v telefonu během procházky zaznamenat trasu a Zoner Photo Studio X fotky a tracklog spojí a zobrazí ve zvoleném mapovém náhledu. Klíčovým parametrem pro synchronizaci je čas pořízení fotek, pokud však s tracklogem nesouhlasí, lze fotky po trase jednoduše posouvat.

Správce je chytřejší

Našeptávání při vyplňování názvu, popisu nebo lokace fotky dále urychluje práci těm, kteří chtějí mít v archivu pořádek. Přiřazování barevných značek, hodnocení nebo GPS nově probíhá na pozadí programu. V možnostech sdílení přibyla možnost sdílet fotky rovnou na facebookové stránky, které spravujete, případně přátelům do zprávy.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím