Aktualizace přináší nové funkce pro Zoner Photo Studio X Krátce

Aktualizace přináší nové funkce pro Zoner Photo Studio X

Luděk BouškaAktualizováno: 22. 3. 2017 v 14:10 • Rubrika: Krátce

Český fotografický program Zoner Photo Studio X přichází už s druhou rozsáhlou aktualizací během půl roku. Přináší nedestruktivní lokální úpravy štětcovým filtrem, přelomové vylepšení automatických úprav a také zjednodušuje složité výběry. Zoner Photo Studio tak dále upevňuje svou pozici unikátního všestranného řešení pro zpracování digitálních fotek.

Zoner Photo Studio X aktualizuje už podruhé

Modul Vyvolat nabízí štětcový filtr a jednodušší práci s filtry

Po přechodovém a kruhovém filtru přinesla jarní aktualizace nový štětcový filtr, který umožňuje doslova „malovat“ úpravu expozice do fotky, čímž poskytuje naprostou volnost a to i při úpravě RAW souborů.

Práce s filtry v režimu Vyvolat je obecně příjemnější. Nově lze masky jednotlivých úprav pojmenovat, dočasně skrýt nebo duplikovat a pro lepší kontrolu zobrazit jejich krytí. 

V Editoru snadno vytvoříte přesný výběr

Výměna pozadí u košatého stromu nebo modelky s kudrnatými vlasy už nebude záležitostí desítek minut, ale zvládnete ji za chvilku. Všechny nástroje pro práci s výběrem v modulu Editor totiž získaly doplňující nástroj pro zpřesnění výběru. Ovládání nástroje je snadné – přesný výběr pomocí tří posuvníků zvládne každý. Všechny uživatele Editoru také potěší Rychlé úpravy, které nyní nabízí okamžitou odezvu.

Chytrá automatická vylepšení

Automatická úprava v modulu Vyvolat poskočila ve vývoji o mílový krok a je teď ve své nejlepší formě za historii programu. Tlačítkem Auto, které je nově přímo v nástrojové liště, program upraví na fotce nejen více expozičních parametrů, ale také barvu. Provedené úpravy navíc může fotograf jednoduše doladit v postranním panelu.

Práce s tracklogy pro výletníky

Pro cestovatele a fotografy v jedné osobě přináší jarní aktualizace možnost pracovat s tracklogy a vidět tak své fotografie přímo na trase výletu v pohledu Mapa. Stačí si například v telefonu během procházky zaznamenat trasu a Zoner Photo Studio X fotky a tracklog spojí a zobrazí ve zvoleném mapovém náhledu. Klíčovým parametrem pro synchronizaci je čas pořízení fotek, pokud však s tracklogem nesouhlasí, lze fotky po trase jednoduše posouvat.

Správce je chytřejší

Našeptávání při vyplňování názvu, popisu nebo lokace fotky dále urychluje práci těm, kteří chtějí mít v archivu pořádek. Přiřazování barevných značek, hodnocení nebo GPS nově probíhá na pozadí programu. V možnostech sdílení přibyla možnost sdílet fotky rovnou na facebookové stránky, které spravujete, případně přátelům do zprávy.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím