Aktualizace Zoner Photo Studia X přináší mnoho novinek už tři měsíce po vydání Krátce

Aktualizace Zoner Photo Studia X přináší mnoho novinek už tři měsíce po vydání

Luděk BouškaAktualizováno: 6. 12. 2016 v 16:17 • Rubrika: Krátce

Český fotografický program Zoner Photo Studio X vychází v první obsáhlejší aktualizaci po vydání. Editor prohlubuje práci s vrstvami a maskami a doplňuje přepracované známé funkce v mnohem lepší kondici, modul Vyvolat přidává kruhový přechodový filtr a pokročilé odstranění šumu.

Jednodušší práce s vrstvami a maskami

Živé náhledy vrstev a masek v miniaturách zpříjemňují práci a orientaci mezi jednotlivými vrstvami. Máte tak okamžitý přehled, ve které vrstvě se co nachází. Textové vrstvy jsou navíc automaticky pojmenovány podle použitého textu. Práci s maskou zjednoduší zobrazení masky v několika režimech přímo nad fotografií a propojení masek a výběrů. Samotnou masku pak rychleji upravíte díky jednoduššímu přístupu k bílému a černému štětci.

Chytré funkce v Editoru

Do Editoru přibyly vylepšené nástroje pro doostření a rozmazání. Chytré doostření doostří pouze ty části fotky, které to skutečně potřebují. Nevzniknou tak výrazné kontury nebo nežádaný halo efekt. Chytré rozmazání naopak vyhladí povrch objektu bez rozmazání jeho hran. Ty zůstanou ostré a chytré rozmazání se tak stane nepostradatelným pomocníkem například pro rychlou retuš pokožky nebo vyhlazení šumu. Podobně jako další nástroje, i tyto samozřejmě pracují lokálně v kombinaci s výběry.

Do retušovacích nástrojů v Editoru přibyly nástroje pro zesvětlení a ztmavení části obrazu (v angličtině používaný pojem dodge and burn). Tyto nástroje, často využívané při retuších portrétů, umožní zvýraznit nebo potlačit libovolný prvek ve fotce.

Kruhový filtr a pokročilá redukce šumu v modulu Vyvolat

Přechodový filtr v modulu Vyvolat získal nového bratra, kterým je Kruhový filtr – můžete ho využít nejen pro oblíbený efekt vinětace, nad kterým máte větší kontrolu a více možností nastavení než dříve, ale i pro další lokální úpravy expozice v nedestruktivním modulu Vyvolat.

Pokročilá redukce šumu se dostala také do modulu Vyvolat. Můžete tak nedestruktivně a již při vyvolávání raw snímků redukovat šum chytřeji, například jen v určitých barvách nebo světlosti obrazu.

Vylepšené Pohlednice v modulu Vytvořit

Oblíbená funkce tvorby fyzických pohlednic se přesunula do modulu Vytvořit a dospěla. Nově nabízí více rozložení koláží, které navíc můžete intuitivně měnit tažením myši. Podobně jako u tvorby dalších fotopředmětů vás program automaticky upozorní na případné nízké rozlišení použitých snímků.

Návrat tvarů a dalších nástrojů v lepší kondici

Do ZPS X se vrátily nástroje Vložit čáru a Vložit tvar s výrazným zlepšením – práce s nimi probíhá ve vrstvách. Všechny čáry, tvary a šipky tak můžete kdykoliv přesunout, přebarvit nebo změnit jejich velikost. Pro další kreativní práci můžete využít Efekty vrstev, Deformační mřížku a Volnou deformaci.


Plná verze Zoner Photo Studia X je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Uživatelé, kterým již vypršela zkušební verze a ZPS X si nezakoupili, si mohou novou aktualizaci zdarma vyzkoušet do středy 14. prosince.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím