Recenze Apple iPhone 11 Pro Max 256GB

Filip Brož

Filip Brož • 30. 09. 2019

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Skvělý fotoaparát
  • Nový noční režim
  • Funkce spojené s úpravou bokeh efektu
  • Výkon
  • Výdrž baterie
  • Design zadní strany (matná úprava)
  • Silnější nabíječka v balení
  • Odolnost
  • Zvuk

Co se nám nelíbí

  • Cena

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Apple iPhone 11 Pro Max 256GB od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Apple iPhone 11 Pro Max 256GB v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Apple iPhone 11 Pro Max 256GB

Představení Apple iPhone 11 Pro Max 256GB

Představení Apple iPhone 11 Pro Max 256GB

Rok se s rokem sešel a máme zde opět podzim, a to znamená v Apple světě jediné – nové iPhony. U kalifornské společnosti je vždy jisté, že na přelomu září/října vyjdou nové vlajkové lodě jejich mobilních telefonů. Avšak lze tomu vůbec říkat telefon? Vždyť iPhone již dávno překonal výpočetní výkon, který NASA použila pro vypuštění prvního člověka do vesmíru. Nárust výkonu a lepší fotoaparát nalezneme i u nového iPhonu 11 Pro Max, což jsem psal mimo jiné v prvních dojmech. Pojďme se však podívat na nové stroje s odstupem času.
Stále platí, že se mi nový iPhone 11 Pro velmi líbí. Ani nelituji toho, že jsem zase pořídil největší velikost. Mám celkem velké ruce a každý palec na displeji se hodí. Rád na iPhonu nejen konzumuji obsah, ale i ho vytvářím. Aktuálně například většinu svých vlogů na Instagramu stříhám právě na iPhonu v aplikaci Luma Fusion. Pomocí iPhonu i natáčím videa a samozřejmě fotím. A právě fotkami začnu.Lepší než kompakt

Vždy jsem inklinoval k tzv. žánru iPhoneography, tedy focení a úprava fotek jen a pouze pomocí iPhonu. Mám sice doma zrcadlovky od Canonu, ale iPhone mě baví více. Již dávno iPhone překonal možnosti kompaktu, který dle mého názoru nemá v dnešní době smysl pořizovat, pokud vlastníte takto výkonný telefon. Největší předností nového stroje není design nebo nějaké technologické funkce, ale právě nové možnosti fotoaparátu v kombinaci se softwarem.

Apple nové iPhony 11 osadil hned třemi čočkami – širokoúhlý fotoaparát (f/1,8), ultra široký fotoaparát (f/2,4) a teleobjektiv (f/2,0). Všechny tři čočky umí pracovat společně. Výsledkem jsou neskutečné záběry, které laik nerozezná od fotek pořízené pomocí nejnovějších DSLR. Jsou i situace, se kterými si iPhone poradí lépe.


Praktický test

O víkendu jsem s mým kamarádem a profi fotografem vyrazil na ranní mlhy a východ slunce. Vzal jsem si sice fotobatoh a dva objektivy, ale nejlepší fotku jsem stejně udělal pomocí nového iPhonu 11 Pro Max. Kamarád přitom má Canon EOS 5D Mark III. Oba jsme si stouply proti vycházejícímu slunci skrze nádhernou borovici. Já jsem vytáhl iPhone, namířil a zaostřil. On upravil expozici a začali jsme fotit. iPhone si s protisvětlem poradil mnohem lépe, než zrcadlovka. Samozřejmě jakmile on svoji fotku upraví, bude kvalitnější a lepší, než tam moje, ale surová fotka vylezla z iPhonu lépe.
Preferuji mobilitu, což znamená, že než kamarád nastavil WiFi a export, tak já jsem už měl svoji ranní fotku upravenou a publikovanou na Instagramu. K tomu si přidejte, že mě nebolel krk od těžkého těla a nemusel jsem řešit objektivy. Samozřejmě jsem na zádech měl svoji 7D Mark II a taky jsem ji použil kvůli teleobjektivu, ale iPhone je zkrátka praktičtější a výsledek je více než ohromující.
Nechci zde vyvolávat diskuzi, co je lepší. Mám DSLR velmi rád, ale čím dál častěji se setkávám s tím, že pro mnoho lidí je zbytečná a na fotky jim iPhone více než dostačuje. Co si budeme povídat, vše je o vašem oku. Fotku musíte prostě vidět. V tom vám technika nepomůže.

Noční režim

Kromě třech čoček samozřejmě v nativní aplikaci Fotoaparát naleznete tradiční portrétní režim a nově i noční režim, který rovněž není vůbec špatný. iPhone sám rozpozná, zda venku panuje denní nebo noční doba. Jakmile padne noc, iPhone sám spustí noční režim a zvolí dobu expozice – od jedné do tří sekund. Tento čas lze jakž takž udržet v ruce a výsledek je velmi příjemný. Na druhou stranu si říkám, že ve výsledné fotce se samotný prvek noci nějak vytrácí. Tma jakoby zmizela.
U každé fotky vyfocené portrétním režim si můžete nastavit hloubku rozmazání, tedy ovlivnit clonu a bokeh efekt. U videa se i nadále můžete spolehnout na optickou stabilizaci a úžasné 4K záběry až s 60 snímky za sekundu. Není žádnou novinkou, že spousty profesionálních režisérů již iPhone použilo pro natáčení krátkého filmu či dokumentu. Možnosti jsou takřka neomezené.

Design a používání

iPhone 11 Pro Max mám v nové variantě půlnočně zelená, která je opravdu nádherná. Zadní strana je nově matná. Ať se snažíte jak chcete, otisky prstů na těle iPhonu nenaleznete. Kombinace nerezové oceli a skla je opravdu skvělá. iPhone se dobře používá, dobře drží a co je hlavní, tolik neklouže. Na těle i nadále naleznete tradiční ovládací tlačítka, konektor Lightning a Face ID pro odemykání zařízení. I to je znatelně rychlejší, což jen kvituji.

Nabíjení a výdrž baterie

V balení pak nově naleznete silnější USB-C nabíječku s potřebným USB-C Lightning kabelem. Výsledkem je rychlejší nabití vašeho stroje. Apple se také během své prezentace zmínil, že nový iPhone 11 Pro Max vydrží až o 5 hodin déle, než iPhone XS Max. Moc jsem tomu nevěřil, ale ono to opravdu asi funguje. Schválně jsem jeden den používal iPhone jako jediné své zařízení. Probudil jsem se v 6 ráno a skončil v 11 hodin večer s 37 % baterie.
Během dne jsem přitom konzumoval a obsluhoval sociální sítě, brouzdal po internetu, natočil a sestříhal více než dvouminutový vlog na Instagram, vyfotil okolo 200 fotek během rodinného výletu a ještě si zahrál nové hry z Apple Arcade. Kdybych tohle udělal na loňském iPhonu XS Max, počítám s tím, že bych musel během dne sáhnout po nabíječce. S iPhonem 11 Pro Max nemusím. Velmi impozantní výsledek.
Na vině bude asi fakt, že Apple odstranil komponentu, která zajišťovala ovládání 3D Touch funkce. Namísto toho zde máme Haptic Touch, tedy softwarový dlouhý stisk, který v praxi funguje skoro stejně. Jde jen a pouze o zvyk. Když chvíli podržíte prst na nějaké ikoně, souboru či fotce, vždy se nabídne nějaká další kontextová nabídka a možnosti. Skvělé pro rychlé sdílení či ukládání souborů.Displej

OLED displej u nového iPhonu 11 Pro Max má opět o něco větší svítivost a parametry. V praxi nevidím velký rozdíl s loňským iPhonem, ale i přesto je radost na nový displej koukat. Klidně si mohu na iPhonu pustit film, YouTube video či konzumovat obsah. Mám přitom záruku, že i na slunci vše velmi slušně uvidím. Zlepšení doznaly i reproduktory, které jsou o chlup hlasitější a výkonnější. Apple se přitom chlubí podporu Dolby Atmos. 
Pokud jde o rozměry tak vše zůstalo při starém. Nový iPhone 11 Pro se od loňských modelů liší opravdu jen třemi čočkami namísto dvou, novým matným povrchem a o pár gramů větší váhou.
Když budu hodně důsledný tak novinkou je i posunuté zadní Apple logo a odstranění pár značek pro recyklaci, což jen vítám. Musím také ocenit, že čočky fotoaparátu přesahují z těla sotva o pár milimetrů, a i když se iPhone na stole lehce houpe, není to tak dramatické jako loni. Čočky působí celkem dobře, ale samozřejmě se najdou odpůrci. Každý má jiné estetické cítění.
Na výběr jako tradičně máte více barev a kapacit. Samozřejmostí je podpora dual SIM (eSIM)), bezdrátové nabíjení a skvělá odezva. iPhone 11 Pro obdržel rychlejší a novější čip A13 Bionic s 64bitovou architekturou, dvě výkonostní jádra a čtyři úsporná. O výkon se tak rozhodně nemusíte obávat. Neexistuje operace, se kterou by si nový iPhone neporadil. Vše samozřejmě jde ruku v ruce s novým iOS 13, který nedávno obdržel potřebné aktualizace a opravy chyb.Pro koho

Nový iPhone 11 Pro Max osloví širokou skupinu uživatelů. Záleží jen na tom, z jakého modelu chcete upgradovat. Pokud máte loňský iPhone XS (Max), oceníte nové foto funkce a ultraširoký objektiv. Pokud máte starší zařízení, budete nadšeni ze všeho. iPhone 11 Pro není revoluční, ale evoluční zařízení. Je to dotažení již dokonalého stroje na vyšší úroveň. Já jsem spokojen a věřím, že budete i vy. V podstatě není nic negativního, co bych musel novému iPhonu 11 Pro vytknout. Snad až na cenu, ale to je úplně jiná debata!

 

Popis a parametry

Popis a parametry

Apple iPhone 11 Pro Max 256GB (CZ distribuce) - Nejnovější generace chytrého telefonu od společnosti Apple, vybavena nejvýkonnějším čipem A13 Bionic využívajícím strojové učení. Zachyťte ty nejlepší fotografie a nejkvalitnější videa pomocí fotoaparátu se třemi ohnisky, standardním, tele a ultra širokým, a optickou stabilizací. Nebo si třeba natočte slofie, aneb zpomalené selfie video ještě lepším předním fotoaparátem. Všechny fotoaparáty umožňují natáčení videa v rozlišení až 4K při 60 sn./s. a plynulé přepínání mezi nimi Díky nočnímu režimu bude fotografování za špatného světla úplně novým zážitkem. Vše si poté zobrazíte na špičkovém 6,5" Super Retina XDR displeji s OLED technologií a rozlišením 2688 × 1242 px. Samozřejmostí je odolnost proti vodě a prachu. Telefon je ve verzi dual SIM (nano SIM a eSIM). Součástí balení je i 18W rychlonabíječka, se kterou telefon nabijete až na 50 % za pouhých 30 minut. Oproti předchozí generaci XS Max navíc nabídne až o 5 hodiny delší výdrž na nabití.

A13 Bionic – špičkový výkon a nízká spotřeba

Nejpokročilější a nejvýkonnější mobilní čip vůbec. Navržen s důrazem na strojové učení, které pomáhá zlepšit i takové běžné úkony, mezi které patří například pořizování fotografií.

Až o 40 % úspornější jádra šestijádrového procesoru pomáhají zlepšit výdrž telefonu na nabití, zatímco 20% výkonový nárůst zaručuje dostatek výkonu na zpracování obrovského množství dat v co nejkratším čase. I díky tomu dokáže trojitá soustava fotoaparátů fungovat zcela plynule.

Neural Engine s osmi jádry je mozkem pro Face ID, trojitou fotosoustavu, aplikace s rozšířenou realitou a dalších funkcí. Zkrátka všude tam, kde nestačí běžný hrubý výkon a je třeba specializovaných výpočtů.

Revoluční trojitá fotosoustava

Revoluční trojitá fotosoustava se spoustou nových možností bez zbytečných složitostí. Bezprecedentní skok ve výdrži baterie. A geniální čip, který naplno využívá strojové učení a posouvá hranice smartphonu. Tenhle iPhone je tak výkonný, že si jako první zaslouží pojmenování Pro.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 77,8 × 158 × 8,1
Hmotnost 226 g

Ostatní

Číslo produktu MWHK2CN/A
Značka Apple

Hardware fotomobilů a tabletů

Kapacita baterie 3969 mAh
Rozlišení předního fotoaparátu 12 Mpx
Rozlišení zadního fotoaparátu 12 Mpx
Podpora paměťových karet Ne
Operační systém Apple iOS
Úhlopříčka displeje 6,5"
Rozlišení displeje 2688 × 1242 px
Typ displeje OLED
Rozlišení videa 4K (3840x2160)
Funkce fotoaparátu Optická stabilizace, Přisvětlovací LED dioda, Tlačítko spouště
Světelnost fotoaparátu f/1,8
Operační paměť 4GB
Interní paměť 256 GB
Typ procesoru Apple A13 Bionic
Počet jader 6
SIM karta Nano SIM, Dual SIM, eSIM
Konektivita Lightning
Biometrické zabezpečení Face ID

Zobrazit popis a parametry