Recenze Apple iPhone 12 mini 128GB

Popis a parametry

Popis a parametry

Apple iPhone 12 mini 128GB - nejnovější iPhone vybavený nejvýkonnějším čipem A14 Bionic, jaký jste kdy v mobilním telefonu mohli vidět. iPhone 12 mini je nejmenší, nejtenčí a nejlehčí telefon na světě vybaven nejmodernější 5G sítí, díky které můžete prožívat audiovizuální zážitky, ať už jste kdekoliv, bez potřeby připojovat se k nezabezpečeným veřejným WiFi sítím. Vybaven 5,4" OLED displejem (rozlišení 2340 × 1080 px) pokrývajícím plochu telefonu od okraje k okraji a s jemností 476 pixelů na palec. O jeho bezpečnost se stará sklo Ceramic Shield, dosud nejodolnější sklo mezi mobilními telefony. Fotoaparát s ještě lepší světelností f/1.6 zachytí scény za horších světelných podmínek v mnohem lepší kvalitě. Navíc můžete video zaznamenat v rozlišení 4K a 10bit režimu HDR Dolby Vision. Díky novému MagSafe, které bylo poprvé v historii použito u telefonu, můžete nabíjet bezdrátově výkonem až 15 W, nebo například použít různé příslušenství jako nové kryty nebo šikovnou peněženku. Samozřejmostí je odolnosti proti prachu a vodě se stupněm krytí IP68. V balení se nenachází napájecí adaptér, pouze kabel USB-C na Lightning.

Apple iPhone 12 mini – s rychlostí o závod v mini provedení

Nový iPhone 12 mini vám nabídne absolutně všechno, co byste si jen mohli přát. V současnosti nejrychlejší čip ve smartphonu A14 Bionic, rychlost 5G, od kraje ke kraji dechberoucí OLED displej, v případě pádu čtyřikrát odolnější Ceramic Shield. A dokonce na vás čeká na všech fotoaparátech i možnost nočního režimu.

Nejmenší, nejtenčí a nejlehčí 5G telefon na světě

iPhone 12 mini je v současnosti nejkompaktnější smartphone na světě, který se může pochlubit svým superrychlým 5G pokrytím. A tak budete vše využívat naplno ať už jste kdekoliv.

Ceramic Shield. Jasně odolnější než jakékoliv sklo na smartphonu

Ceramic Shield je až čtyřikrát odolnější sklo, než bylo dosud smartphonech zvykem. jeho výroba spočívá v obohacení skla o nanokeramické krystaly tvrdší, než je většina kovů. Odolnost proti poškrábání je další důležitou vlastností hned vedle samotné pevnosti. Proto bylo využito stejného dvojitého procesu iontové výměny, jako je tomu u zadního skla. To ochrání displej vašeho iPhonu před poškrábáním a povrchovým opotřebením. Další věcí, která přispívá Ceramic Shieldu k odolnosti přední strany je skutečnost, že displej nyní doléhá těsně až k hranám telefonu, což zvyšuje jeho ochranu, nejen při pádu, na maximum. Jedná se o největší krok kupředu, kterým se kdy nový model mohl pochlubit.

Vodě a prachu odolný

Ještě větší odolnost proti polití a pocákání. iPhone 12 mini nyní vydrží ještě více, než předchozí generace iPhonů. Splňuje odolnost podle stupně krytí IP68 a navíc vydrží až 30 minut v hloubce až 6 metrů.

Rychlost 5G má gggggrády

Díky ultrarychlému 5G na iPhonu si během chvilky si stáhnete i celý film. Video budete moci streamovat ve vyšší kvalitě a v mobilní síti volat v HD rozlišení přes FaceTime. A hlavně mnohem plynuleji z většího množství míst. iPhone 12 mini má jednoznačně nejlepší 5G pokrytí po celém světě.

Nejen vyšší rychlost, ale také vyšší inteligence, to je 5G na novém iPhonu. V okamžiku, kdy iPhone 12 mini nevyžaduje rychlost 5G, například při aktualizacích na pozadí, rovnou z důvodu úspory baterie využije LTE. Ale ve chvíli, kdy budete například stahovat svůj oblíbený seriál, vrátí se automaticky na 5G. Je samozřejmě možné nastavit, aby 5G využíval po celou dobu, kdy je k dispozici.

Zvládne až 11 bilionů operací v jedné sekundě

Jednoznačně nejrychlejší čip ve smartphonu, to je A14 Bionic. Doslova posouvá hranice toho, co je možné. Jeho Neural Engine zvládne až bilióny operací. Nahrává v Dolby Vision, čemuž nekonkurují ani profesionální filmařské kamery. Navíc vám mimořádná účinnost čipu dopřeje opravdu skvělou výdrž baterie. Doslova nadčasový – už nyní si můžete být jisti, že si poradí s jakoukoliv zátěží, která v budoucnosti přijde.

Nádherný Super Retina XDR displej

Znatelně větší kontrast a neskutečně věrným podáním barev. A to díky ohromnému posunu v hustotě pixelů. OLED displej zobrazuje světlé odstíny jasněji, černé temněji a celkově je díky vyššímu rozlišení vše mnohem lépe prokreslené. Jednoznačně se jedná o nejlepší displej, který kdy iPhone měl. A nutno dodat, že sahá od kraje ke kraji.

Dvojitá fotosoustava skvělá i ve tmě

Noční režim si nyní vychutnáte na obou typech objektivů a to jak na širokoúhlém, tak i ultraširokoúhlém. Jeho fotografie jsou mnohem hezčí i za slabého světla. Nový širokoúhlý fotoaparát zachytí o 27 % více světla a to díky vyšší světelnosti f/1.6 oproti f/1.8 u minulých iPhonů. Ať už ve dne, nebo za měsíčního svitu, vaše fotografie budou mít více detailů a barev, než kdy dříve.

Krásné fotografie s portrétním režimem

Rozostřené pozadí nyní mnohem efektivněji oddělí fotografovaný subjekt a tak v novém portrétním režimu model lépe vynikne. Takto působivé snímky ještě vylepšíšte díky šesti působivým efektům nasvícení, jako je Studiové světlo, Přirozené světlo nebo Černobílé high‑key světlo.

Video za slabého světla? Není problém

Nově je zde vylepšené i natáčení při slabém světle a to o celých 27 %. Máte tak možnost vytvářet nejkvalitnější videa ze smartphonu, než bylo dosud možné. Nyní vás už večerní hodiny od natáčení nebudou limitovat. Vychutnejte si možnost práce s časosběrnými videy, dokonce i v nočním režimu. Jen opřete iPhone a můžete začít tvořit například se světelnými stopami.

Hollywood máte v kapse

Nyní můžete nahrávat 4K HDR videa v Dolby Vision a následě je upravovat ve Fotkách nebo iMovie. A poté si je promítat na televizi přes AirPlay. Nechte vyniknout barvy se všemi detaily. Nikde jinde, než na iPhonu, si takový kinematografický zážitek z pozice diváka i tvůrce neužijete.

První fotoaparát, který natáčí v Dolby Vision

Dolby Vision bylo dosud možností pouze v Hollywoodských filmových a televizních studiích. Nyní můžete i ve svém iPhonu natáčet, upravovat a přehrávat v Dolby Vision. To neumí žádný jiný smart­phone.

Aby bylo možné dostat Dolby Vision do iPhonu, bylo nutné udělat dva kroky. Nejdříve přejít z 8bitového na 10bitové HDR nahrávání videa, ve kterém iPhone dokáže zachytit úžasných 700 miliónů barev. A poté přidat nahrávání v Dolby Vision. A tak každé video nyní působí mnohem realističtěji a to do posledního snímku. Díky novému superrychlému čipu může  iPhone 12 mini nahrávat v rozlišení videa 4K v Dolby Vision až při 30 fps.

Selfie klidně v noci

Selfie na party je nyní s vylepšeným předním fotoaparátem ještě větší zábava. Nový iPhone 12 mini vám nabídne velký výběr funkcí jako je Deep Fusion, Smart HDR 3, nahrávání v Dolby Vision a další. Už stačí zachytit jen ten správný výraz.

Krásně ladí s doplňky MagSafe

Využijte nový kryt nebo peněženku MagSafe. Ale klidně i obojí. Peněženka je odstíněná, a tak se nemusíte bát vložit i platební karty. Magnety se vždy dokonale zarovnají, můžete se tedy těšit i na rychlejší bezdrátové nabíjení.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 131,5 × 64,2 × 7,4
Hmotnost 133 g

Ostatní

Číslo produktu MGE33CN/A
Značka Apple

Hardware fotomobilů a tabletů

Rozlišení předního fotoaparátu 12 Mpx
Rozlišení zadního fotoaparátu 12 Mpx
Podpora paměťových karet Ne
Operační systém Apple iOS
Úhlopříčka displeje 5,4"
Rozlišení displeje 2340 × 1080 px (Full HD+)
Typ displeje OLED
Rozlišení videa 4K (3840x2160)
Funkce fotoaparátu Dvojitá fotosoustava, Ultraširokoúhlý objektiv, Optická stabilizace, Přisvětlovací LED dioda
Světelnost fotoaparátu f/1,6
Interní paměť 128GB
Typ procesoru Apple A14 Bionic
SIM karta Nano SIM, Dual SIM, eSIM
Konektivita Lightning, MagSafe
Model Apple iPhone 12 Mini
Biometrické zabezpečení Face ID

Zobrazit popis a parametry