Recenze Apple iPhone X 64GB

Adam Kahánek

Adam Kahánek • 16. 07. 2018

Představení Apple iPhone X 64GB

Představení Apple iPhone X 64GB

iPhone X byl bezesporu nejvíce očekávaným telefonem, všichni byli zvědaví, jak si Apple poradil s implementací všech nových moderních technologií, ať už se jedná o bezdrátové nabíjení, rozpoznávání obličeje nebo třeba téměř bezrámečkový AMOLED displej.

Oproti předchozím iPhonům byla konstrukce výrazně obměněna. Jako první věci si můžete všimnou chybějícího hlavního tlačítka, pod kterým se skrývá několik systémových funkcí. Tlačítko bylo nahrazeno gesty, k čemuž se ještě dostanu později.

Po zapnutí telefonu jistě upoutá pozornost Super Retina displej. Ten je téměř bezrámečkový, pokrývá opravdu velkou část přední strany, a vůbec poprvé použil Apple Super AMOLED panel místo běžného IPS, který jsme u iPhonů doteď viděli a ještě stále vidíme u „Osmiček“. Displej má uhlopříčku 5,8“ a rozlišení pěkných 2436 x 1125 px, což značí jemnost displeje 458 ppi.

Jestli se na zbrusu novém iPhonu něco povedlo, je to displej. Volba Super AMOLED panelu byla rozumným krokem a na výsledku se to podepsalo pouze pozitivně, až je škoda, že jej Apple použil tak pozdě. V dnešní době již nesmí chybět ani podpora standardu HDR10 pro přehrávání multimediálního obsahu. Počítat můžete také s funkcí 3D Touch, na které se nic nezměnilo.

I přes větší uhlopříčku displeje, než má iPhone 8 Plus, je Desítka výrazně menší. Bavíme se o nějakých 15 mm na výšku a 7 mm na šířku. Velikostní rozdíl je to teda dost znatelný a může za to hlavně displej zabírající téměř celou přední stranu. Téměř… na ikonický výřez samozřejmě nesmím zapomenout. Některými je kritizován, některým naopak nevadí. Při používání telefonu mně osobně téměř vůbec nevadil, takže se přidávám k druhé skupině. Naprostá většina aplikací, co jsem používal, si s výřezem již dokázala hravě pomoci, pár jich ještě musí dostat aktualizaci.

Na to, jak je je iPhone X malý (jen o několik milimetrů větší než „malý“ iPhone 8), tak je poměrně těžký. 174 gramů není na telefon těchto rozměrů moc běžných a jedním z důvodu bude i to, že hlavní konstrukční prvek, tedy kovový rámeček obíhající celé tělo, již není hliníkový, ale je vyroben z nerezové oceli. Ta je samozřejmě těžší než hliník. Díky tomu je telefon odolnější.

Co se změn oproti dřívějším iPhonům týče, dalšího rozdílu si můžete všimnout na zádech. Jednak jsou lesklá, což je společný znak pro Osmičky i Desítku a je to dáno použitím tvrzeného skla, aby mohly být telefony nabíjeny bezdrátově. Opravdu to tak je, bezdrátové nabíjení je další věcí, která se u iPhonů objevila po velmi dlouhé době od prvního nasazení v telefonech. Druhou změnou je poloha duálního fotoaparátu. Ten již nemá čočky umístěné vedle sebe, ale pod sebou. Údajně byla tato změna učiněna kvůli omezenému vnitřnímu prostoru. Z funkčního hlediska každopádně nemá žádný vliv. Nevýhodou stále zůstává, že je fotoaparát vystouplý, na což je třeba myslet.

Po stránce fyzického provedení již asi jinak nejsou žádné novinky, které byste neznali od iPhonu 7. Jedná se tedy o chybějící 3,5mm jack pro sluchátka. Na spodní straně tedy naleznete pouze Lightning konektor, mřížku s reproduktorem a mřížku s mikrofonem. Jako druhý reproduktor pro stereo podání slouží sluchátko. Zvukové podání není vůbec špatné, na telefon možná až překvapivě dobré, byť by ještě výšky mohly být výraznější.

Software

Myslím si, že iOS asi není třeba nijak představovat. Je to jeden z nejrozšířenějších mobilních operačních systémů na světě, skvěle odladěný, stabilní díky tomu, že běží dohromady jen na několika zařízeních.

K čemu bych chtěl ale něco říct, je ovládání pomocí gest. Ty byly zavedeny kvůli chybějícímu fyzickému tlačítku. I přesto, že jsem byl dlouhou dobu zapřisáhlým podporovatelem zachování fyzických tlačítek, tak musím uznat, že se Applu implementace gest povedla skvěle.

Po pár dnech používání vám již gesta přijdou přirozená a používáte je, jako by se nechumelilo. Osobně jsem si na ně hodně zvykl a zpátky na Androidí telefon s fyzickými tlačítky se mi bude zvykat těžko. Potažení od spodní hrany nahoru, což nahrazuje jednoduché zmáčknutí domovského tlačítka, je po několika dnech používání přirozenější, než by si člověk dokázal předtím představit.

Pokud při potažení přidržíte prst na displeji, vyvoláte tak nabídku spuštěných aplikací. Přepínání mezi aplikacemi je rovněž velmi jednoduché, stačí prostě přejet po spodní hraně a můžete mezi aplikacemi listovat.

Face ID

S absencí fyzického tlačítka zmizela i čtečka otisků prstů Touch ID. Původně se spekulovalo, jestli ji tedy Apple umístí na záda místo tlačítka. Nestalo se tak. Místo toho Apple představil úplně novou technologii nazvanou Face ID.

Jak podle názvu můžete soudit, jedná se o snímání obličeje. Avšak ne tak ledajaké. Využívá infračerveného záření a je schopno obličej mapovat prostorově, nikoliv jen jako 2D plochu. Navíc se při pravidelném používání neustále učí rozpoznávat váš obličej ve všech možných situacích, aby bylo zabezpečení co nejdokonalejší.

Mohu říct, že jsem z používání Face ID nadšen. Z počátku jsem mu příliš nevěřil, ale po pořádném vyzkoušení musím i já, vytrvalý zastánce čtečky otisků prstů, uznat, že tato technologie funguje perfektně. Jedinou nevýhodou zůstává asi jen to, že se zkrátka na telefon musíte podívat, abyste jej takto mohli odemknout, což u čtečky otisků potřeba nebylo.

Face ID nemělo problém s rozeznáním obličeje téměř za jakékoliv situace. Kdy jsem pravidelně narazil na problém, bylo vždy ráno po probuzení a vypnutí budíku, s hlavou částečně zabořenou v polštáři a všelijak pokrouceným obličejem. Jinak i za opravdové tmy nebyl s odemčením problém, jas displeje telefonu na to neměl vůbec žádný vliv. Problém nenastal dokonce ani s použitím zrcadlových slunečních brýlí. Klobouk dolů před Applem, tohle se opravdu povedlo, jelikož jsem při používání iPhonu X neměl žádnou potřebu používat čtečku otisků.

Hardware

K výkonu jen krátce řeknu to, že jej má iPhone X více než dostatek. Využívá moderního čipsetu A11 Bionic, který v sobě nese šestijádrový procesor. V případě potřeba se do práce zapojí všech šest jader, čtyři úsporná a dvě výkonná. Spolu si poradí opravdu s čímkoliv.

Rovněž výkon grafického jádra byl vylepšen až o 30 % oproti svému předchůdci v A10 Fusion. Operační paměti má iPhone X 3 GB, stejně jako i velké iPhony Plus. Pro plynulý běh iOS to naprosto dostačuje a není se třeba honit za až nesmyslnými hodnotami, jako to dělají jiní výrobci.

iPhone X je dostupný v 64 a 256GB variantě, samozřejmě bez možnosti rozšířit úložiště o paměťovou kartu.

Fotoaparát

Jistě nejdůležitější součástí, která nás zajímá především, je fotoaparát. Zadní duální fotoaparát využívá dvou 12Mpx snímačů, kdy jeden má širokoúhlý objektiv o světelnosti f/1.8 a druhý má objektiv o světelnosti f/2.4 a přibližně dvojnásobném ohnisku, díky čemuž můžete použít dvojnásobný optický zoom. Oba fotoaparáty jsou vybaveny optickou stabilizací, takže i focení za horších světelných podmínek bude menším problémem.

Netuším sice přesně, jakými snímači Apple vybavil iPhone X, ale musím říct, že výstupy z fotoaparátu jsou velmi kvalitní. Je to zkrátka jeden z nejlepších fotomobilů současnosti. Barevné podání při slunečním svitu bylo na velmi dobré úrovni, horší to bylo při zatažené obloze, to mi přišlo, že jdou fotky až moc do studena.

Množství detailů je velmi dobré, ale občas mi přišlo doostření výsledných fotek až moc agresivní. Je to, bohužel, neduh naprosté většiny dnešních telefonů, kdy se upřednostňují přeostřené a odšuměné fotky s menším množstvím detailů, přitom na rozumném množství šumu není nic špatného.

I za horších světelných podmínek na tom, naštěstí, není iPhone X špatně. Lepší světelnost hlavního objektivu by se sice hodila, o tom žádná, ale Apple jde rozumnou cestou. Když fotíte za horšího světla, prvně iPhone sáhne po času závěrky, který prodlouží na hodnotu ještě udržitelnou v ruce, než aby začal hned zvyšovat ISO na vysoké hodnoty, které u mobilních snímačů výrazně zvyšuje množství šumu. Můžete tak fotit při třeba ¼ sekundy a ISO 1600, zatímco u nějakého konkurenčního telefonu byste měli 1/15, ale ISO 6400 a tedy hromadu šumu. Pro rychlejší pohyb už nezáleží, jestli to bude jeden nebo druhý čas, obojí je již moc dlouhé. A optická stabilizace udrží foťák pěkně stabilní, takže ostré statické fotky nejsou při těchto časech žádný problém.

Originální aplikace fotoaparátu mnoho možností nemá, a pokud chcete fotit do RAWu, tak u ní máte smůlu. Musíte použít třeba Lightroom CC nebo jiné aplikace, které záznam do RAWu umí.

HDR režim u iPhonu X má příjemný účinek na fotky. Není nijak agresivní, nečekejte žádné šíleně prosvětlené stíny s hodně staženými světly a tedy naprosto nereálnou fotku. Prosvětlení stínů i světel je velmi decentní a jediným malinkým nedostatkem je lehce nižší kontrast u HDR fotek, který se dá však velmi rychle opravit v editoru.

Portrétní režim funguje asi nejlépe ze všech telefonů, co jsem měl možnost za poslední rok vyzkoušet. Příkladem může být hodně náročná situace, kdy si telefon musel kromě obličeje poradit ještě i s větví plnou květů. Relativně dobře je nasimulována i vzdálenost, kdy jsou ty vzdálenější květy méně ostré než ty v popředí, ale zase nejsou zdaleka tak rozostřené jako právě pozadí. Jediná chybka, kterou zde portrétní režim udělal, je u ruky slečny, jak drží větvičku. Tam to bohužel nerozpoznal a bral celou tu část jako popředí. I tak si však myslím, že je výsledek velmi dobrý.

Portrétní režim umí simulovat i různé světelné podmínky, ať to jsou ty výchozí tak, jak to opravdu je, tak třeba studiové nasvětlení, případně studiové nasvětlení se začerněním pozadí a tedy simulací focení před foto pozadím, apod.

Kvalita sekundárního fotoaparátu s teleobjektivem je rovněž velmi vysoká. Využívá pravděpodobně stejného snímače jako primární fotoaparát, je vybaven optickou stabilizací a nedostatek, byť pochopitelný, je akorát ten, že má objektiv světelnost f/2,4, tedy není moc vhodný na focení za horších světelných podmínek.

Video

Kvalita videa bývá u iPhonů posledních generací na velmi vysoké úrovni. A nejinak tomu je i u Desítky. Umožňuje natáčení v rozlišení maximálně 4K a při až 60 snímcích za sekundu. Mezi další režimy se může řadit například 4K při 30 sn./s. a Full HD při 60 sn./s.

Při 4K a 60 sn./s. je kvalita videa velmi vysoká i díky tomu, že video natáčí s datovým tokem okolo 110 Mb/s, což je nejvíce ze všech špičkových telefonů (pro porovnání Galaxy S9+ používá při tomto nastavení videa datový tok pouze okolo 42 Mb/s). Je to však také dost náročné na úložiště telefonu, jelikož každá sekunda videa poté zabere okolo 14 MB. Podstatnější nevýhodou je však to, že při tomto nastavení není aktivní pravděpodobně digitální stabilizace obrazu. Můj osobní odhad je takový, že je to kvůli vysokému datovému toku videa a telefon by nezvládal stabilizaci v reálném čase dopočítávat. Kde je však opravdu zakopaný pes, to netuším. Z nějakého důvodu také při tomto režimu bývá video za horších světelných podmínek tmavší.

Při 4K a 30 sn./s. již digitální stabilizace aktivní je a na videu to jde hodně poznat. Zároveň je video oproti režimu se 60 snímky světlejší. Datový tok však poklesl na 50 Mb/s.

Vůbec nejúčinnější je stabilizace při rozlišení videa Full HD. Optická a digitální stabilizace v tomto nastavení fungují naplno a videa je tak možná už nepřirozeně stabilní.

Obecně lze říct, že kvalita fotoaparátu u iPhonu X patří ke špičce, především po softwarové stránce funguje vše téměř bez problému. V některých situacích bych řekl, že překonává veškerou konkurenci, v některých zase naopak zaostává. Celkově jsem však byl s jeho schopnostmi velmi spokojen, především s barevným podáním za svitu Slunce, které mi přišlo velmi přesné a nevolilo studené vyvážení bílé, jako tomu velmi často bývá u konkurentů. Za mě je nejpodstatnější nevýhodou to, že výchozí aplikace fotoaparátu neumí fotit do RAWu a je tedy třeba spustit aplikaci třetí strany, což již není zrovna pohodlné řešení.

Překvapivě dobrá výdrž na nabití

S čím jsem byl u iPhonu X rovněž velmi spokojen, byla výdrž na jedno nabití. Zatímco si dost lidí na výdrž stěžovalo, za sebe musím říct, že konkrétně pro můj způsob využívání telefonu (který je navíc celkem náročný) byla výdrž velmi slušná. Nebyl problém přežít celý náročný den od rána do večera bez potřeby nabíjet. Rekord mám téměř osm hodin využívání telefonu za jeden den, což se mi nepovedlo s žádným jiným špičkovým telefonem, které jsem měl v rukou.

Při klidném víkendu jsem navíc byl schopen od sobotního rána až téměř do nedělního večera fungovat na jedno nabití.

Pokud byste patřili mezi lidi, kteří dokážou baterku tohoto telefonu vyšťavit rychleji, není nic jednoduššího, než si třeba do práce pořídit bezdrátovou nabíječku na stůl a telefon do ní posadit pokaždé, když přijdete.

Závěr

Cenovka za nejnovější a nejlepší iPhone, co kdy byl vyroben, není rozhodně nejmenší. Za ni však nabídne to, co by člověk čekal: špičkové zpracování, skvěle odladěný software, skvělý hardware a celkově perfektní funkčnost. První nasazení AMOLED displeje, označovaného jako Super Retina, se Applu povedlo a je radost na něj pohledět. Fotoaparát dostali na úroveň ostatních špičkových telefonů, byť by se mu pár věcí vytknout dalo.

Hodnocení zákazníků (3)

Hodnocení zákazníků (3)

5

Skvělý telefon, který za ty peníze stojí. Neuveritelne rychly, nadherny fotky za dobrych svetelnych podmninek.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Marek, 03.04.2019

5

Prechod z iPhone SE byl velmi znatelny, a kdyz clovek zavre oci nad cenou, je to proste super telefon. Fotak je jednoduse uzasnej, jen skoda Beta verze u rezimu Portret, tam se budu tesit na upgrade. Od vydrze, despleje, az po intuitivnost ovladani bez home buttonu hodnotim proste jako spicku, antutu mi dokonce vylezl vysledek nad 224 tis. bodu takze super. Treba se i jednou u Applu dockame ctecky otisku prstu polozenych kamkoliv na displej (ikdyz ted uz spis preferuji face ID)...no uvidime

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Michal, Rozsochatec, 01.03.2018

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Iveta, Praha 9, 08.02.2018

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Apple iPhone X 64GB CZ distribuce – nejlepší iPhone, jaký byl kdy vyroben. Zbrusu nové provedení s displejem přes celou přední stranu a téměř bez rámečku přináší jedinečný zážitek z používání. 5,8" displej Super Retina s OLED matricí, barevným rozsahem odpovídajícím prostoru DCI-P3 a podporou režimu HDR a ovládání 3D touch má fantasticky věrné barvy, dokonalou černou barvu a vysoký jas. Hlavní tlačítko s TouchID bylo nahrazeno pokročilým rozpoznáváním obličeje FaceID. O plynulý běh telefonu se stará ještě výkonnější a vyspělejší čip A11 Bionic. Duální fotoaparát s rozlišením 12 Mpx, optickým zoomem a speciálním portrétním režimem má nově opticky stabilizované obě čočky. Navíc podporuje natáčení videa v rozlišení až 4K při 60 snímcích za sekundu.

Nejdokonalejší iPhone v historii

iPhone X přichází ve zbrusu novém provedení, které zaujme všechny kolem vás. Špičkové zpracování za použití těch nejkvalitnějších materiálů, výborný fotoaparát s chytrými funkcemi, vyspělá technologie zabezpečení a hlavně displej, který vás uchvátí při každém použití telefonu, to jsou hlavní body vypovídající o tom, že je iPhone X něčím speciálním a nejen pouhým telefonem.

Jedna velká podívaná

Úplnou novinkou je displej Super Retina o uhlopříčce 5,8" využívající technologie OLED. Díky ní přináší iPhone X mnohem větší požitek při používání, ať už brouzdáte po internetu, vyřizujete e-maily, nebo si vychutnáváte pohled na video standardu HDR (s vysokým dynamickým rozsahem) a s bohatými barvami. Ty jsou dosaženy díky skvělému barevnému rozsahu displeje, jenž pokrývá barevný prostor DCI-P3 používaný v dnešní době především ve filmovém průmyslu.

iPhone X | Megapixel

Super Retina je synonymem pro dokonalé zobrazení černé a věrné podání všech ostatních barev, extrémně vysoký kontrast 1 000 000:1 a perfektní čitelnost i na ostrém denním světle, jelikož displej září jako nikdy předtím s maximálním jasem až skvělých 625 cd/m2. O ochranu tohoto špičkového displeje se stará speciální tvrzené sklo Ion-X, již dříve používané na chytrých hodinkách Apple Watch.

iPhone X | Megapixel

Ještě lepší fotografie a video

Apple je kvalitou fotografií ze svých telefonů již proslulý a je zvykem, že se umisťuje v testech fotomobilů na předních příčkách. Duální fotoaparát známý z modelu Plus byl přepracován, vylepšen a dostal do vínku několik nových funkcí. Největší slabinou fotomobilů bývá focení za horších světelných podmínek. To Apple řeší větším snímačem, který v kombinaci s výkonným obrazovým signálním procesorem zaručí snímky s menším množstvím šumu. Nově jsou navíc optickou stabilizací vybaveny obě čočky fotoaparátu.

iPhone X | Megapixel

Zatímco hlavní 12Mpx snímač zachytává obraz přes širokoúhlý objektiv o světelnosti f/1,8, druhý, také 12Mpx, snímač využívá objektivu s delším ohniskem (teleobjektiv) o světelnost f/2,4. Kombinací optického a digitálního zoomu lze dosáhnout až desetinásobného přiblížení při fotografování a šestinásobného při natáčení videa. Portrétní režim byl zdokonalen, aby podával přirozenější výsledky a hlavně je nyní dostupný i pro přední selfie fotoaparát.

iPhone X | Megapixel

Standardní přední fotoaparát nahradilo řešení s označením TrueDepth, které dokáže s pomocí infračerveného projektoru a snímače dokonale zmapovat váš obličej a to i do hloubky, nejen jako rovinu. Po načtení modelu vašeho obličeje v portrétním režimu pak dokáže aplikace lépe pracovat s hloubkou ostrosti a aplikovat bokeh na pozadí mnohem přesněji a přirozeněji.

iPhone X | Megapixel

Pokud jste spíše videotvůrcem, budete z nového iPhonu nadšeni. Vychutnejte si ty největší detaily ve vysokém rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. Pokud jste spíše fanoušky zpomalených záběrů, máte k dispozici režim s rozlišením 1080p a 240 snímky za sekundu. Kromě toho byla velikost výsledných videí snížena na polovinu využitím moderního video kodeku, tudíž se vám do paměti vleze mnohem více záznamů.

Odemykejte telefon obličejem

TrueDepth fotoaparát slouží zároveň i pro zabezpečení telefonu před zvědavci nebo zloději. Tlačítko s integrovanou čtečkou otisku prstů TouchID nahradila funkce FaceID využívající TrueDepth fotoaparát. Díky tomu, že k je rozpoznání obličeje využívání infračerveného záření, není problém s odemčením telefonu ani za horších světelných podmínek, kdy by klasický fotoaparát nebyl schopen váš obličej rozpoznat.

iPhone X FaceID | Megapixel

Velký podíl na bezproblémové funkčnosti má úplně nový čip s označením A11 Bionic integrující neuronové engine zvládající až 600 miliard operací za sekundu. Zvládá také strojové učení a dokáže se přizpůsobovat přirozeným fyzickým změnám ve vašem obličeji.

Výkon

O pohon iPhone X se stará nový čip A11 Bionic. Ten v sobě integruje celkem šest procesorových jader, čtyři úsporná s výkonem vyšším až o 70 procent oproti předchozímu čipu A10 Fusion. Zbývající dvě jádra jsou určena pro operace vyžadující vysoký výpočetní výkon a oproti předchozí generaci posílily o 25 procent. Je-li vyžadován extrémní výkon, zapojí se do operace všech šest jader naráz. To vše navíc při ještě menších energetických nárocích.

iPhone X A11 Bionic | Megapixel

Jste-li vášnivým hráčem mobilních her, určitě vás potěší inovovaný tříjádrový grafický procesor navržený přímo Applem, jehož výkon je až o 30 procent vyšší oproti jeho předchůdci v čipu A10 Fusion.

iPhone X | Megapixel

S čipem A11 Bionic si užijete i mnohem více zábavy při hraní her využívajících rozšířenou realitu. Chcete se například podívat, jak mezi hráči basketballu na hřišti pobíhá Tyranosaurus Rex? Není žádný problém, s novým iPhonem X bude tento zážitek mnohem plynulejší a reálnější.

Nezalekne se prachu a vody

Co určitě ocení akčnější lidé, je odolnost telefonu proti prachu a vodě. Disponuje stupněm krytí IP67, který zaručuje prachotěsnost a odolnost proti ponoření ve vodě do hloubky jednoho metru po dobu maximálně 30 minut. Promoknutí v silném dešti, vylití vody na telefon, případně jeho pád do menšího zahradního bazénu tedy nebude žádným problémem a vše tohle mu nijak neuškodí.

iPhone X IP67 | Megapixel

Po stránce fyzické odolnosti chrání telefon pevný rámeček z chirurgické oceli, zatímco displej a záda kryje speciální tvrzené sklo Ion-X, jež nechává všechnu konkurenci za sebou. O ochranu objektivů fotoaparátu se stará extrémně odolné safírové sklíčko odolávající poškrábání jakýmkoliv běžnými nástroji.

Zcela nové způsoby nabíjení

Jednou z novinek, kterou ocení především pracovně vytížení a často se pohybující lidé, je bezdrátové nabíjení. Můžete si pořídit bezdrátovou nabíječku do kanceláře, domů, mít ji zabudovanou v nábytku nebo v přihrádce v autě, jednoduše přijdete, telefon položíte na určité místo a je hotovo. Žádný překážející kabel a hledání zdířky pro něj ve tmě. Při odchodu telefon jednoduše sundáte a nemusíte se o víc starat. Podporován je standard Qi, který naleznete u naprosté většiny bezdrátových nabíječek.

iPhone X QI | Megapixel

Nově s podporou rychlonabíjení nebudete mít problém ani s tím, že byste museli čekat dlouhou dobu, než se telefon nabije. Za 30 minut můžete mít telefon nabitý z nuly až na 50 procent kapacity. Navíc díky úspornějším komponentům a vhodnější konstrukci akumulátoru vydrží nový iPhone X až o dvě hodiny déle než iPhone 7. Nemusíte tedy nabíjet tak často a když už budete muset, zabere to mnohem kratší dobu.

iOS 11

iPhone X přichází s již předinstalovanou nejnovější jedenáctou verzí systému iOS. Ta přináší nové technologie zabezpečení, práce s obsahem, aby vám byla práce co nejvíce usnadněna a také zábavu v podobě lepší podpory rozšířené reality.

iOS 11 | Megapixel

Velkých změn doznala aplikace fotoaparátu, naučila se nové chytré funkce využívající špičkového hardwaru telefonu. Příkladem může být, že již před tím, než fotku zachytíte, tak telefon vykonává miliardy operací a myslí dopředu, očekává, co se stane a tomu uzpůsobuje například ostření při akčních snímcích. Rovněž dosahuje lepších výsledků při rozeznávání tváří nebo nastavení expozice.

Obrazový snímač

Rozlišení přední kamery 7 Mpx
Rozlišení zadní kamery 12 Mpx

Objektiv

Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) 1,8
Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) 1,8

Displej

Velikost displeje 5,8 "
Rozlišení displeje 2436 × 1125 px
Typ displeje OLED

Záznam

Maximální rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 143,6 × 70,9 × 7,7
Hmotnost 800 g

Ostatní

Číslo produktu MQAC2CN/A
Značka Apple

Mobilní telefony a tablety

Podpora paměťových karet Ne
Tlačítko spouště na boku telefonu Ne
Typ procesoru Apple A11
Konektivita Lightning

Hardware počítače

Počet jader procesoru 6

Operační systém

Operační systém iOS

Kapacita paměti

Kapacita úložiště 64 GB
Kapacita operační paměti 3 GB

Zobrazit popis a parametry