Magazín

Produktové aktuality

Aktualizace 13" MacBooků: nové displeje, vyšší výkon a Touch Bar

Vít ValentaAktualizováno: 11. 7. 2019 v 9:55 • Rubrika: Produktové aktuality

Aktualizace 13" MacBooků: nové displeje, vyšší výkon a Touch Bar

Apple představil nové 13palcové MacBooky, dostaly nové lepší displeje s technologií True Tone a Touch bar. Lehkým osvěžením je také nový procesor.

MacBook Air: věrnější barvy díky podpoře True Tone

Novinkou u MacBooku Air je displej s podporou technologie True Tone, která pomocí vyspělých vícekanálových senzorů upravuje barevnost a intenzitu displeje a podle okolního osvětlení, aby obraz vypadal přirozeněji. Jedná se tedy pouze o drobnou aktualizaci.

Poprvé se technologie True Tone objevila v iPadu Pro (2016) a postupně ji dostávaly i telefony (iPhone 8 a novější) a rovněž nejnovější MacBooky.

Předobjednejte si nový MacBook Air u nás

Apple MacBook Air 13,3" (2019) 128GB Apple MacBook Air 13,3" (2019) 256GB

Základní MacBook Pro 13": výkonnější a s Touch Barem

Poměrně zásadnější aktualizace se však dočkaly základní MacBooky Pro 13". Ty byly na trhu již nějakou chvíli a byly vybaveny dvoujádrovým procesorem a standardní klávesnicí. První výraznou změnou je použitý procesor. Proběhl upgrade na čtyřjádrový procesor Intel Core i5 8. generace, jehož základní frekvence je 1,4 GHz a Turbo Boost až 3,9 GHz. To je pro všechny tvůrce výbornou zprávou, jelikož tak budou mít k dispozici výrazně vyšší výkon.

Základní MacBook Pro dostal navíc také Touch Bar. Dotykový proužek se zobrazením nástrojů a rychlého přístupu, který dokáže usnadnit práci. Součástí Touch Baru je i čtečka otisku prstu Touch ID. Díky ní se přiložením prstu MacBook ihned odemkne. Otiskem prstu se pohotově dostanete i k zamčeným dokumentům, poznámkám a předvolbám systému. Bez zadávání dalšího hesla. Navíc může sloužit například i k ověřování plateb.

Předobjednejte si nový MacBook Pro u nás

Apple MacBook Pro 13" 128GB 1,4GHz (2019) Apple MacBook Pro 13" 256GB 1,4GHz (2019)

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.