Magazín

Produktové aktuality

Revoluční Apple MacBook Air M2 15" a výkonná řada Mac Studio M2 Max a Ultra představeny!

Žaneta SikorováAktualizováno: 7. 6. 2023 v 11:49 • Rubrika: Produktové aktuality

Revoluční Apple MacBook Air M2 15" a výkonná řada Mac Studio M2 Max a Ultra představeny!

Apple překvapuje s novými modely! MacBook Air M2 15" přináší neuvěřitelný výkon a větší displej. Mac Studio M2 Max a Ultra spojují nekompromisní výkon, špičkové technologie a elegantní design. Pojďme si novinky blíže představit.

Obsah

Apple MacBook Air M2 15"

Společnost Apple představila nový MacBook Air M2 15″, nejtenčí 15" notebook na světě, s vylepšenou výbavou a větším displejem. Nový MacBook Air disponuje velkým 15" Liquid Retina displejem s rozlišením 2880 x 1864 px, vysokým jasem 500 nitů a poskytuje lepší pozorovací zážitek pro práci i zábavu. Široký barevný rozsah Display P3 zaručuje dokonalé barevné podání a realistické zobrazení. Nechybí funkce True Tone, která upravuje barevnou teplotu displeje podle okolního osvětlení. Texty jsou na displeji dokonale čitelné a fotky i filmy jasnější a živější.

Apple MacBook Air M2 15" | Megapixel

Chci Air M2 15" 512 GB Chci Air M2 15" 256 GB

Tento model nabízí moderní čistý design a tichý chod. Hmotnost notebooku činí pouhých 1,5 kg při ultratenké tloušťce 1,14 cm. Super výkonný čip M2 zaručuje dobrou výdrž baterie, která má být až 18 hodin. Díky 8jádrovému CPU nebude žádná úloha příliš náročná. Výkon podtrhuje 16jádrový Apple Neural Engine zrychlující úlohy strojového učení. Výkon CPU byl oproti M1 navýšen o 18 %, GPU pak o 35 % a propustnost paměti 100 GB/s dokonce o 50 %. Poradí si s jakoukoliv výzvou, ať už používáte několik aplikací najednou, hrajete graficky náročné hry nebo potřebujete upravit fotku či video. 1080p FaceTime HD kamera má oproti předchozí generaci dvojnásobné rozlišení a taktéž lepší citlivost při slabém osvětlení.

Apple Mac Studio M2 Ultra 

Jedná se o kompaktní čtvercový stolní počítač o rozměrech 19,7 cm x 9,5 cm, který je vybaven nejnovější generací M2 Ultra čipu. Tento počítač poskytuje ohromující výkon a rychlost pro jakýkoli projekt. Jeho rozsáhlá konektivita zahrnuje čtyři Thunderbolt 4 porty na zadní straně a dva na přední straně, spolu s dvěma porty USB-A 3.2 Gen 1 a HDMI portem na zadním panelu.

M2 Ultra čip je složen ze dvou M2 Max čipů, které jsou propojeny pomocí specializovaného pouzdření nazvaného UltraFusion. Tímto propojením vzniká nejvýkonnější čip v rámci Macu, který obsahuje více než 134 miliard tranzistorů. Tento čip je schopný rychle převádět a exportovat videa, provádět složité částicové simulace a zpracovávat masivní 3D prostředí, jaká doteď nebylo možné zpracovat.

Apple Mac Studio M2 Ultra | Megapixel

Chci Mac Studio M2 Ultra

Apple Mac Studio M2 Max

Apple Mac Studio M2 Max je kompaktní stolní počítač pro kreativní tvůrce s vysokým výkonem. S 12jádrovým procesorem M2 Max, 32 GB RAM a 512GB SSD diskem, umožňuje přehrávání 10 streamů 8K videa a hardwarově akcelerované kódování/dekódování. Nabízí širokou konektivitu včetně Thunderbolt 4, USB-C 3.1 Gen 2, USB-A 3.2 Gen 1 a HDMI portů. Podporuje Wi-Fi 6E, 10Gb ethernet a bezdrátové připojení Bluetooth. Disponuje také 3,5mm audio jackem pro kabelová sluchátka.

Apple představil čip M2 Max, který přináší další výkonnostní skok. S 67 miliardami tranzistorů nabízí výkon bez ztráty energetické účinnosti. M2 Max poskytuje až 1,8x větší výkon CPU, 3,6x rychlejší GPU a až 4,4x rychlejší strojové učení než předchozí generace čipů. Díky tomu můžete snadno renderovat efekty, spojovat obrovská panoramata a vytvářet složité 3D scény. M2 Max také nabízí dvakrát rychlejší kódování videa než M2 Pro.

Chci Mac Studio M2 Max

 

Apple Mac Studio M2 Max | Megapixel

Apple uvedl macOS Sonoma

Nový operační systém pro počítače Mac přináší fantastické spořiče obrazovky a nové tapety. Widgety na Macu jsou teď přizpůsobivé a automaticky se zprůhledňují, aby nerušily práci. Nevyžadují žádnou instalaci a systém je zobrazuje na základě widgetů z iPhonu.

Byl také představen významný update v oblasti her. Metal 3 získal významné vylepšení a představen byl nový herní režim nazvaný Game Mode. Ten se zaměřuje na maximální výkon a minimální latenci ovladačů a má podporovat všechny dostupné hry. 

Safari dostane další bezpečnostní aktualizace, které brání sledování na webových stránkách. Přibude také podpora sdílení hesel v rámci rodinného sdílení a oddělené profily pro jednotlivé uživatele v Safari. Webové aplikace se budou chovat stejně jako na iOS.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.