Magazín

Produktové aktuality

Apple představil prémiová náhlavní sluchátka AirPods Max

Filip BrožAktualizováno: 28. 12. 2020 v 9:32 • Rubrika: Produktové aktuality

Apple představil prémiová náhlavní sluchátka AirPods Max

„Vy nás, ale zásobujete, pane Karfík.“ Slavná hláška z českého filmu Jáchyme hoď ho do stroje! krásně vystihuje letošní rok z pohledu kalifornského gigantu. Apple nám představuje jeden produkt za druhým. Vypadá to, že pro letošek je už opravdu vyčerpáno, ale víte, co se říká. Apple nám v tichosti představil svoje první náhlavní sluchátka – AirPods Max. Stojí za to? A obhájí si celkem nečekanou cenovku? Pojďme se na ně podívat.

Už při prvním pohledu vám bude jasné, že tohle nejsou obyčejná sluchátka. Ostatně o náhlavních sluchátkách studiové kvality se už šušká nejméně dva roky. Zajímavé je, že všechny řady AirPods byly vůbec poprvé vždy představeny těsně před Vánoci. Dodnes si pamatuji na první AirPody a loni samozřejmě na AirPods Pro.

Komentáře

Další sluchátka přes uši?

Design a líbivost produktu byla a vždy bude subjektivní věc. Osobně se mi design nových AirPods Max líbí. Na výběr je hned pět barevných provedení. Apple v podstatě vzal to nejlepší, co umí AirPods (Pro), přidal pár ingrediencí navíc a výsledkem jsou AirPods Max.

Chci Apple AirPods Max

Náušníky i klenba hlavového mostu se dokonale přizpůsobí každé hlavě a velikosti. Zároveň AirPods Max nabízí optimální akustické utěsnění, což potvrzuje magnetický náušník, který obklopí celé vaše ucho. Hlavový most je rovněž nastavitelný, takže každý si nastaví optimální délku a rozestup. Samotná klenba je vyrobená z prodyšné tkané síťoviny. Neměl by tak být žádný tlak na hlavu.

Elegantní kombinace kostry z nerezové oceli a příjemně měkkého povrchového materiálu spojuje pevnost a pružnost s pohodlím. Samotné náušníky jsou vyrobené z anodizovaného hliníku a mají velmi zajímavý mechanismus otáčení a vyrovnávání tlaku. Dle prvních snímků a videa s nimi bude možné lehce točit a přizpůsobit si tak optimální nastavení dle potřeby.

Z druhé strany je paměťová pěna potažena speciální textilní síťovinou. Nikde by vás tak nic nemělo tlačit, ale počkejme si, až je budeme mít v ruce. To samé platí o váze, která je dle specifikací Applu 384,8 gramů, což není málo.

Zajímavý obal

V balení kromě sluchátek naleznete také Smart Case ve stejném odstínu jako sluchátka, který slouží k ochraně a přepravě AirPods Max. Ty na jedno nabití vydrží až 20 hodin poslechu při zapnutém potlačování okolního hluku a režimu propustnosti. Za 5 minut nabíjení se nabijí zhruba na hodinu a půl poslechu, což je velmi příjemné. U nabíjení však nečekejte USB-C konektor. Apple svá prémiová náhlavní sluchátka osadil Lightning konektorem.

Digitální korunka

Osobně se mi líbí digitální korunka, kterou všichni známe z Apple Watch. Pomocí ní lze přesně ovládat hlasitost, přeskakovat skladby, spouštět Siri, přepínat režimy nebo přijímat hovory. Dle všeho bude fungovat naprosto totožně jako na hodinkách Apple Watch. Moc se na to těším.

Snímače kam se podíváš

Apple rozhodně nešetří. Uvnitř každého náušníku naleznete optický snímač, snímač pozice, snímač rozpoznání pouzdra, akcelerometr a gyroskop (jen levý náušník). Podobné je to s mikrofony. Osm mikrofonů pro aktivní potlačování hluku a tři mikrofony pro snímání hlasu.

Studiová kvalita

Uvnitř sluchátek se nachází v každém náušníku známý čip Apple H1 a software od kalifornské společnosti, který spolupracuje s Bluetooth 5. generace. Díky tomu AirPods Max slibují věrný zvuk a velkolepý výkon. Výpočetní audio pomocí deseti audio jader každého čipu blokuje okolní hluk, dolaďuje zvuk podle vašeho usazení a dolehnutí náušníků. Samozřejmostí je podpora nejen pro aktivní potlačení hluku, ale i režim propustnosti či prostorový zvuk, který funguje mimo jiné u AirPods Pro.

Jednotlivé režimy bude možné měnit právě pomocí digitální korunky. Za zmínku stojí i adaptivní ekvalizace. Mikrofony vyhodnocují, co přesně slyšíte. Podle toho pak sluchátka upravují frekvence přehrávané hudby pro co nejvěrnější hudební podání.

Chci Apple AirPods Max

Obhájí si svoji prémiovou cenu?

Co si budeme povídat. Pokud si AirPods Max chtějí obhájit cenovku 16 490,- Kč, musí nabídnout opravdu něco více, než má konkurence. AirPods Max přitom připojíte k iPhonu, iPadu, MacBooku nebo jinému zařízení nejen bezdrátově, ale i pomocí drátu (Lightning konektor na Jack), který Apple již prodává na svých stránkách.

Využít také můžete všechny funkce, které znáte z klasických AirPods – sdílení zvuku, hladké přepínání mezi zařízeními nebo nastavení pomocí jednoho klepnutí. Jakmile si sluchátka sundáte z uší, tak přestanou hrát. Jakmile si je nasadíte, opět se spustí.

V ochranném a nabíjecím obalu Smart Case se pak přepnou do ultraúsporného režimu, ve kterém si baterie zachová svoji úroveň nabití.

Praxe ukáže

AirPods Max můžete pořídit za 16 490,- korun. Jsme velmi zvědaví, jaký výkon a hudební poddání předvedou v praxi. Právě to pak ukáže, jak velký rozdíl je oproti konkurenci a zda Apple představil něco nového.

Vybírat můžete přitom z pěti barev – vesmírně šedá, stříbrná, zelená, blankytně modrá a růžová. V balení také naleznete USB-C kabel s Lighting konektorem pro rychlejší nabití.

Chci Apple AirPods Max

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Děkujeme za upozornění. Za chybu se samozřejmě velmi omlouváme a uvedeného šotka jsme již odstranili.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 28. 12. 2020 |Reagovat

DK

VE VĚTĚ JSME VELMI ZVĚDAVÝ, JAKÝ.......
SE PÍŠE ! JSME VELMI ZVĚDAVÍ !!!!!!

TEĎ SI MYSLÍM, ŽE SE BUDU HODNĚ ROZMÝŠLET NAD KVALITOU ČEHO A KOHO KOLIV.

1

DANUŠE KOBZOVÁ, 24. 12. 2020 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.