Recenze Apple Pro Stand pro Pro Display XDR

Lukáš Blahut

Lukáš Blahut • 29. 04. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Vše :)

Co se nám nelíbí

  • Doposud jsem žádné nenašel

Představení Apple Pro Stand pro Pro Display XDR

Představení Apple Pro Stand pro Pro Display XDR

Apple Pro Display XDR

Informace o tom, že Apple znovu nabídne uživatelům svůj pohled na věc, tedy monitor, mne velmi mile překvapila. Už pří svém představení na vývojářské konferenci WWDC 3. června 2019 způsobil Apple zajímavé reakce.
O to větší zájem a zvědavost se probudila v den jeho uvedení do prodeje, což bylo jen několik dnů po půl roce, přesněji 10. prosince 2019.

Apple uvedl, že se bude jednat o monitor, který technologicky zcela přehodnotí vztah uživatelů k tak na první pohled obyčejné věci, jako je monitor.

Cílem bylo lidem ukázat, jak se dá snoubit velmi pokročilá technologie s tak krásným odvětvím, jakým průmyslový design je.

A opravdu. Stalo se.

Monitor je zabalený do úhledné krabice se sněhově bílou barvou. Tou barvou jakou má bílý trackpad nebo tlačítka na samotné stříbrné klávesnici. V balení najdete Thunderbolt kabel a napájecí kabel. Oba jsou nově opleteny textilním pouzdrem v černé barvě a v délce 2 metry. Takže už žádné nevzhledné zašpinění či nepříjemná tuhost při ohýbání, když potřebujete otočit monitor na výšku. Konečně normálně a bez obav, že se někde něco zase odpojí. Co bude chybět, je stojan pro upevnění monitoru neboli Pro Stand. Ne, ten bude k zakoupení zvlášť a bude stát 28.990,-CZK (s DPH).

Pokud se někdo nad touto cenou ušklíbne, prominu mu to. Bude se jednat zřejmě o jedince, který nechápe a snad nikdy ani neviděl, a tudíž ani nepoužíval prvek, na který je kladen tak velký důraz při zachováváni stability. A to ve všech směrech náklonu plochy o určité hmotnosti, tedy o posunu těžiště. Pokud vás minula technická mechanika a strojírenství, prosím nekomentujte cenu stojanu. Netušíte, kolik úsilí stojí vypočítat všechny rovnice při stanovení těžiště (hmotný střed), odporu pružiny a síle F potřebné k jejímu překonání.

Ano, vše spočítá program, ale vymyslete to a dále, dejte tomu ve spojení s panelem neopakovatelný a minimalisticky nadčasový design. V opačném případě, se k nám přijďte podívat, jak jen to bude možné. Monitor i se stojanem máme na prodejně vystavený.

Jakmile stojan vybalíte, položíte si jej zády na podložku bude se dít další příjemnost. Uchycení monitoru na stojan. Tato "operace", jak jí po létech znám já z nesčetného množství stojanů či nohou co jsem montoval, mě doháněla mnohdy k zoufalství. A také strachu, že něco poškodím, zalomím, vyštípnu nebo deformuji. Ne. Tady jsem se jen přiblížil otvorem na zadní straně monitoru k zámkům trčícím nenápadně na straně stojanu ve tvaru puku a než jsem se stačil vzpamatovat z úzkostného stavu, zaznělo "cvak" a bylo. Nevěřícně jsem kroutil hlavou ještě pět  minut po tom. 

Magnety totiž navedou spojení a vzápětí se automaticky aktivují západky, které displej bezpečně uzamknou na stojanu. Sundání monitoru spočívá v odemknutí posuvníku na straně stojanu a nakloněním displeje dozadu. Tím se magnety uvolní a monitor se jednoduše zvedne.
Tak teď už věřím tomu, že si tento monitor opravdu můžete vycvaknout a vzít "pod paži" třeba do studia.

Popis a parametry

Popis a parametry

Apple Pro Stand pro Pro Display XDR - výška, náklon, otočení – všechno je nastavitelné. Je stabilní a přitom nezabírá moc místa. Díky snadnému otočení na šířku i na výšku se dokonale hodí na jakoukoli práci.

Apple Pro Stand pro Pro Display XDR

Konstruovaný přímo k Pro Displayi XDR, umožňuje dát si práci do přesně takového úhlu, v jakém se vám na ní dobře dívá, a hladce monitor nastavit do nejrůznějších poloh. Ať chcete mít displej na šířku, nebo na výšku, stačí odemknout posuvník a otočit ho.

pro-stand-combo-overlay

Magnetický konektor na Pro Standu se dá snadno připojit a odpojit od magnetu na zadní straně Pro Displaye XDR. Magnety navedou spojení a vzápětí se automaticky aktivují západky, které displej bezpečně uzamknou na stojanu. Odpojení je záležitost jednoduchého odemknutí posuvníku. Pohotově tak displej přenesete třeba z placu do studia.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 433 × 180 × 23,6
Hmotnost 4300 g

Ostatní

Číslo produktu MWUG2CS/A
Značka Apple

Zobrazit popis a parametry