Aprílová FOTO/VIDEO soutěž právě odstartovala a téma je víc než aktuální - ŽIVOT V NOUZOVÉM REŽIMU Blog

Aprílová FOTO/VIDEO soutěž právě odstartovala a téma je víc než aktuální - ŽIVOT V NOUZOVÉM REŽIMU

Martin LukešAktualizováno: 5. 4. 2020 v 13:26 • Rubrika: Blog

Dnes máme první aprílový den a tak jako každý měsíc startuje další kolo naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM. A když máme ten apríl, připravili jsme si pro vás letos malou kulišárnu. Životy nás všech zasáhla mimořádná vládní opatření spojená s celosvětovou pandemií COVID-19. Většina fotografů i videomakerů se nemůže věnovat své profesi, nebo koníčku a jsou zavřeni doma v nedobrovolném "domácím vězení". Tématem soutěže proto tentokrát nebude nějaký klasický fotografický žánr, jak jste zvyklí. Soutěžní příspěvky musí vycházet ze současného dění, tedy života v nouzovém režimu.

Rok s Megapixelem 2020

Zapojte se s námi do soutěže o nejlepšího fotografa a video makera roku 2020. Připravili jsme pro vás měsíční soutěžní kola, spoustu tematických článků v našem Magazínu a celou řadu zajímavých besed s profesionály z oboru. Chybět nebudou ani vzdělávací kurzy a workshopy a samozřejmě hodnotné ceny.

Během dvanácti měsíčních kol, se budete muset poprat i s žánry, které vám nejsou blízké. Na této cestě vám budeme celou dobu průvodcem. Oporou vám budou články na dané téma v našem Magazínu, besedy s garanty jednotlivých kol a samozřejmě také kurzy a workshopy. Na těch vám poradíme, jak na to. Kromě cenných zkušeností můžete získat také jednu z mnoha hodnotných cen.

Foto soutěž - Život v nouzovém režimu


V současné době je nejen naše země, ale v podstatě celá planeta zasažena opatřeními spojená s celosvětovou pandemií COVID-19. Tato omezení se dotýkají nás všech, včetně fotografické veřejnosti. Omezení zasáhla jak oblast profesionální tak i té hobby fotografie. Fotografové byli nuceni zavřít své ateliéry, nelze cestovat, zrušena jsou i sportovní a kulturní akce a to vše byly příležitosti k tomu vzít fotoaparát do ruky. Pořád ale máme možnosti fotit doma a ve svém blízkém okolí, byť v omezené míře. Téma aprílové soutěže tedy bude ŽIVOT V NOUZOVÉM REŽIMU. Tentokrát můžete kombinovat žánry jako rodinná fotografie, portrét, sociální dokument a street fotografii atd., samozřejmě bez toho abyste porušili vládní mimořádná opatření. V tomto kole vám ale nedáme možnost sáhnout do archivu (před mimořádná opatření). Fotografie musí být aktuální jak obsahem, tak datem a musí obsahovat exif, včetně data pořízení. Snímky, které toto nesplní budou ze soutěže vyřazeny.

Video soutěž - Video v nouzovém režimu


Vládní mimořádná opatření se vyhnula málo které profesi, videomakerům nevyjímaje. Pozastaveno je natáčení svateb, kulturních i sportovních akcí, konferencí, ale i rodinných výletů, nebo dovolených. Moc si přejeme a pevně věříme, že se v nejbližší době vrátí vše do normálů, ale v tuto chvíli je většina milovníků natáčení videa přepnuta do "nouzového režimu". A přesně to otvírá příležitost pro téma naší video soutěže. Natočte krátký film, nebo klip o životě během opatření, které způsobil zákeřný vir. Protože opatření zasáhla nejen většinu profesí, ale také většinu rodin a domácností, nemusíte pro námět chodit nikam daleko. Jedinou podmínkou je, že se téma soutěžních videí musí týkat skutečně aktuálního dění. Zda to pojmete formou dokumentu, hrané scénky, reportáže, nebo grotesky, už necháme na vás.

Garantka soutěže - Petra Tomicová


Matka, rodinná a svatební fotografka v nouzovém režimu

Ahoj, jmenuji si Petra! Jsem máma dvou úžasných kluků, manželka, dcera, sestra… Jsem také rodinná a svatební fotografka. Fotografování je má vášeň, můj koníček, můj relax.
Mám ráda přirozenost. Proto nejraději fotím v přirozeném světle u vás doma nebo venku. Mým cílem je zachytit emoce, neměnné okamžiky vašeho života, prostě vás!  Ať už se jedná o svatbu, rodinu, pár, těhotnou ženu nebo čerstvě narozené miminko.  Na focení se mnou si budete hrát, smát se, dovádět s vašimi dětmi, mazlit se, půjdeme na procházku a bude to fajn.
www.petratomicova.com
FB: /Petratomicovaphoto

Technika garantky

Garant soutěže - Libor Vaicenbacher


Otec, biolog, cestovatel, pedagog a wild-life fotograf v nouzovém režimu

Od raného dětství trpí Libor výraznou slabostí pro nejrůznější formy života na Zemi, zejména pro ty opeřené. Pro svou nesmírnou rozmanitost si nejvíce oblíbil Střední a Jižní Ameriku. Téměř dva roky strávil v Ekvádoru, kde se jako ornitolog zabýval výzkumem diverzity andských ptáků. V současné době vyučuje biologii na gymnáziu a základní škole pro sluchově postižené, vede kurzy fotografování ptáků a pracuje jako průvodce v Latinské Americe a Africe.

IG:/liborvaic
500px.com/liborvaic

Technika garanta

Partner soutěže výrobce foto a video techniky NIKON

https://cdn.megapixel.cz/images/w1024h1024/9/226149.jpg?v=1567422195

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2020. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.Zobrazeny komentáře (5 - 1)

 • 5

  Kozlík

  mně se téma moc líbí, máme jedinečnou možnost zachytit něco, co tu nikdy nebylo, i když vládními opatřeními je to značně stížené... spousta fotografií z této doby bude růst s časem... těším se na příspěvky v galerii

  Aleš Kozlík, 08.04.2020 | Reagovat

 • 4

  Lukeš

  Reaguje na (3) | Dobrý den, děkujeme za připomínky. Zátiší je určitě zajímavé téma. Nechtěli jsme to ale ohraničit jedním žánrem.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 08.04.2020 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Skvělé téma! Mám dvě poznámky: Místo nouzového režimu bych možná použil NOUZOVÝ MÓD. A druhá věc: velmi se mi osvědčilo zadat jako fotografický úkol Nouzový mód skrze fotografie zátiší! Obě připomínky jsou nepodstatné, ať se daří. Zdraví Adam Škapa, učitel a fotograf

  Adam, 08.04.2020 | Reagovat

 • 2

  Lukeš

  Reaguje na (1) | Zdravím Zdeňku, dobrá otázka :) Soutěž platí od 1.4.2020 a přesto že jsme psali, že tentokrát nepovolíme archiv, tak tím bylo myšleno ten před mimořádným opatřením spojených s pandemií COVID-19. Pokud někdo pořídil nějaké zajímavé fotografie během poslední cca 14 dnů tak je samozřejmě berem, ale musí to být podloženo EXIF informacemi.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 01.04.2020 | Reagovat

 • 1

  Dvořák

  Musím pochválit za volbu aktuálního tématu, které se dá pojmout hodně široce a hýbe celou společností! Jen to datum. Platí pro fotografie od dnešního dne, nebo od začátku nouzového režimu?

  Zdeněk Dvořák, 01.04.2020 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím