Recenze Aputure MC filmové RGBWW světlo

Popis a parametry

Popis a parametry

Aputure MC RGBWW je kompaktní filmové světlo řady Aputure M, které obsahuje HSI kontrolu barev (Hue - Saturation - Intensity). Jemné CCT ovládání se kterým můžete vybrat jakoukoliv chromatickou teplotu barev od 3200 do 6500 K, v krocích po 100 K. Dále nabízí 9 zabudovaných filmových FX efektů a to díky aplikaci Sidus Link, která je dostupná jak pro iOS, tak pro Android. Váha 130 g.

Aputure MC filmové RGBWW světlo

Jedná se o první světlo od společnosti Aputure s HSI kontrolou barev (Hloubka - Saturace - Intenzita). Pomocí 360° hloubky a až 100 úrovním saturace můžete snadno během okamžiku nastavovat jakékoliv barvy. Dalšími režimy jsou CCT pro ovládání teplých a studených tónů barev světla (v rozsahu 3200 až 6500 K) a FX pro různé filmové efekty (ohňostroj, party, oheň, policie, nefunkční žárovka, paparazzi, televize, bouřka, pulzování).

Aputure MC RGBWW LED Light_3

Kvalitní reprodukce barev

Stejně jako u ostatních světel od této značky, MC vám díky přesné RWW technologii (přesnější než u tradičních RGB světel) nabízí velmi kvalitní reprodukci barev. CRI a TLC 96+ a SSI 84 při tungsten a 74 při Daylight teplotách barev (světlo obsahuje tungsten a daylight diody pro dokonalé vyvážení barev).

Aputure MC RGBWW LED Light_10

Kompaktní rozměry

U světel Aputure je obecně známo, že mají opravdu kompaktní rozměry. MC váží jen 130 g a bez problému se vám vejde do dlaně. Tloušťka světla je pouhých 17 mm, což z něho dělá opravdu malé, ale velmi výkonné světlo. S integrovaným magnetem a 1/4" závitem budete mít možnost připevnit světlo na celou řadu externího příslušenství. S rozměry tohoto svítidla jich můžete u sebe nosit po kapsách hned několik najednou.

Aputure MC RGBWW LED Light_7

Sidus Link a Sidus Mesh

MC je kompatibilní se Sidus Link mobilní aplikací a tak můžete ovládat i více světel současně. Světlo obsahuje zabudovanou Sidus Mesh technologii™, jedná se o nejpokročilejší mobilní aplikaci určrenou pro ovládání světel. Aplikace umožňuje komunikaci mezi více světly najednou, což zvyšuje integritu sítě. Světla lze ovládat ze vzdálenosti až 400 m bez nutnosti použití routeru (při počtu až 100 světel současně). Podporuje HSI, CCT i FX režimy. Jedna z nejúžasnějších funkcí Sidus Link je tzv. Color Picker - výběr barvy. Stačí pouze namířit kameru na nějakou barvu, zaznamenat ji a MC světlo vám poté vyprodukuje přesně stejnou barvu osvětlení. Aplikace kompatibilní s iOS i Android zařízeními. 

Aputure-MC-Sidus-Link

Pod maximální kontrolou

Kompatibilita s Qi bezdrátovým protokolem, díky tomu je možné dobíjet světlo z většiny bezdrátových nabíječek. MC bude dostupno ve dvou kitech, 4-Light Travel Kit (pro filmaře na cestách) a 12-Light Production Kit (určeno produkčním společnostem, nebo pro tzv. rentály). Každý z těchto kitů bude dodáván s dobíjecím kufříkem.

MC_0026_800x533

MC-07

Rozhraní a napájení

Typ akumulátoru Lithium-Ion Polymer

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 93 × 61 × 17
Hmotnost 130 g

Ostatní

Číslo produktu AL-MC
Příslušenství v balení Aputure MC filmové RGBWW světlo, Silikonový difuzér, 2x oboustranná lepicí páska 3M, USB kabel, brašna pro přenos
Značka Aputure

Světlo

Nastavitelná teplota světla Ano
Typ světla LED
Možnosti napájení baterie/akumulátor
barevné podání denní světlo, žluté světlo (tungsten), RGB, volitelná teplota bílé
Barevná teplota 3200 - 6500
Index podání barev CRI 96

Zobrazit popis a parametry