Architektura jako odraz dějin

Zúčastněte se celoroční soutěže Megapixelu - stanťe se uživateli galerie.

Architektura patří historicky k těm vůbec nejstarším fotografickým tématům. Krása staveb, domů, chrámů, mostů, věží, hradů, zámků, továren a budov všeobecně, láká k zachycení pomocí fotoaparátů profesionály i amatéry již po staletí. Tento žánr má zkrátka své kouzlo. V lidských stavbách se odráží určitá období a etapy civilizace a mnohdy zůstávají jako němí svědci uplynulých časů, které se již nikdy nevrátí. Fotografování architektury ale není vůbec jednoduchá věc. Jde v podstatě o „královskou“ disciplínu, která má svá pravidla, taje a postupy. Dubnové téma soutěže tedy nebude vůbec jednoduché. Porota tentokrát bude hodnotit především technickou kvalitu, preciznost provedení, samozřejmě světlo a velký důraz bude kladen i na ty nejmenší detaily. O tom totiž architektura je.

Garant projektu: Aleš Jungmann

Aleš Jungmann (1971) se věnuje fotografii architektury od studia na FAMU. Určujícím momentem bylo fotografování Veletržního paláce pro školní cvičení. Od té chvíle pracuje pro architekty, časopisy a developery u nás i v zahraničí. Fotografoval hotely v Berlíně, Varšavě, Moskvě či Abu Dhabi, nákupní a kancelářská centra v Bukurešti, síť multikin v Indii, kalendáře pro Českou spořitelnu, knihy pro hotelové resorty na Maledivách. Federace evropských profesionálních fotografů mu v roce 2004 udělila titul QEP (Qualified European Photographer). Nakladatelství Dorling Kindersley v roce 2010 vydalo knihu " The Complete Photographer", (Master 10 genres of photography, with 20 top international photographers), kde je Aleš Jungmann zařazen za fotografii architektury. Několik let působí na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Kromě architektury se zabývá fotografií krajiny.

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Související články

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím