Workshop

Architektura - královská disciplína fotografie

Pro toho kdo jednou propadne fotografování architektury, se tento žánr stane doslova posedlostí. Ne první pohled se může zdát, že to není žádná věda, ale opak je v tomto případě pravdou. Zachytit křivky historických budov, nebo naopak divoké linie moderní architektury je opravdu kumšt. Protože jde v podstatě o technický žánr, vyžaduje fotografování velmi precizní a přesné dodržení určitých postupů. Pokud se chcete dozvědět jak na to, navštivte přednášku Martina Lukeše, který se fotografování architektury věnuje již řadu let.

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


 

Fotografování architektury nejsou jen exteriérové snímky budov a staveb. Do tohoto žánru patří také interiéry a architektonické detaily. Navíc se klide různý důraz na určité prvky při fotografování jednotlivých architektonických slohů. Na přednášce se dozvíte na jaké záludnosti byste si měli dát pozor, jak pracovat se světlem, kompozicí a perspektivou, jaké objektivy a jaká technika je vhodná pro fotografování tohoto žánrů a jak zpracovat fotografie tak aby odpovídali původně představě autora. Během besedy bude také řeč o tom jak zachytit architekturu čistě popisným způsobem tedy tak jak si ji představuje architekt a jak se naopak dívat subjektivně, tedy pohledem nezávyslého pozorovatele.

Každý z účastníků si může přinést 3-5 vlastních fotografií, které budou na závěr veřejně rozebírány a konzultovány a každý se tak může dozvědět na co se v tomto žánru zaměřit a v čem má slabiny, nebo naopak přednosti. Na workshop není nutné nosit fotoaparát.

Máte zájem o pronájem atelieru? Stačí vyplnit kontaktní formulář, ozveme se vám.

 

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.