Asociace EISA udělila ocenění Photography Awards 2015-2016 nejlepší fototechnice Blog

Asociace EISA udělila ocenění Photography Awards 2015-2016 nejlepší fototechnice

Luděk BouškaVydáno: 17. 8. 2015 v 11:34 • Rubrika: Blog

EISA je jedinečné sdružení 50 specializovaných časopisů z 22 evropských států. Mezinárodně známé jako evropské ceny EISA, zahájily svou činnost v roce 1982, kdy šéfredaktoři pěti evropských foto magazínů zcela poprvé zvolili “Fotoaparát roku”. Tehdy neměli tušení, že z jejich setkání o pár let později vznikne z asociace EISA - European Imaging and Sound Association. Každoročně se sejdou jejich šéfredaktoři, aby vyhlásili nejlepší evropské výrobky v celkem šesti základních kategoriích. Nás pochopitelně zajímá kategorie foto, kam spadá spousta dalších podkategorií. Podívejte se, které fotografické produkty byly letos vybrány jako nejlepší.

EUROPEAN PROFESSIONAL DSLR LENS 2015-2016

Canon EF 11-24mm F/4L USM

Tímto objektivem připravili inženýři od Canonu jeden z nejlepších širokoúhlých objektivů všech dob. Světově jedinečný, ultraširokoúhlý zoom nabízí prvotřídní kvalitu obrazu s výjimečnou ostrostí při všech nastaveních i při vysokých rozlišeních snímače. Zkreslení, chromatické aberace a vinětace jsou udržovány na poměrně velmi nízkých hodnotách. Konstrukce je vynikající, má speciální těsnění pro venkovní použití, jeho automatické zaostřování je velmi rychlé a tiché. Uživatelé fullframových zrcadlovek, specializovaní na krajinářské, architektonické nebo interiérové fotografování, požadující výjimečný optický výkon nemusí hledat žádnou další alternativu. Je to velké a drahé, ale pro ty, kteří si to mohou dovolit, naprosto vynikající sklo.


EUROPEAN PROFESSIONAL DSLR CAMERA 2015-2016

Canon EOS 5DS/5DS R

Canon EOS 5DS a 5DS R jsou digitální fullframové zrcadlovky s nejvyšším rozlišením na trhu. Tyto dva modely nabízejí fotografům výběr: EOS 5DS obsahuje optický low-pass filtr k potlačení digitálního zobrazování artefaktů, zatímco EOS 5DS R jej nemá (modifikovaný) za účelem dosažení co nejostřejších snímků. Unikátní senzor s 50,6 milionu pixelů, duální procesor DIGIC 6, snížená vibrace zrcátka a spolehlivé měření poskytují vynikající kvalitu obrazu, zatímco 61bodový AF s 41 křížovými body zajišťuje spolehlivý a vysoký výkon. Tyto dvě zrcadlovky jsou ideální volbou pro profesionální fotografy, kterým na finální kvalitě obrazu opravdu záleží.


EUROPEAN PROSUMER DSLR CAMERA 2015-2016

Canon EOS 7D Mark II

Canon EOS 7D Mark II je jednou z nejlepších APS-C zrcadlovek současnosti. Nabízí funkce obvyklé pouze u profesionálních fullframových modelů, 65bodový systém AF umožňuje rychlé a citlivé zaostřování v širokém rozmezí podmínek, a to i při sledování rychle se pohybujících objektů. Můžete snímat s rychlostí 10 snímků za sekundu a díky obrovské vyrovnávací paměti i při fotografování ve formátu RAW. Kvalita zpracování je vynikající, je plně odolná proti povětrnostním vlivům, se kterými se vyrovná téměř za jakýchkoliv podmínek. Celkově je 7D Mark II je ideální pro sportovní, akční a wildlife fotografování, tedy pro všechny, kteří chtějí zachytit ty nejprchavější okamžiky.


EUROPEAN PHOTO INNOVATION 2015-2016

DxO ONE

DxO One je skutečně inovativní produkt, který využívá nejmodernější technologie s cílem zlepšit mobilní fotografování s iPhonem. S pomocí 20megapixelového jednopalcového snímače a objektivu f/1,8 vytváří mnohem vyšší kvalitu obrazu než běžné telefonní fotoaparáty, a přesto i nadále můžete využívat připojení mobilního přístroje pro sdílení snímků na sociálních sítích. Díky DNG RAW a vlastnímu formátu SuperRAW, který kombinuje údaje ze čtyř expozic, je schopen vytvářet ještě vyšší kvalitu v případě, že jsou obrazové soubory uloženy do počítače prostřednictvím softwaru DxO Connect. DxO One přináší nový přístup k mobilnímu fotografování − vytváření kvalitních snímků pomocí velmi přenosného zařízení.


EUROPEAN COMPACT SYSTEM ZOOM LENS 2015-2016

Fujifilm Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR

Tento objektiv je téměř dokonale použitelný pro všechny účely, navíc s kvalitou obrazu, které lze běžně dosáhnout pouze s prvotřídními specializovanými skly. Je mimořádně ostrý ve všech ohniskových vzdálenostech a nastaveních clony, s extrémně nízkým zkreslením, chromatickou aberací a vinětací. Autofokus je velmi rychlý, téměř naprosto tichý a důsledně přesný. Fujinon 16−55 mm je velký a masivní objektiv, odolný vůči povětrnostním vlivům s vysokou kvalitou konstrukce odpovídající Fujifilmu XT-1. Jedinou chybějící funkcí je optická stabilizace, ale výjimečná kvalita obrazu je „něco za něco“.


EUROPEAN CONSUMER COMPACT SYSTEM CAMERA 2015-2016

Fujifilm X-T10

Fujifilm X-T10 nabízí ty nejlepší vlastnosti z loňské oceněné X-T1, navíc za mnohem nižší cenu. Má vynikající tzv. top plate drive-mode, volbu rychlosti závěrky a korekce expozice a clonové prstence na většině objektivů. Senzor se 16 miliony pixelů X-Trans CMOS II nabízí vynikající kvalitu obrazu a obzvláště atraktivní barevný výstup ve formátu JPEG. Nově vyvinutý autofokus je nyní schopen sledovat pohybující se objekty, ať jsou kdekoli v rámečku. To vše je obsaženo v kompaktním a lehkém stylovém těle s vynikajícím elektronickým hledáčkem (2,36 milionu px), vestavěným bleskem a Wi-Fi pro sdílení obrázků. Je to skvělá a lehčí alternativa k zrcadlovkám.


EUROPEAN PREMIUM COMPACT CAMERA 2015-2016

Leica Q

Leica Q je velmi působivý fotoaparát, který kombinuje technologii „state of the art“ s tradičním designem. Širokoúhlý 28mm objektiv je neuvěřitelně ostrý, a to v kombinaci s rychlou elektronickou závěrkou znamená, že můžete snímat zcela otevřeně na f/1,7 i za jasného slunečního světla. Fullframový snímač s 24 miliony pixelů nabízí vynikající kvalitu obrazu i při vysokém nastavení ISO a tradiční systém číselného nastavení umožňuje intuitivní snímání. Elektronický hledáček s 3,7 miliónu pixelů dobře spolupracuje s hladce a tiše fungujícím systémem pro ruční zaostřování, zatímco dotykový displej umožňuje snadné automatické zaostření od středu rámečku. Tyto prvky dělají z Q ten nejlepší digitální fotoaparát, který Leica dosud udělala − i přes jeho vysokou cenu.


EUROPEAN SMARTPHONE CAMERA 2015-2016

LG G4

Pro všechny, kterým se nechce vláčet fotoaparát stále v kapse, nabízí LG G4 všechny správné funkce. Jeho 16megapixelový snímač o velikosti 1/2,6 palce kombinovaný s tříosou optickou stabilizací obrazu zajišťuje všechny záběry z ruky pevné jako skála a bez chvění fotoaparátu. Rychlý objektiv f/1,8 je perfektní i v náročných podmínkách slabého osvětlení díky superrychlému laserovému automatickému zostření subjektu s velkou rychlostí a přesností. V nabízeném balíčku nechybí technologie Color Spectrum, kterou lze nastavit vyvážení bílé tak, aby to vyhovovalo okolním světelným podmínkám s cílem zachytit více realistické a temperamentní barvy. A samozřejmě i krásný zaoblený design a nejkvalitnější 5,5″ displej Quantum IPS s rozlišením QHD dělá z G4 senzační nástroj i pro jiné činnosti, než je fotografování.


EUROPEAN CONSUMER DSLR CAMERA 2015-2016

Nikon D5500

D5500 je kompaktní, lehká, ale velmi výkonná a snadno ovladatelná digitální zrcadlovka. Její snímač s 24 miliony pixelů nabízí prvotřídní kvalitu obrazu s vynikajícím rozlišením i díky chybějícímu optického low-pass filtru. Má obrovský dynamický rozsah, zejména při nízkých hodnotách ISO. Její 39bodový autofokus je naprosto bezkonkurenční, a to zejména při sledování pohybujících se objektů. Kompaktní design umožňuje komfortní držení i při tak malém těle a plně otočný dotykový displej lze použít i pro autoportréty. Díky širokým možnostem manuálního ovládání a vestavěnému Wi-Fi D5500 obsahuje vše, co nadšení fotografové potřebují k tomu, aby mohli nabízet i sdílet své vynikající snímky.


EUROPEAN PROFESSIONAL COMPACT SYSTEM LENS 2015-2016

Olympus M.Zuiko Digital ED 40‑150mm F2.8 PRO

M.Zuiko Digital ED 40−150 mm f/2,8 PRO dosahuje stejných obrazových úhlů jako 80−300mm objektiv pro fullframové aparáty, ale v mnohem menší podobě a lehčím provedení. S otevřenou největší clonou f/2,8 rozsah tohoto zoomu snadno nahradí téměř jakýkoliv objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností ve své třídě, a přitom nabízí vynikající ostrost a optické korekce i při plně otevřené cloně. Kvalita konstrukce je naprosto výjimečná, takže profesionálové mohou používat tento objektiv v náročných podmínkách. Přidáte-li k tomuto superrychlému výkonu podporu prvotřídního automatického ostření a obrazovou stabilizaci, tedy vlastností řady PRO kompatibilních přístrojů, je Olympus M.Zuiko Digital ED 40−150 mm f/2,8 PRO nezbytným objektivem pro sportovní, adventure a novinářskou fotografii.


EUROPEAN PROSUMER COMPACT SYSTEM CAMERA

Olympus OM-D E-M5 II

Mark II udělal z populární E-M5 rafinovaně velmi seriózní fotografický nástroj. Vynikající elektronický hledáček, plně otočný dotykový displej, tichá expozice a unikátní pětiosý systém stabilizace obrazu svou kombinací vytváří mimořádně schopný fotoaparát. Autofokus je velmi rychlý a sériové snímání je k dispozici až do 10 snímků za sekundu. Inovativní kompozitní režim je se svým vysokým rozlišením (40 milionů px) schopen vytvářet při focení statických objektů kvalitu obrazu blízkou fullframovým zrcadlovkám. A svými vylepšenými videomožnostmi je Mark II také velmi zajímavý pro kameramany a videonadšence. Celkově je E-M5 Mark II jedním z nejlepších systémových přístrojů, které jsou v současné době k dispozici.


EUROPEAN PHOTO & VIDEO CAMERA 2015-2016

Panasonic Lumix DMC-G7

G7 je pravý hybridní přístroj pro videonahrávky a fotografie, jenž vám umožní natáčet video v nejvyšším rozlišení Ultra HD 4K, a to za velmi výhodnou cenu. K tomu dostáváte celou řadu video funkcí, vstup pro mikrofon a zobrazovač, jenž označí nejlépe zaostřené úseky záběru (Focus Peaking). Ochuzeni nebudou ani fotografové, dostávají snímač typu Four Thirds s rozlišením 16 milionů pixelů, elektronický hledáček s 2,36 miliony bodů, citlivost ISO 100-25 600, kontinuální snímání s rychlostí 8 fps a tichou elektronickou závěrku s rychlostí až 1/16 000 sec. Objemná rukojeť, dvojité ovladače a plně výklopný dotykový displej napomáhají vzorné úrovni ovládání.


EUROPEAN DSLR TELEPHOTO ZOOM LENS 2015-2016

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports

Objektiv speciálně navržený pro fotografování divoké zvěře a pro sportovní fotografii, supermoderní objektiv, který se stal novým standardem mezi telefotozoomy. Dílenské zpracování je mimořádné, s konstrukcí odolávající prachu a vlhkosti pro použití v přírodě. Tento zoom může být uzamčen ve všech vyznačených pozicích ohniskových vzdáleností. Snímky s ním zhotovené jsou velmi ostré, čemuž napomáhá i vylepšená optická stabilizace (OS), která zabraňuje rozmazání snímku způsobenému chvěním fotoaparátu. Autofokus je velmi rychlý a tichý a díky kompatibilitě s USB Sigma Dock vzniká prostor pro uživatelské přizpůsobení nastavení celého objektivu spolu s možností aktualizace firmwaru. Pro sportovní fotografy a fotografování přírody je ve své třídě jedinečný.


EUROPEAN DSLR LENS 2015-2016

SIGMA 24mm F1.4 DG HSM | Art

Sigma 24 mm f/1,4 DG HSM Art je vynikající objektiv, kombinující výjimečné rozlišení s velmi malým zkreslením a nízkou úrovní chromatické aberace. Nicméně to není jen neuvěřitelná ostrost tohoto velmi světelného širokoúhlého objektivu, ale působivá kvalita snímků včetně jemného a atraktivního provedení okrajů záběru.Jeho konstrukce je excelentní, s ergonomickým designem a jemným manuálním zaostřovacím kroužkem. Automatické zaostřování je velmi jednoduché a tiché. Tento objektiv Sigma je k dispozici pro nejběžnější zrcadlovkové systémy a je výjimečný svými hodnotami ve srovnání s přímými konkurenty. A co je nejdůležitější: nabízí trvale atraktivní snímky s minimálním úsilím.


EUROPEAN TRAVEL COMPACT CAMERA 2015-2016

Sony Cyber-shot DSC-HX90/V

Sony Cyber-shot DSC-HX90V je nejmenší superzoomový kompaktní fotoaparát s vestavěným elektronickým hledáčkem. Jeho objektiv Zeiss Vario-Sonnar T nabízí vynikající rozsah od 24 do 720 mm, který pokrývá celou škálu cestovních situací. EVF umožňuje snímání na úrovni očí, je zvláště vhodný zejména v jasném světle a zasouvá se do těla fotoaparátu v okamžicích, kdy není potřeba. LCD se naklání o 180° a podporuje tak tvůrčí fotografování z různých úhlů. Video lze nahrávat ve formátu 1080/60p ve velmi vysoké kvalitě. HX90V má navíc i vestavěný GPS modul a Wi-Fi s NFC. Je to vynikající kapesní cestovní fotoaparát, který vás může provázet kamkoli.


EUROPEAN COMPACT SYSTEM LENS 2015-2016

Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS

Sony FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS je pravděpodobně ojedinělý objektiv svého druhu, neboť jeho testy vykazovaly nejlepší výsledky, které kdy odborníci EISA viděli. Je neuvěřitelně ostrý v rozích při maximální cloně, má minimální zkreslení a chromatickou aberaci. Vysoká úroveň kontrastu umožňuje tvorbu skvělých snímků a při f/2,8 objektiv nabízí krásný kruhový bokeh s jemnými přechody tónů díky zaobleným lamelám clony. Se svou robustní a kvalitní konstrukcí, tichým zaostřováním a účinnou optickou stabilizací se jedná o objektiv té nejvyšší kvality.


EUROPEAN PROFESSIONAL COMPACT SYSTEM CAMERA 2015-2016

Sony α7 II

Sony α7 II je fullframový systémový přístroj profesionální kvality, který je silnou konkurencí pro všechny zrcadlovkové systémy a nabízí velký snímací potenciál ve velmi lehkém těle. Fullframový snímač s 24 miliony pixelů nabízí vynikající dynamický rozsah ve spojení s nízkou úrovní šumu při vysokých hodnotách ISO. Hybridní systém AF umožňuje rychlé a přesné zaostřování. Hořčíkové tělo a nový grip přinášejí přímo revoluční pocit držení a používání oproti předchůdci. Vestavěný pětiosý stabilizátor obrazu je vynikající zvláště pro snímání z ruky, zejména u detailních záběrů a dlouhých časů závěrky. To vše dělá z α7 II vážnou alternativu k fullframovým zrcadlovkám.


EUROPEAN DSLR ZOOM LENS 2015-2016

Tamron SP 15-30mm F2.8 Di VC USD

Tamron SP 15−30 mm f/2,8 Di VC USD se díky jednoduchému revolučnímu designu stal prvním širokoúhlým zoomem kombinujícím rychlou maximální světelnost f/2,8 s optickou stabilizací. Nabízí soubor ohniskových vzdáleností vhodný pro fotografování krajiny, interiérů a architektury a díky nízkému optickému zkreslení může být také využíván pro street foto a venkovní portréty. Optický výkon je výjimečný a poskytuje vysoký stupeň kontrastu a detailu. Systémy automatického zaostřování a stabilizace obrazu jsou vysoce účinné. Kvalita dílenského zpracování je vysoká. Má konstrukci odolnou proti vlhkosti, je velký a těžký, ale nabízí velkou přidanou hodnotu za celkem přístupnou cenu.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím