Recenze Asus ProArt PA248Q

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí Asus PA248Q od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Asus PA248Q v Galerii

Popis a parametry

Popis a parametry

Profesionální monitor ASUS ProArt PA248Q – 24,1'' 16 : 10 (1920 × 1200 px), IPS, 100 % sRGB, přesnost barev △E< 5, Flicker Free - Věrnost barev na úrovni profesionálních monitorů s kalibrací na ∆E <5 pro dosažení maximální přesnosti barevného podání. Věrné a přesné podání barev na optimalizovaném panelu A+ IPS (100 % sRGB, poměr stran 16 : 10, 1920×1200) První monitor na světě se čtyřmi USB 3.0 porty umožňujícími 10× rychlejší přenos dat Exkluzivní inovace spol. ASUS, jako například funkce QuickFit, technologie Splendid™ a pětisměrná navigační klávesa, zajišťují vyšší produktivitu. Pohodlné sledování díky oceňovanému ergonomickému designu s možností nastavení výšky, sklonu a natočení do stran.

Profesionální monitor ASUS ProArt PA248Q

24,1'' 16 : 10 (1920 × 1200 px), IPS, 100 % sRGB, přesnost barev △E< 5, Flicker Free

  • Věrnost barev na úrovni profesionálních monitorů s kalibrací na ∆E <5 pro dosažení maximální přesnosti barevného podání
  • Věrné a přesné podání barev na optimalizovaném panelu A+ IPS (100 % sRGB, poměr stran 16 : 10, 1920×1200)
  • První monitor na světě se čtyřmi USB 3.0 porty umožňujícími 10× rychlejší přenos dat
  • Exkluzivní inovace spol. ASUS, jako například funkce QuickFit, technologie Splendid™ a pětisměrná navigační klávesa, zajišťují vyšší produktivitu
  • Pohodlné sledování díky oceňovanému ergonomickému designu s možností nastavení výšky, sklonu a natočení do stran

Zářivé barvy, úchvatný obraz

Zářivé barvy, úchvatný obraz

Užijte si profesionální věrnost a podání barev s LCD monitorem řady ASUS PA248Q ProArt. U každého monitoru PA248Q je zaručena maximální přesnost barevného podání, protože jsou předem kalibrovány, aby se hned při výrobě minimalizovaly barevné rozdíly ∆E <5. Monitor PA248Q nabízí reprodukci barev 100 % sRGB na optimalizovaném panelu HD A+ IPS (16 : 10, 1920×1200) s extra velkými pozorovacími úhly 178°.

Jedná se o první monitor na světě se čtyřmi USB 3.0 porty, které zajišťují lepší produktivitu díky až 10× rychlejší přenosové rychlosti oproti současnému standardu USB 2.0.

Zářivé barvy, úchvatný obraz

 

Zářivé barvy

Předem kalibrováno při výrobě

Výchozí nastavení monitorů řady PA248Q je impozantní, protože jsou při výrobě předem kalibrovány, aby poskytovaly maximální přesnost barevného podání. Abychom se ujistili, že každý monitor řady PA248Q nabízí maximální přesnost barevného podání, pečlivě měříme jejich hodnoty ∆E a gamma a sledujeme jejich stupně šedé. Tyto monitory dokonce podporují režimy Gamma 2.2 pro PC a Gamma 1.8 pro Mac a nabízejí tak uživatelům větší pracovní flexibilitu.

U každého monitoru PA248Q je zaručena maximální přesnost barevného podání, protože jsou předem kalibrovány, aby se hned při výrobě minimalizovaly barevné rozdíly ∆E (Delta E) o hodnotě menší než 5, což zajišťuje přesné čtení barev na vstupu a dokonale věrné podání barev.

Předem kalibrováno při výrobě

Optimalizovaný panel HD A+ IPS

Monitor ASUS PA248Q má poměr stran 16 : 10, panel A+ IPS 1920×1200 s LED podsvícením umožňující reprodukci barev 100 % sRGB a 72 % NTSC; dále díky 178° pozorovacím úhlům nabízí vysoce kvalitní obraz a minimální změnu zobrazovaných barev téměř z jakékoliv pozice.

ASUS Smart Contrast Ratio

Technologie ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) umožňující kontrast 80 000 000 : 1 a jas 300 cd/m² zvyšuje kontrast a ostrost monitorů ASUS PA248Q nastavením intenzity podsvícení, aby bylo dosaženo co nejtmavší černé a co nejsvětlejší bílé, tak jako v reálném světě.

Vlastní nastavení barev

Vlastní nastavení odstínu a sytosti umožňuje nezávisle upravit šest barev (červená, zelená, modrá, azurová, purpurová a žlutá) bez dopadu na ostatní barvy.

Extrémně plynulý obraz

Monitory ASUS PA248Q také nabízejí extrémně plynulý obraz díky odezvě 6 ms (šedá-šedá), která uživatelům přináší nepřerušované sledování, ať už se jedná o filmy či hry. Hry jsou na monitoru PA248Q živější, protože si uživatelé mohou vychutnat všechny detaily a zářivé barvy.

Rozšířená konektivita

První monitor na světě se čtyřmi USB 3.0 porty

Monitor PA248Q zavádí světový standard, protože se jedná o první monitor se čtyřmi USB 3.0 porty; uživatelé mohou snadno připojit svá zařízení a využít extrémně rychlých přenosových rychlostí, které dosahují až desetinásobku* současného standardu USB 2.0.
*Zažijte přenos dat extrémně vysokou rychlostí 4,8 Gb/s díky nejnovějšímu standardu pro připojení periferií – USB 3.0. Toto rozhraní má za úkol zajistit snadné propojení komponent a periferií nové generace. USB 3.0 přenáší data až 10× rychleji a je navíc zpětně kompatibilní s USB 2.0.

Rozšiřte zobrazení na několik monitorů

Monitory PA248Q nabízejí vysokou kompatibilitu a mnoho možností připojení, jež zahrnují DisplayPort, HDMI, DVI a D-Sub. Monitory PA248Q také umožňují použití dvou až tří monitorů současně.

Díky oceňovanému designu, rychlé době odezvy a pokročilé obrazové technologii vám monitory PA248Q s podporou technologie DisplayPort nabídnou jedinečné zobrazení na několika displejích, abyste se mohli kochat všemi zářivými barvami a pozorovat každý detail.

Exkluzivní inovace a design od společnosti ASUS

Technologie Splendid™ Video Intelligence

Technologie Splendid™ Video Intelligence je postavena na barevném jádru, které automaticky analyzuje a určuje typ aktuálně prováděné úlohy, a podle toho poté přizpůsobuje parametry displeje, čímž zajišťuje to nejvěrnější podání barev a obrazu. Pomocí jediné klávesy lze vybrat jeden ze šesti přednastavených režimů (Krajina, Kino, sRGB, standardní režim a dva uživatelské režimy).


Intuitivní pětisměrná navigační klávesa

Monitory PA248Q jsou vybaveny pětisměrnou navigační klávesou, která se chová jako joystick, a umožňuje přístup k funkci QuickFit Virtual Scale a dalším funkcím OSD a nastavením.

Nastavitelné zkratky OSD

Monitory PA248Q umožňují vlastní nastavení zkratek OSD pomocí speciálních tlačítek, které umožní rychlý přístup k 10 nejpoužívanějším funkcím OSD.

Funkce Picture-in-Picture a Picture-by-Picture

Exkluzivní inovace od společnosti ASUS, funkce Picture-in-Picture (PIP) a Picture-by-Picture (PBP), umožňují uživatelům sledování obrazů z různých zdrojů signálů přesně dle jejich představ. Funkce PIP a PBP umožňují uživatelům sledování obrazů z různých zdrojů signálu a snadné přepínání mezi hlavním a PIP zdrojem, včetně zvuku.

Ergonomický, oceňovaný design

Funkce QuickFit Virtual Scale (Patent-pending)

Monitory PA248Q od společnosti ASUS zahrnují i exkluzivní funkci QuickFit Virtual Scale, která uživatelům umožňuje prohlížení fotografií a dokumentů na obrazovce ve skutečné velikosti před jejich vytištěním. Funkci lze aktivovat tlačítkem na monitoru a používat ji jako šablonu pro přesné prohlížení a úpravu fotografií. Monitory PA248Q uživatelům nabízejí také výběr ze sedmi různých barev pozadí.

    Podporované formáty:
  • Dokument: A4, letter
  • Fotografie: 8" × 10", 5" × 7", 4" × 6", 3" × 5", 2" × 2"
  • Rastr: zarovnání, centimetry, palce

Ergonomický, oceňovaný design

Tak jako většina monitorů od společnosti ASUS i řada PA248Q má ergonomický design s možností nastavení výšky, sklonu a natočení do stran, aby sledování monitoru bylo co nejpohodlnější. Tento design získal ocenění Reddot Design Award a International Design Excellence Award (IDEA).

Obecné

Nadstandardní záruka 3 roky

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 557 × 416 × 235
Hmotnost 6400 g

Ostatní

Číslo produktu 90LMG0150Q00081C-
Značka Asus

Monitor

Použití Domácnost a kancelář, Fotografie (nadšenci)
Úhlopříčka displeje 24 "
Maximální rozlišení 1920 × 1200 px (WUXGA)
Typ displeje IPS
Barevná hloubka 8bit (16,7 mil. barev)
Podporované barevné rozsahy sRGB
Barevné rozsahy 100% sRGB
Jas 300 cd/m²
Kontrast 1000:1
Povrch displeje matný
Video vstupy D-Sub (VGA), DVI, HDMI, DisplayPort
USB hub USB 3.0 (3.1 Gen1)
Poměr stran 16:10
Odezva 6 ms
Obnovovací frekvence 60 Hz
Výbava monitoru Nastavitelná výška, Pivot, Uchycení na zeď (VESA), Flicker Free, Sluchátkový výstup (3,5mm jack)
Příkon (obvyklý) 25 W

Zobrazit popis a parametry