PN: 90LMG0150Q00081C-, ID: 037422

Monitor Asus PA248Q

 • Značka: Asus
 • Použití: Domácnost a kancelář, Fotografie (nadšenci)
 • Úhlopříčka displeje: 24 "
 • Maximální rozlišení: 1920 × 1200 px (WUXGA)
 • Typ displeje: IPS
 • Barevná hloubka: 8bit (16,7 mil. barev)

Sháníte Asus PA248Q?

„Asus PA248Q“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Profesionální monitor ASUS ProArt PA248Q – 24,1'' 16 : 10 (1920 × 1200 px), IPS, 100 % sRGB, přesnost barev △E< 5, Flicker Free - Věrnost barev na úrovni profesionálních monitorů s kalibrací na ∆E <5 pro dosažení maximální přesnosti barevného podání. Věrné a přesné podání barev na optimalizovaném panelu A+ IPS (100 % sRGB, poměr stran 16 : 10, 1920×1200) První monitor na světě se čtyřmi USB 3.0 porty umožňujícími 10× rychlejší přenos dat Exkluzivní inovace spol. ASUS, jako například funkce QuickFit, technologie Splendid™ a pětisměrná navigační klávesa, zajišťují vyšší produktivitu. Pohodlné sledování díky oceňovanému ergonomickému designu s možností nastavení výšky, sklonu a natočení do stran. Produktová sekce: Monitory Asus

Alternativy k již neprodávanému Asus PA248Q

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Asus PA248Q

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Profesionální monitor ASUS ProArt PA248Q

24,1'' 16 : 10 (1920 × 1200 px), IPS, 100 % sRGB, přesnost barev △E< 5, Flicker Free

 • Věrnost barev na úrovni profesionálních monitorů s kalibrací na ∆E <5 pro dosažení maximální přesnosti barevného podání
 • Věrné a přesné podání barev na optimalizovaném panelu A+ IPS (100 % sRGB, poměr stran 16 : 10, 1920×1200)
 • První monitor na světě se čtyřmi USB 3.0 porty umožňujícími 10× rychlejší přenos dat
 • Exkluzivní inovace spol. ASUS, jako například funkce QuickFit, technologie Splendid™ a pětisměrná navigační klávesa, zajišťují vyšší produktivitu
 • Pohodlné sledování díky oceňovanému ergonomickému designu s možností nastavení výšky, sklonu a natočení do stran

Zářivé barvy, úchvatný obraz

Zářivé barvy, úchvatný obraz

Užijte si profesionální věrnost a podání barev s LCD monitorem řady ASUS PA248Q ProArt. U každého monitoru PA248Q je zaručena maximální přesnost barevného podání, protože jsou předem kalibrovány, aby se hned při výrobě minimalizovaly barevné rozdíly ∆E <5. Monitor PA248Q nabízí reprodukci barev 100 % sRGB na optimalizovaném panelu HD A+ IPS (16 : 10, 1920×1200) s extra velkými pozorovacími úhly 178°.

Jedná se o první monitor na světě se čtyřmi USB 3.0 porty, které zajišťují lepší produktivitu díky až 10× rychlejší přenosové rychlosti oproti současnému standardu USB 2.0.

Zářivé barvy, úchvatný obraz

 

Zářivé barvy

Předem kalibrováno při výrobě

Výchozí nastavení monitorů řady PA248Q je impozantní, protože jsou při výrobě předem kalibrovány, aby poskytovaly maximální přesnost barevného podání. Abychom se ujistili, že každý monitor řady PA248Q nabízí maximální přesnost barevného podání, pečlivě měříme jejich hodnoty ∆E a gamma a sledujeme jejich stupně šedé. Tyto monitory dokonce podporují režimy Gamma 2.2 pro PC a Gamma 1.8 pro Mac a nabízejí tak uživatelům větší pracovní flexibilitu.

U každého monitoru PA248Q je zaručena maximální přesnost barevného podání, protože jsou předem kalibrovány, aby se hned při výrobě minimalizovaly barevné rozdíly ∆E (Delta E) o hodnotě menší než 5, což zajišťuje přesné čtení barev na vstupu a dokonale věrné podání barev.

Předem kalibrováno při výrobě

Optimalizovaný panel HD A+ IPS

Monitor ASUS PA248Q má poměr stran 16 : 10, panel A+ IPS 1920×1200 s LED podsvícením umožňující reprodukci barev 100 % sRGB a 72 % NTSC; dále díky 178° pozorovacím úhlům nabízí vysoce kvalitní obraz a minimální změnu zobrazovaných barev téměř z jakékoliv pozice.

ASUS Smart Contrast Ratio

Technologie ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) umožňující kontrast 80 000 000 : 1 a jas 300 cd/m² zvyšuje kontrast a ostrost monitorů ASUS PA248Q nastavením intenzity podsvícení, aby bylo dosaženo co nejtmavší černé a co nejsvětlejší bílé, tak jako v reálném světě.

Vlastní nastavení barev

Vlastní nastavení odstínu a sytosti umožňuje nezávisle upravit šest barev (červená, zelená, modrá, azurová, purpurová a žlutá) bez dopadu na ostatní barvy.

Extrémně plynulý obraz

Monitory ASUS PA248Q také nabízejí extrémně plynulý obraz díky odezvě 6 ms (šedá-šedá), která uživatelům přináší nepřerušované sledování, ať už se jedná o filmy či hry. Hry jsou na monitoru PA248Q živější, protože si uživatelé mohou vychutnat všechny detaily a zářivé barvy.

Rozšířená konektivita

První monitor na světě se čtyřmi USB 3.0 porty

Monitor PA248Q zavádí světový standard, protože se jedná o první monitor se čtyřmi USB 3.0 porty; uživatelé mohou snadno připojit svá zařízení a využít extrémně rychlých přenosových rychlostí, které dosahují až desetinásobku* současného standardu USB 2.0.
*Zažijte přenos dat extrémně vysokou rychlostí 4,8 Gb/s díky nejnovějšímu standardu pro připojení periferií – USB 3.0. Toto rozhraní má za úkol zajistit snadné propojení komponent a periferií nové generace. USB 3.0 přenáší data až 10× rychleji a je navíc zpětně kompatibilní s USB 2.0.

Rozšiřte zobrazení na několik monitorů

Monitory PA248Q nabízejí vysokou kompatibilitu a mnoho možností připojení, jež zahrnují DisplayPort, HDMI, DVI a D-Sub. Monitory PA248Q také umožňují použití dvou až tří monitorů současně.

Díky oceňovanému designu, rychlé době odezvy a pokročilé obrazové technologii vám monitory PA248Q s podporou technologie DisplayPort nabídnou jedinečné zobrazení na několika displejích, abyste se mohli kochat všemi zářivými barvami a pozorovat každý detail.

Exkluzivní inovace a design od společnosti ASUS

Technologie Splendid™ Video Intelligence

Technologie Splendid™ Video Intelligence je postavena na barevném jádru, které automaticky analyzuje a určuje typ aktuálně prováděné úlohy, a podle toho poté přizpůsobuje parametry displeje, čímž zajišťuje to nejvěrnější podání barev a obrazu. Pomocí jediné klávesy lze vybrat jeden ze šesti přednastavených režimů (Krajina, Kino, sRGB, standardní režim a dva uživatelské režimy).


Intuitivní pětisměrná navigační klávesa

Monitory PA248Q jsou vybaveny pětisměrnou navigační klávesou, která se chová jako joystick, a umožňuje přístup k funkci QuickFit Virtual Scale a dalším funkcím OSD a nastavením.

Nastavitelné zkratky OSD

Monitory PA248Q umožňují vlastní nastavení zkratek OSD pomocí speciálních tlačítek, které umožní rychlý přístup k 10 nejpoužívanějším funkcím OSD.

Funkce Picture-in-Picture a Picture-by-Picture

Exkluzivní inovace od společnosti ASUS, funkce Picture-in-Picture (PIP) a Picture-by-Picture (PBP), umožňují uživatelům sledování obrazů z různých zdrojů signálů přesně dle jejich představ. Funkce PIP a PBP umožňují uživatelům sledování obrazů z různých zdrojů signálu a snadné přepínání mezi hlavním a PIP zdrojem, včetně zvuku.

Ergonomický, oceňovaný design

Funkce QuickFit Virtual Scale (Patent-pending)

Monitory PA248Q od společnosti ASUS zahrnují i exkluzivní funkci QuickFit Virtual Scale, která uživatelům umožňuje prohlížení fotografií a dokumentů na obrazovce ve skutečné velikosti před jejich vytištěním. Funkci lze aktivovat tlačítkem na monitoru a používat ji jako šablonu pro přesné prohlížení a úpravu fotografií. Monitory PA248Q uživatelům nabízejí také výběr ze sedmi různých barev pozadí.

  Podporované formáty:
 • Dokument: A4, letter
 • Fotografie: 8" × 10", 5" × 7", 4" × 6", 3" × 5", 2" × 2"
 • Rastr: zarovnání, centimetry, palce

Ergonomický, oceňovaný design

Tak jako většina monitorů od společnosti ASUS i řada PA248Q má ergonomický design s možností nastavení výšky, sklonu a natočení do stran, aby sledování monitoru bylo co nejpohodlnější. Tento design získal ocenění Reddot Design Award a International Design Excellence Award (IDEA).

Obecné
Nadstandardní záruka: 3 roky
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 557 × 416 × 235
Hmotnost: 6400 g
 
Ostatní
Číslo produktu:90LMG0150Q00081C-
Značka: Asus
 
Monitor
Použití: Domácnost a kancelář, Fotografie (nadšenci)
Úhlopříčka displeje: 24 "
Maximální rozlišení: 1920 × 1200 px (WUXGA)
Typ displeje: IPS
Barevná hloubka: 8bit (16,7 mil. barev)
Podporované barevné rozsahy: sRGB
Barevné rozsahy: 100% sRGB
Jas: 300 cd/m²
Kontrast: 1000:1
Povrch displeje: matný
Video vstupy: D-Sub (VGA), DVI, HDMI, DisplayPort
USB hub: USB 3.0 (3.1 Gen1)
Poměr stran: 16:10
Odezva: 6 ms
Obnovovací frekvence: 60 Hz
Výbava monitoru: Nastavitelná výška, Pivot, Uchycení na zeď (VESA), Flicker Free, Sluchátkový výstup (3,5mm jack)
Příkon (obvyklý): 25 W

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Související články s Asus PA248Q

 • Pořiďte si monitor Asus a my vám k němu dáme grafický tablet Wacom zdarma Pořiďte si monitor Asus a my vám k němu dáme grafický tablet Wacom zdarma

  Asus už nejsou jenom notebooky, ale také tablety, telefony, a hlavně grafické a fotografické monitory. Monitory pro profesionální práci s fotkami, videem i grafikou. Díky kalibraci přímo ve výrobě můžete s monitory začít ihned pracovat. Pořiďte si některý z nich a získejte k němu grafický tablet Wacom One S v hodnotě 1 290 Kč zdarma!

 • Vyfoťte letní zážitky novým telefonem Vyfoťte letní zážitky novým telefonem

  Je k nezaplacení mít médium, díky kterému jsme schopni komunikovat, a zároveň být na sociálních sítích a sdílet náš život a zážitky s rodinou či blízkými přáteli. Chytré mobilní telefony Huawei, Samsung i Asus všechny tyto požadavky splňují, navíc vám k tomu poskytnou i dostatečně kvalitní fotoaparáty, díky kterým můžete zachytit dění kolem vás. Pořiďte si některý z vybraných telefonů a jako dárek od nás získejte selfie tyč a paměťovou kartu.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (2)

Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Avatar

  Reaguje na (1) | Dobrý den,můžete si klidně oba monitory rezervovat a nechat si je do Ostravy poslat pokud tam nejsou, to vše přímo v detailu produktu a naprosto jednoduše. Kolegové Vám je pak na prodejně předvedou a vyzkoušíte si je v praxi. Osobně bych asi dal přeci jen přednost Eizu jako stálici na poli editace foptografií. Děkuji

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 01.12.2017 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Dobrý den. Chci si pořídit nějaký "lepší" monitor pro úpravu fotek, než je můj současný "kancelářský". Váhám mezi Asus ProArt PA248Q a Eizo EcoView EV2455 černý. Který poskytuje k výše uvedenému účelu lepší parametry? Mají oba současnou kompletní čtveřici vstupů tj. DP, HDMI, DVI-D a DSub? Zajímá mne taky skutečná (a ne tabulková) stálost obrazu z různých pozorovacích úhlů, včetně při natočení na výšku. Běžné kancel. monitory za 4.000 taky mají napsáno nějakých 178 stupňů, ale dneska už víme, že to spíše znamená "jo, ještě i z tohoto úhlu je něco vidět, možná i v negativu, ale 178 je 178...:-). Je vůbec technologie IPS to nejlepší pro úpravu fotek? Děkuji za odpověď Martin Nevrla

  Martin Nevrla, 28.11.2017 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím