Recenze B+W přechodový filtr 702 šedý 25% MRC 100x150x2mm

Hodnocení zákazníků (1)

Hodnocení zákazníků (1)

5

Výborný filtr, je lepší si připlatit než kupovat levné varianty.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Karel, Brno - Řečkovice, 13.09.2020

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Záruka 10 let! Jediný skleněný přechodový filtr na světě a navíc s vrstvami MRC! Silnější přechodový filtr pro všechny krajináře. Je ideální na snížení rozdílu jasu mezi oblohou a krajinou. Díky němu budou na obloze jasně vykreslené mraky a ostatní krajina bude jasná a barevná. V nejtmavším místě propouští 25 % světla (-2 clonová čísla). Filtr je vyroben speciální technologií napařování šedých oxidů kovů radiálním způsobem na povrch opticky dokonalého skla Schott. Filtry B+W MRC mají čtrnáct antireflexních a dvě ochranné vrstvy. Filtry MRC jsou proto vynikající pro záběry v protisvětle. Ochranné vrstvy jsou extrémně tvrdé a chrání povrch filtru před poškrábáním. Jsou nepřilnavé a usnadňují tak čištění filtru. Při použití těchto vrstev nedochází k barevnému posunu procházejícího světla, který je běžný u některých jiných značek filtrů, jejichž antireflexní vrstvy pohlcují některou část spektra. Formátový filtr umožňuje volbu roviny přechodu. Díky odrazivosti světla z povrchu kvalitně ovrstveného skla ve zlomku procent je možné použít kombinaci kulatého filtru B+W 701 nebo 702 MRC a formátového filtru B+W 702 MRC 100x150mm. Různým natočením přechodů těchto filtrů získáte velmi zajímavé záběry. Špičkové filtry B+W vyrábí německá firma Schneider Kreuznach s více než stoletou zkušeností s nejkvalitnější optikou a jemnou mechanikou.

Materiálem filtru je planparalelní broušený a leštěný skleněný panel, který zaručuje dlouhodobou a vysokou optickou kvalitu.
Tento typ filtru lze použít v držácích pro Lee a Cokin Z filtry, nebo v ostatních mající standard uchycení 100mm-šířku a 2mm tloušťku slotu pro filtry.
Odstupňování je aplikován pomocí tenké filmové technologie.
Jedna polovina filtru je neutrálně šedá s hladkým přechodem do neutrální poloviny filtru.

  • Hodnota kompenzace o 2 clonová čísla se vztahuje k tmavšímu okraji filtru
  • Rozměry : 100 x 150 x 2 mm
  • Úprava povrchu: MRC nano
  • Balení : Vysoce kvalitní kovové pouzdron s pěnovými vložkami pro bezpečnou přepravu

Obecné

Úroveň produktu Profesionál a výkon

Ostatní

Číslo produktu BW01035
Značka B+W
Nadstandardní záruka 10 let

Filtry

Typ filtru Přechodové filtry
Násobek prodloužení expozice ND 4x
Prodloužení expozice v expozičních stupních 2

Zobrazit popis a parametry