Magazín

Produktové aktuality

Barevný prostor i hloubka na jedničku a k tomu snadná konektivita? Poznejte novinky Eizo

Lucie VořechováAktualizováno: 29. 9. 2022 v 17:59 • Rubrika: Produktové aktuality

Barevný prostor i hloubka na jedničku a k tomu snadná konektivita? Poznejte novinky Eizo

Každý profesionál věnující se postprodukci dobře ví, jak je pro práci důležitý monitor s vysokým rozlišením, širokým barevným prostorem a velkou hloubkou vybarvení. Společnost Eizo nám představila dva 27" monitory, a to CG2700S a CG2700X, které všechny tyto parametry splňují a mimo jiné nabízí i ostré zobrazení a poprvé také integrované připojení k síti LAN přes USB-C.

Obsah

Oba dva nové 27palcové monitory se mohou pochlubit vysokým rozlišenímširokým barevným prostorem integrovaným kalibračním senzorem. Design byl přizpůsobený tomu, aby byla zlepšená cirkulace vzduchu a bylo možné se obejít bez ventilátoru i přes vysoký výkon funkce PowerDelivery

Přímého dopadu okolního světla na obrazovou plochu je zamezeno pomocí nově vyvinutého stínítka, které je dodávané společně s monitorem

Co dále oceníte je snadná konektivita přes USB kabel, HDMI a DisplayPort. To znamená, že kromě integrování monitorů do pracovních postupů založených na počítači je můžete používat také přes připojení HDMI. Zařízení, jako je myš, klávesnice či tiskárna připojíte přímo k portům USB-A a mobilní zařízení nebo tablety přepojíte pomocí kabelu USB-CKonektor LAN pro síťové připojení zprostředkovává přístup do sítě skrz jediný USB kabel. Rozlučte se tedy s chaotickým stolem s mnoha kabely a přivítejte jednoduchost a volný pracovní prostor.

Chci Eizo

Konektivita | Megapixel

Eizo ColorEdge CG2700X

Monitor ColorEdge CG2700X nabízí rozlišení 4K UHD s technologií IPS, která zajišťuje syté barvy a plynulé barevné přechody. S modulem LCD činí pozorovací úhel 178 stupňů. To znamená, že barevné tóny a kontrasty zůstávají stabilní po celé zorné pole. 

Eizo ColorEdge CG2700X | Megapixel

O barevném prostoru už jsme se zmínili, co to pro nás však znamená? Model CG2700X pokrývá 99 % AdobeRGB, 98 % DCI P3, 100 % sRGB a mnoho dalšího. Celé barevné spektrum moderních fotoaparátů a kamer je zastoupené, což zaručuje přesnou simulaci tisku a barev při úpravách filmů.

Pokud máte špatnou zkušenost s obyčejnými LCD obrazovkami, které produkují bledé a nevýrazné barvy kvůli svému podsvícení, u monitoru CG2700X toto nehrozí. Naopak, zvládne vysoký kontrastní poměr a zobrazování temných odstínů i při bočním pohledu ve slabě osvětlené místnosti. Speciální vrstva zajišťuje hluboké podání tónů v širokých pozorovacích úhlech. 

Chci Eizo CG2700X

Eizo ColorEdge CG2700S

Model ColorEdge CG2700S poskytuje rozlišení WQHD s technologií IPS10bitovou barevnou hloubkou. Umožňuje zpracovávat snímky, grafiku nebo video záběry na úrovni jednotlivých obrazových bodů. Obrysy textu jsou čisté a barevné tóny včetně kontrastu v celém zorném poli neměnné. 

Eizo ColorEdge CG2700S | Megapixel

Monitor nabízí barevné rozsahy 99 % AdobeRGB, 98 % DCI P3, 100 % sRGB, 100 % Rec709, 100 % EBU a 100 % SMPTE-C. Stejně, jako u modelu CG2700X, jsou zastoupená všechny barevná spektra současných moderních fotoaparátů. 

Barevná hloubka dosahuje 16bitů a panel reprodukuje signály s rozlišením až 10bitů. Pro výpočet přesného zobrazení je tedy k dispozici miliarda barevných tónů. Tím je zabráněno vadám zobrazení, jako je pruhování nebo přepaly. Ať už upravujete či tvoříte ve tmě nebo ve špatně osvětlené místnosti, barvy jsou kontrastní a syté, a to i při pohledu z boku.

Chci Eizo CG2700S

Mezi další funkce a parametry, které u novinek oceníte, patří: 

Automatická kalibrace

Monitory mají vestavěný kalibrační senzor, který umožňuje dosáhnout maximální přesnosti barev. Snímač je přizpůsobený monitoru, dokáže zohlednit okolní vlivy a koreluje střed a okraje obrazu. 

Senzor naleznete v rámečku monitoru, vysune se však pouze při měření, které dokáže provádět i za chodu. Díky tomu nejste zdrženi od práce a můžete při kalibraci pokračovat ve své činnosti v aplikacích, které nejsou na barvy tak kritické.

Pokud byste však upřednostnili kalibraci mimo pracovní dobu, můžete si stanovit čas, kdy k ní má dojít. Kalibrace se zapne automatizovaně i když bude počítač vypnutý nebo k němu nebude monitor vůbec připojený.

Kalibrace monitoru | Megapixel

Překročení hodnot luminance

Pokud potřebujete zobrazit oblasti, ve kterých luminance překračuje nastavené hodnoty, bude se vám hodit právě tato funkce, která je za vás ohlídá. Tyto oblasti můžete nechat zvýraznit buď žlutou nebo purpurovou barvou, a díky tomu na nich zapracovat v následující úpravě. 

Absence blikání 

Známe to asi všichni. Čas strávený u obrazovky nám v kombinaci s nepatrným blikáním a chvěním obrazu rychle unaví oči. Eizo si zakládá na absenci těchto jevů a tím pádem zaručuje, že se při práci na monitoru tak rychle neunavíte a můžete tvořit déle bez nepříjemného pálení nebo bolesti očí. 

Potlačení odlesků

S nepříjemným pálením očí souvisí i oslnivé odrazy od monitoru, které dokážou rozptýlit a nutí nás více se soustředit na výstup. Antireflexní úprava zajišťuje, že jsou oči před takovýmto jevem chráněné, nezpůsobí nadměrnou únavu a brání nám štelovat se do nepohodlných poloh, abychom se vyhnuli odleskům v monitoru.

Nastavitelná výška 

Eizo u svých monitorů umožňuje nastavení výšky a u některých modelů i spuštění až k desce stolu. Ať už tedy sedíte nebo stojíte, obraz si přizpůsobíte tak, aby vám co nejlépe vyhovoval a nemuseli jste se před ním krčit, nahýbat nebo nepohodlně hrbit. Monitor natočíte, poootočíte i naklopíte tak, jak potřebujete, abyste mohli docílit zdravého držení těla a netrápit se po práci bolestí zad. 

Další nespornou výhodou těchto novinek od Eizo je záruka 60 měsíců. Tak který model jste si vybrali? 

Nastavitelná výška | Megapixel

Postprodukce | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.