Magazín

Produktové aktuality

Vylepšené funkce i atraktivní barvy. To je druhá generace batohů Shimoda Action X

Tomáš KivaderAktualizováno: 15. 6. 2023 v 8:49 • Rubrika: Produktové aktuality

Vylepšené funkce i atraktivní barvy. To je druhá generace batohů Shimoda Action X

Shimoda patří k naší velmi oblíbené značce fotobatohů. Kromě toho, že je mají vše vymyšlené do poslední kapsičky a posledního popruhu, jsou velmi odolné proti vnějším vlivům a perfektně se tak hodí pro každého dobrodruha.

Obsah

Novinky u řady Action X v2

Řadu batohů Shimoda Action X asi není potřeba dlouze představovat. Tyto batohy s typickým rolovacím vrškem zná pravděpodobně každý, kdo u nás někdy batoh vybíral. Action X jsou primárně určeny pro fotografy a videotvůrce, kteří se pohybují v extrémnějších podmínkách, zvláště pak v zimě, ve sněhu a na horách, kde tato řada exceluje. Což ovšem neznamená, že v našich zeměpisných šířkách tyto batohy nevyužijete!

Nové velikosti a barvy

Druhá generace se nám značně rozrostla, a to nejen výběrem velikostí nýbrž i barev. Nově si tak kromě původních velikostí X30, X50 a X70 můžete vybrat i X25 a X40 - dokonale padnoucí rozměry tak nalezne každý. Dále můžete kromě klasických barev první verze, tedy zelené a černé, sáhnout po nové žluté. Tato nepřehlédnutelná barva vám umožní zakomponovat výrazný prvek do vašich autoportrétů v krajině nebo vám zajistí dodatečný stupeň ochrany v horách.

Batoh Shimoda Action X | Megapixel

Nové a vylepšené funkce 

Nově si můžete u batohů Action X V2 uložit notebook nejen do staré známé kapsy na zádech, ale i do druhé polstrované kapsy na přední straně batohu. Kromě velikosti X25 všude dostanete až 16″ MacBook Pro. Příjemnou novinkou je i skryté místo, kam se dá uschovat geolokátor, jakým je např. AirTag. Vynikající vysouvatelná pouzdra na stativ či větší láhev s vodou dostaly u této generace také skvělý update. Nyní je lze z batohu zcela odejmout, a díky tomu si je můžete připevnit nejen z boku batohu, ale i na bederní popruh, což je zvláště v případě nápoje opravdu skvělá vychytávka. V neposlední řadě se zvětšila kapsa na mobilní telefon na ramenním popruhu. Nově do ní pohodlně uložíte i moderní velké telefony (typu Pro Max či Ultra).

Batohy na foto techniku | Megapixel

Ještě odolnější X70 HD

Největší batoh, který má Shimoda v nabídce, se dočkal rovněž nové verze, jež jako jediná nese označení HD, což je zkratka pro HeavyDuty. Tento batoh je stvořen pro ty nejnáročnější dobrodruhy, kteří potřebují od batohu nekompromisní odolnost a výdrž. Naleznete zde lépe vyztužené popruhy, kovové přezky namísto původních plastových a celkově vylepšenou konstrukci. 

Nové pořadače Core Unit a další příslušenství

S novými batohy přicházejí i nové pořadače na fototechniku. Konkrétně se jedná o DSLR Large v3 a DV Large v2, které pojmou až 500mm objektivy bez fotoaparátu, DV X-Large v2, kam se vejde i 600mm objektiv a DV XX-Large, kam umístíte 600mm objektiv i s nasazeným fotoaparátem. Poslední zmíněný Unit je vybaven horním přístupem, což umožní snadnou manipulaci s dlouhými pevnými skly. 

Kromě nových pořadačů jsou batohy doplněny i již zmíněnými odnímatelnými kapsami na stativ či láhev, a X70 HD i novým silnějším bederním popruhem. Nakonec je zde i nový booster kit, který umožní pohodlné nošení batohů i vyšším lidem, protože obsahuje troje prodlužovací popruhy.

Nová dámská řada v zelenomodré

Poslední novinkou je dámská edice této nové řady Action X v2 (velikosti X25, X30 a X40) ale i Explore v2 (velikosti 25 a 30). Edice přináší novou modrozelenou barvu, dámské popruhy rovnou v balení a všechny ostatní funkce a vychytávky obou řad. Trochu mne mrzí, že se zatím jedná o čistě dámskou edici, neboť barva je dle mého opravdu pěkná! 

Celkově shrnuto jsou tedy nové Shimoda Action X v2 velmi příjemným updatem již předtím vynikajících batohů. Možnost rozšíření díky rolltopu spolu s nekompromisní kvalitou z nich dělají nepostradatelné parťáky na dobrodružné fotoexpedice. Nebojte se si je přijít vyzkoušet a vzít na záda na naše prodejny v Praze, Brně a Ostravě, rádi vám je předvedeme v jejich plné kráse!

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.