Magazín

Fotoporadna

Baví vás fotografování architektury? Inspirujte se v Magazínu a Galerii Megapixel

Martin LukešAktualizováno: 29. 9. 2022 v 10:47 • Rubrika: Fotoporadna

Baví vás fotografování architektury? Inspirujte se v Magazínu a Galerii Megapixel

Fotografování architektury se v posledních letech těší velké popularitě. Vždyť kdo by si necvaknul nějakou tu památku a zajímavou stavbu během výletu nebo dovolené. Oproti tomu je tu také komerční sféra, ve které vznikají fotografie bytů, domů a dalších nemovitostí za účelem reklamy a propagace. V našem Magazínu a Galerii Megapixel naleznete spoustu podnětných článků a rozhovorů, které vás mohou nejen něčemu přiučit, ale také inspirovat v aktuálním kole soutěže Rok s Megapixelem. Zde je přehled těch nejzajímavějších.

Obsah

Rozhovory s fotografy, kteří se věnují architektuře

Všechny fanoušky prvoligové architektury a letecké fotografie z dronu potěší rozhovor s profesionálním fotografem Alešem Jungmannem. Koho by zajímalo více o tom, jak je to s komerčním využitím dronu a legislativou kolem jeho provozu, uvítá další článek, ve kterém Aleš Jungmann radí s touto problematikou. V dalším rozhovoru Aleš prozradí, proč bere fotografování architektury jako poslání. A prostřednictvím Magazínu Megapixel si můžete přečíst reportáž z jednoho zajímavého workshopu.

Komerčnímu fotografování architektury se věnuje také další profesionální fotograf a lektor Jiří Lízler, který byl hostem jednoho z dílů podcastu Megapixel.

V našich rozhovorech jsme vyzpovídali také další fanoušky fotografování architektury mezi které patří cestovatel, lektor a milovník značky Apple Honza Březina a ambasador značky Sony, lektor a street fotograf Honza Tichý. Ten v dalším rozhovoru prozradil, proč je mu nepříjemné strkat někomu na ulici fotoaparát před obličej.

Fotografie je pouze jedním z pohledů na fenomén architektury. Tím primárním je vize architekta a přesně o té se můžete dočíst v rozhovoru s Ing. arch. Klárou Hofmanovou.

Virtuální pohled do ulic města andělů vám nabídne fotograf Tomáš Vocelka a jeho 5 hodin v Los Angeles.

Kromě profesionálních fotografů a veřejně známých osob dáváme v rozhovorech pro vás prostor také hobby fotografům a členům naší fotografické Galerie Megapixel.  Mezi nimi byli například Ladislav Dvořák, vítěz fotosoutěže NOČNÍ PŘÍBĚHY a Ladislava Vybíralová vítězkou fotosoutěže PERSPEKTIVA ARCHITEKTURY.

Nejlepší fotografie předchozích kol soutěže Rok s Megapixelem na téma ARCHITEKTURA


foto: Martin Dlouhý

Nejlepší grafické práce soutěže na téma ARCHITEKTURA


grafika: Sergey Gordeev

Nejlepší videa soutěže na téma ARCHITEKTURA


video: Ondřej Mašek

Aktuální foto a video soutěž na téma Architektura

Zapojte se do dalšího kola soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2022 na téma ARCHITEKTURA a vyhrajte jednu z několika hodnotných cen.

Individuální fotografický kurz na téma architektura / interiér

Chcete se zlepšit v tomto krásném žánru a rádi byste se dozvěděli, jak správně fotografovat architekturu a interiéry? Navštivte naše individuální fotografické kurzy. Díky nim můžete využít veškerý komfort školení a lektor navíc přizpůsobí téma a osnovu přesně vašim požadavkům a potřebám.

Komunita Architektura

https://cdn.megapixel.cz/images/community-w1340h450/9/253709.jpg?v=1588145417 | Megapixelfoto: Pavol Srna

titulní foto: Ondřej Hudeček

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.