Recenze BenQ SW270C

Ondřej Vachek

Ondřej Vachek • 11. 11. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Velikost
  • Rozlišení
  • Cena
  • Barevná přesnost
  • Stínítko v balení
  • Puk na rychlé přepínání profilů
  • Možnost vertikálního používání
  • USB HUB + čtečka karet
  • Rozmanitost vstupů na výběr

Co se nám nelíbí

  • Nic

Představení BenQ SW270C

Představení BenQ SW270C

Kvalitní monitor je základ pro každého, kdo fotografii myslí vážně. Ať už se chystáte své fotografie tisknout, či prezentovat online, přesné barevné podání je potřeba. Pokud pouze upravujete své fotografie například na displeji notebooku, je třeba brát v potaz to, že tyto přenosné obrazovky jsou stavěné s energetickou úsporou v popředí a s barevnou přesností až jako s nepotřebným dodatkem. Proto se Vám často může stát, že bílá barva je ve skutečnosti zelená, nebo že přechody mezi světlými a tmavými tóny nejsou ani zdaleka takové, jak je zachytil fotoaparát. Jakmile zkusíte kvalitní monitor s panelem stavěným na práci s fotografiemi, nebudete chtít jít zpět. Vyšší bitová hloubka, věrnější podání barev, mnohonásobně více barev, jemnější přechody, či možnost přesné kalibrace jsou výhody, na které se dá rychle zvyknout a nechat se jimi i trochu rozmazlit.

BenQ SW270C je jedním takovým monitorem. Už samotná velikost displeje Vám usnadní práci okamžitě. 27” (skoro 69 cm) je opravdu znát oproti notebookům s obrazovkami mezi 13” až 17”. QHD rozlišení 2560 × 1440 bodů zobrazí dostatek detailů aniž by byl vyvíjen extrémní tlak na i starší přístroje, které zatím nejsou stavěné na 4K. Kvalitní panel vyrobený technologií IPS má široké pozorovací úhly bez ztráty věrnosti barev, takže už nemusíte hledat ten perfektní úhel pohledu. Dále se jedná o panel o deseti bitové barevné hloubce, tudíž je schopen zobrazit až 1,07 miliard barev a umožňuje reprodukci obrazu v barevných prostorech s pokrytím 99% AdobeRGB, 97% P3, 100% sRGB.

Na těle monitoru se nachází celá škála konektorů. 2x HDMI vstup, jeden DisplayPort, USB-C. Dále se pomocí USB dá zapojit do počítače pro použití jako USB HUB s integrovanou čtečkou SD karet. Přibalené stínítko, blokující nežádané světlo ze tří stran je parádním doplňkem a ochranou proti odleskům. V neposlední řadě k monitoru BenQ v balení dodává také svůj unikátní takzvaný puk, který slouží k rychlému ovládání barevných profilů pro usnadnění práce s fotografiemi. 

Megapixel videorecenze BenQ SW270C

Megapixel videorecenze BenQ SW270C

Popis a parametry

Popis a parametry

BenQ PhotoVue SW270C - IPS Monitor pro fotografy a s úhlopříčkou 27", rozlišením 2K 2560×1440 a Adobe RGB, Technologie konzistentního obrazu. 10 bitové zobrazení umožňuje reprodukci obrazu v barevných prostorech s pokrytím 99% AdobeRGB, 97% P3, 100% sRGB. Nabízí také velmi přesnou kalibraci s odchylkou Delta E ≦ 2, což zajišťuje tu nejpřesnější reprodukci barev i pro profesionální tisk. Kromě DisplayPortu nebo HDMI je monitor možno připojit i pomocí moderního konektoru USB-C.

Prožijte každý okamžik znovu

Nezapomenutelné okamžiky reprodukované s výjimečnými barvami

S cílem dosáhnout nejnovějšího profesionálního barevného standardu vyvinula společnost BenQ technologii AQCOLOR, která naplňuje koncepci „přesné reprodukce“. Společnost BenQ dosadila do čela svého týmu uznávané odborníky na barvy a rovněž se aktivně zapojila do činnosti organizací ICC (International Color Consortium) a ISO (International Standard Organization) za účelem vytvoření a implementace standardů v oblasti barev, které zajistí poskytování konzistentních a přesných barev.

Oborový barevný standard pro reprodukci přesných barev

Fotografové při práci vyžadují vysokou přesnost barev. Monitor pro fotografy BenQ SW270C splňující požadavky oborového barevného standardu přináší věrnější a přesnější barvy, abyste mohli znovu prožít každý okamžik.

Obohaťte svou paletu prostřednictvím 99% pokrytí Adobe RGB

Vychutnejte si pravé barvy přírody! Zásluhou 99% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB, 100% pokrytí sRGB / Rec.709 a 97% pokrytí DCI-P3 / Display P3 splňuje BenQ SW270C vysoké standardy v oblasti barev a poskytuje realističtější zobrazení barev u fotografií pořízených ve venkovním prostředí a přírodě.

Přesné barvy pro reprodukci původního obrazu

16bitová vyhledávací tabulka (LUT) vylepšuje přesnost míchání RGB barev, což se projevuje dokonalou reprodukcí barev. Hodnota Delta E ≤ 2 v barevném prostoru AdobeRGB a sRGB zajišťuje nejvěrnější a nejreprezentativnější zobrazení původního obrazu.

10bitová barevná hloubka pro plynulé barevné přechody

SW270C zaručuje díky 10bitovému panelu a 16bitové vyhledávací tabulce (LUT) maximálně jemnou a hladkou gradaci barev prostřednictvím gama korekce, která zobrazuje více než jednu miliardu barev pro přirozené barevné přechody a jemné stínování.

Dodržování konzistence barev v každém detailu

Společnost BenQ, která překonává oborové standardy v oblasti barev, se zabývá vývojem a rozvojem svých technologií, jejichž cílem je dosažení vyšší úrovně přesnosti barev v každém detailu.

Technologie konzistentního obrazu

Technologie BenQ Uniformity, která byla vytvořena s využitím jemných procesů a vysoce přesných přístrojů za účelem pečlivého vyladění barev a jasu ve stovkách miniaturních oblastí na celé obrazovce, nabízí v rámci celé obrazovky přesné barvy zajišťující dokonale autentický a konzistentní vizuální zážitek.

Konzistentní barvy, pohodlné používání monitoru

U každé produktové řady využívá společnost BenQ kvalitně připravený nástroj, který zajišťuje, že monitory z různých produktových řad budou zobrazovat barvy se stejnou úrovní přesnosti. Fotografové budou při práci na dvou monitorech vnímat konzistentní barvy.

Hardwarová kalibrace vytváří konzistentní kvalitu obrazu

Hardwarová kalibrace vám umožňuje nastavit čip pro interní zpracování obrazu monitoru beze změny výstupních dat grafické karty. Výsledkem je obraz věrný originálnímu obsahu, který není ovlivněn grafickými nastaveními.

Přesné barvy profesionálně zkalibrované již z výroby

Monitor SW270C od společnosti BenQ nabízí přesné barvy zkalibrované již z výroby, což uživatelům zaručuje maximálně spolehlivý barevný výkon.

Certifikace Verified by CalMAN a Pantone Validated

Díky certifikaci Verified by CalMAN a Pantone Validated zachovává BenQ SW 270C věrné barvy, které zaručují výkon splňující oborové požadavky a které budou všichni kreativci rádi reprodukovat.

Zobrazte každou nádhernou scénu s maximálními detaily

Stále více fotografů používá digitální fotoaparáty k zachycení jedinečného okamžiku a uchování jakékoli nevšední epizody v životě. BenQ SW270C nabízí technologii HDR a podporuje různé formáty videa umožňující dynamické oživení vašich nezapomenutelných momentů.

Technologie HDR vám přináší nejdynamičtější záběry

SW270C je vybaven technologií HDR10, takže filmaři mohou během procesu editace zobrazit náhled HDR efektu u video obsahu, což zajišťuje požadovaný výsledek pro jejich závěrečnou práci.

Formát videa podporuje prezentaci skutečného obsahu

SW270C podporuje filmový obsah 24p/25p tak, aby byl zobrazen se správnou snímkovou rychlostí bez jakékoli konverze, která by mohla způsobit zkreslené přehrávání zdrojového videa.

Intuitivní design přinášející efektivitu při práci

Fotografové by jistě ocenili, kdyby nemuseli tolikrát opakovaně provádět retušování fotografií a úpravy videí. Společnost BenQ nabízí přizpůsobitelná provedení zvyšující efektivitu práce.

Port USB-C

Nejnovější port USB-Cᵀᴹ poskytuje vysokorychlostní přenos obrazu/zvuku/dat a napájení prostřednictvím jednoho kabelu.


* Přenosová rychlost portu USB-C™ se může lišit. * USB-C je kompatibilní s rozhraním Thunderbolt 3. * Ujistěte se prosím, že port USB-C na vašem notebooku podporuje režim DisplayPort Alt Mode. * Ujistěte se prosím, že zakoupený kabel je certifikován podle USB-IF a podporuje funkce pro přenos obrazu/zvuku/dat a napájení.


Stínicí clona

Speciálně navržená odnímatelná stínicí clona účinně redukuje odlesky obrazovky monitoru vznikající osvětlením okolí a zajišťuje skvělou přesnost barev.

Pokročilý černobílý režim

Barevné fotografie jsou zobrazeny s vylepšeným efektem černobílého filmu. Vyberte si ze tří různých předvoleb černé a bílé barvy, abyste si mohli prohlédnout své fotografie před jejich samotnou úpravou.

Režim GamutDuo

Náhled fotografie umožňuje zobrazit stejný snímek se dvěma barevnými gamuty vedle sebe, aby bylo možné provést další srovnání.


Ovladač Hotkey Puck G2

Poskytuje snadný přístup k široce používaným nastavením, jako jsou preferované režimy barev a funkce.

 

Režim barev

Adobe RGB / sRGB / B&W / Rec. 709 / DCI-P3 / Display P3 / M-book / HDR / DICOM/Calibration 1 / Calibration 2 / Calibration 3 / Custom 1 / Custom 2

 

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 614.3 x 626 x 334
Hmotnost 9500 g

Ostatní

Číslo produktu 9H.LHTLB.QPE
Značka BenQ

Monitor

Použití Fotografie (profesionálové), Video, USB-C, Fotografie (nadšenci)
Úhlopříčka displeje 27 "
Maximální rozlišení 2560 × 1440 px (QHD)
Typ displeje IPS
Barevná hloubka 10bit (1,07 mld. barev)
Podporované barevné rozsahy sRGB, AdobeRGB, DCI P3, Rec. 709
Barevné rozsahy 99% AdobeRGB, 97% P3, 100% sRGB
3D LUT 16bit
Jas 300 cd/m²
Kontrast 1000:1
Povrch displeje matný
Video vstupy 2 × HDMI, DisplayPort, USB-C
Kalibrace hardwarová, kalibrační software
Poměr stran 16:9
Odezva 5 ms
Obnovovací frekvence 60 Hz
Výbava monitoru Čtečka paměťových karet, Nastavitelná výška, Pivot, Uchycení na zeď (VESA), Stínítko (v balení)
Příkon (obvyklý) 36,1 W

Ke stažení

BenQ SW270C energetický list

Zobrazit popis a parametry