Recenze BenQ SW271C

MaComiX

MaComiX • 29. 07. 2021

Představení BenQ SW271C

Představení BenQ SW271C

Megapixel videorecenze BenQ SW271C

Megapixel videorecenze BenQ SW271C

Popis a parametry

Popis a parametry

BenQ SW271C – Profesionální fotografický monitor o uhlopříčce 27" a s rozlišením 4K UHD (3840 × 2160 px) nabízející podporu 10bit barev (1,07 miliardy) v kombinaci s 16bit LUT. SW271C pokrývá 99 % prostoru Adobe RGB, 100 % prostoru sRGB / Rec. 709 a 90 % prostoru DCI-P3 / Display P3. Díky uvedeným parametrům dosahuje monitor perfektní barevné přesnosti, kdy odchylka v prostoru Adobe RGB i sRGB delta E ≤ 2. BenQ SW271C je vybaven Uniformity Technology, která se stará o dokonale rovnoměrné podsvícení obrazu. Samozřejmostí je podpora hardwarové kalibrace, HDR10 a HLG formátu videa. Přesné tiskové výsledky zajistí funkce Paper Color Sync. Součástí balení je také stínítko a ovladač Hotkey Puck G2. Monitor můžete k notebooku připojit pomocí kabelu USB-C a rovnou jej přes něj i nabíjet výkonem až 60 W.

Zachycení okamžiku - Skutečnost, věrnost a kreativita

Získejte přesné a věrné barvy, které potřebujete pro dosažení profesionálních výsledků.

Technologie AQColor

Technologie BenQ AQCOLOR přináší „přesnou reprodukci barev“. Výsledkem je zobrazení barev zcela tak, jak mají vypadat. Tým společnosti BenQ vedený odborníkem na barvy se připojil k organizacím ICC (Mezinárodní konsorcium pro barvu) a ISO  (Mezinárodní organizace pro normalizaci) a podílel se na vytvoření standardů týkajících se barev a prováděcích pokynů. 

Při vývoji technologie AQCOLOR byly dodrženy nejpřísnější standardy. Její jádro tvoří 4 principy v kombinaci s 5 prvky, které zaručují přesnost barev u monitorů, u nichž je to důležité. Společnost BenQ dodržuje svůj závazek k dokonalosti používáním nejlepších součástí a materiálů tak, aby mohla zaručit, že se bude monitor vyznačovat optimálním barevným výkonem.

Barevný výkon odpovídající oborovým standardům

Společnost BenQ usiluje o zajištění absolutní přesnosti barev. Monitory řady PhotoVue poskytují barevný výkon odpovídající oborovým standardům pro úpravy fotografií a videí.

Neuvěřitelné pokrytí barevného prostoru

Ať už navrhujete webový obsah v prostoru sRGB, upravujete 4K video v prostoru DCI-P3 / Rec. 709 nebo retušujete fotografie v prostoru Adobe RGB, nabízí monitor SW271C barevný prostor a pokrytí, jež vám umožní vyjádřit váš talent a zajistí, že vaše výsledná práce bude vypadat přesně podle vašich představ.

Přesnost barev

16bitová vyhledávací tabulka (LUT) vylepšuje míchání barev, což se projevuje jejich přesnou reprodukcí. Hodnota Delta E ≤ 2 u barevných prostorů Adobe RGB a sRGB přináší ještě větší přesnost. Monitor SW271C nabízí více než jednu miliardu barev, přirozené stínování a plynulou gradaci barev.

Technologie konzistentního obrazu

Technologie BenQ Uniformity přináší přesné barvy v rámci celé obrazovky. Pečlivé vyladění stovek miniaturních oblastí na obrazovce zaručuje vyvážený jas a absolutní jistotu. Přestaňte nastavovat a začněte tvořit. Identické úrovně barev u konfigurací tvořených více monitory šetří čas obvykle vynakládaný na provádění zdlouhavých nastavení a umožňují vám naplno se zaměřit na vaši kreativitu.

Hardwarová kalibrace 

Upravte konfiguraci interního čipu pro zpracování obrazu beze změny výstupních dat grafické karty. Zobrazený obraz odpovídá originálnímu obsahu bez jakéhokoli ovlivnění v důsledku nastavení grafické karty. Pomocí softwaru Palette Master Element a kalibrátoru můžete přizpůsobit nastavení barev nebo zachovat barvy monitoru v optimálním stavu. Věřte svým barvám. Monitor BenQ SW271C získal certifikace Calman Verified a Pantone Validated. Kreativní profesionálové vyžadují dokonalost. A značka BenQ ji nabízí.

Ještě lepší úprava videií

Úprava videí vyžaduje přesné a sofistikované nástroje. Zásluhou podpory technologie HDR a několika různých video formátů pomáhá monitor SW271C dosáhnout profesionálům nejlepších výsledků. SW271C je kompatibilní s formáty HDR10 a HLG. Zobrazte náhled HDR efektu u video obsahu během procesu úprav a zajistěte tak získání nejlepších výsledků.

Podpora video formátu

Zobrazte náhled videa bez jakékoli konverze nebo zkreslení. SW271C podporuje zobrazování filmového obsahu 24p/25p/30p se správnou snímkovou rychlostí zaručující plynulé přehrávání.

Kompatibilita s vybranými SDI/HDMI převodníky

Testy vybraných SDI/HDMI převodníků provedené společností BenQ prokázaly jejich kompatibilitu s monitorem SW271C. Tvůrci videí tak mohou připojit svá SDI zařízení k monitoru a dopřát si stabilní a nekomprimovaný přenos signálu a věrný video obraz v maximální kvalitě.

Zaměření na efektivitu

Vyhněte se nepřesnému odhadování. Každý krok je důležitý – od zachycení snímku přes úpravy až po finální tisk. SW271C nabízí jedinečné funkce potřebné k zajištění efektivního a plynulého procesu od úprav až po tisk. Dokonalejší simulované náhledy vám přinášejí jistotu, že zobrazený obsah bude zcela odpovídat výtisku. Sladění barev na obrazovce a na výtisku u monitoru SW271C umožňuje snadný a přesný náhled fotografií před tiskem. Patentovaný software Paper Color Sync společnosti BenQ vytváří simulovaný obraz na základě použitého nastavení barev, tiskárny a fotografického papíru. Dopřejte si zobrazení na obrazovce s téměř identickými vlastnostmi jako v případě tištěných kopií.

Intuitivní design

Profesionální prvky od společnosti BenQ zvyšující produktivitu a efektivitu zjednodušují úpravy fotografií a videí.

USB-C port

Nejnovější port USB-C umožňuje vysokorychlostní přenos obrazu/zvuku/dat a napájení 60 W prostřednictvím jednoho kabelu.

Hotkey Puck G2

Získejte přístup k preferovaným režimům barev a funkcím pomocí přednastavených rychlých tlačítek.

 

Obecné

České menu Ano

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 659 × 503-630 × 362 mm
Hmotnost 12000 g

Ostatní

Číslo produktu 9H.LJTLB.QBE
Značka BenQ

Monitor

Použití Fotografie (profesionálové), Video, Grafika a design, Virtuální realita (4K), USB-C, Fotografie (nadšenci)
Úhlopříčka displeje 27 "
Maximální rozlišení 3840 × 2160 px (4K UHD)
Typ displeje IPS
Barevná hloubka 10bit (1,07 mld. barev)
Podporované barevné rozsahy sRGB, AdobeRGB, DCI P3, Rec. 709
Barevné rozsahy AdobeRGB (99 %), DCI P3 (90 %), sRGB (100 %)
3D LUT 16bit
Jas 300 cd/m²
Kontrast 1000:1
Povrch displeje matný
Video vstupy 2 × HDMI, DisplayPort, USB-C
Kalibrace hardwarová, kalibrační software
USB hub USB 3.0 (3.1 Gen1), USB-C
Poměr stran 16:9
Odezva 5 ms
Obnovovací frekvence 60 Hz
Výbava monitoru Čtečka paměťových karet, Nastavitelná výška, Pivot, Uchycení na zeď (VESA), Stínítko (v balení), Automatická regulace jasu, Flicker Free, Low Blue Light, Sluchátkový výstup (3,5mm jack), Nabíjení notebooku přes USB-C
Příkon (obvyklý) 37 W

Ke stažení

BenQ SW271C energetický list

Zobrazit popis a parametry