Recenze Benro A38TDS2 + videohlava S2

Štěpán Kačaba

Štěpán Kačaba • 12. 11. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Kvalitní provedení
  • Trojnožka
  • Přibalená brašna

Co se nám nelíbí

  • Hmotnost

Představení Benro A38TD + videohlava S2

Představení Benro A38TD + videohlava S2


Úvodem

Monopod, to je nezapomenutelný pomocník, při natáčení videa, fotografovaní na delší časy a při použití teleobjektivů.
Monopod váží méně, je prostorově skladnější, takže se na něj vždy najde někde místo a můžete si ho vzít všude sebou. Ale nejhlavnější výhodu, pokud nepotřebujete klasický stativ, vidím v rychlejší pohotovosti, která často rozhoduje o tom, jestli daný záběr stihnete nebo ne. Sám jsem se již několikrát přistihl, že jsem stativ nebo stedicam nechal prostě doma a vzal si jenom monopod.
Společnost Benro, kterou známe jako předního výrobce profesionální fotografické techniky, představila do svého širokého portfolia další z řady stativů a to
monopod A38TD v kitu společně s video hlavou S2. Co vše nám konkrétně tento monopod nabídne? Na to se teď společně podíváme.


Seznámení

Monopod Benro A38TDS2 na Nás již, při rozbalení z krabice udělá pěkný první dojem, při zjištění, že vše vypadá robustně a prakticky nenalezneme žádné výhrady k jeho zpracovaní. Vše je tam kde to má být a působí že se na monopod můžeme maximálně spolehnout. Velmi mě potěšila i skutečnost, že výrobce k tomuto produktu dodává velmi praktickou přepravní Brašnu.
Při pohledu na bližší specifikace, se dozvíme, že monopod je vyroben z hliníku. Výška je ve složeném stavu je 62,9 centimetrů a jeho maximální výška činí 171,4 cm. Celková hmotnost je 1330 gramů a maximální nosnost je výrobcem udávána na 2,5 kilogramu. Prakticky pokud nevlastníte, nějakou opravdu těžkou výbavu, neměli by-jste narazit na váhové limity. Jako největší vychytávku vidím v dolní odpojitelné základně, která slouží jako malý tripod a celkovou stabilitu ještě zvyšuje.
Součástí monopodu je i lehká hlava S2 s plynulým pohybem a je dodávána společně s hojně používanou rychloupínací destičkou QR4.

Závěrem

Monopody používám pro svou tvorbu, již pěknou řádku let. A proto si dovolím tvrdit, že monopodem od Benra nemůžete prostě šlápnout vedle.
Tento monopod bych doporučil všem těm, kteří ještě žádný monopod nevlastní, anebo přemýšlí o náhradě současného, který je z nějakého důvodu nevyhovující.

Parametry

Parametry

Benro A38TDS2 4sekční hliníkový monopod + ultra lehká videohlava S2 s plynulým pohybem, rychloupínací destičkou QR4, a stativovou základnou. Hlava umožňuje náklon v rozmezí +85 / -85. Nosnost monopodu je 2,5 kg, která je dána efektivním vyvážením stativové hlavy pro plynulý pohyb kamery či fotoaparátu. Integrovaná vodováha usnadňuje zarovnání s horizontem. Odpojitelná základna slouží jako malý tripod, který zajišťuje větší stabilitu celého systému, lépe drží na kluzkém povrchu v halách i v nerovném terénu. Kulový kloub v základně lze utáhnout i uvolnit aby se v něm dalo stativem otáčet. Pracovní výška monopodu je 62,9 - 171,4 cm a hmotnost 1330 g.

Stativy

Materiál hliník
Zámky nohou otočné
Maximální výška 171,4 cm
Transportní výška 62,9 cm
Minimální výška 62,9 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy foto-video
Výměnná hlava Ano
Rychloupínací destička Ano
Vodováha Ano
Panorama stupnice Ne
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 2,5 kg
Zakončení nohou základna

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1330 g

Ostatní

Číslo produktu A38TDS2
Značka Benro

Zobrazit parametry