Recenze Benro A38TDS2 + videohlava S2
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Představení Benro A38TD + videohlava S2
Představení Benro A38TD + videohlava S2

Úvodem
Monopod, to je nezapomenutelný pomocník, při natáčení videa, fotografovaní na delší časy a při použití teleobjektivů.
Monopod váží méně, je prostorově skladnější, takže se na něj vždy najde někde místo a můžete si ho vzít všude sebou. Ale nejhlavnější výhodu, pokud nepotřebujete klasický stativ, vidím v rychlejší pohotovosti, která často rozhoduje o tom, jestli daný záběr stihnete nebo ne. Sám jsem se již několikrát přistihl, že jsem stativ nebo stedicam nechal prostě doma a vzal si jenom monopod.
Společnost Benro, kterou známe jako předního výrobce profesionální fotografické techniky, představila do svého širokého portfolia další z řady stativů a to
monopod A38TD v kitu společně s video hlavou S2. Co vše nám konkrétně tento monopod nabídne? Na to se teď společně podíváme.
Seznámení
Monopod Benro A38TDS2 na Nás již, při rozbalení z krabice udělá pěkný první dojem, při zjištění, že vše vypadá robustně a prakticky nenalezneme žádné výhrady k jeho zpracovaní. Vše je tam kde to má být a působí že se na monopod můžeme maximálně spolehnout. Velmi mě potěšila i skutečnost, že výrobce k tomuto produktu dodává velmi praktickou přepravní Brašnu.
Při pohledu na bližší specifikace, se dozvíme, že monopod je vyroben z hliníku. Výška je ve složeném stavu je 62,9 centimetrů a jeho maximální výška činí 171,4 cm. Celková hmotnost je 1330 gramů a maximální nosnost je výrobcem udávána na 2,5 kilogramu. Prakticky pokud nevlastníte, nějakou opravdu těžkou výbavu, neměli by-jste narazit na váhové limity. Jako největší vychytávku vidím v dolní odpojitelné základně, která slouží jako malý tripod a celkovou stabilitu ještě zvyšuje.
Součástí monopodu je i lehká hlava S2 s plynulým pohybem a je dodávána společně s hojně používanou rychloupínací destičkou QR4.
Závěrem
Monopody používám pro svou tvorbu, již pěknou řádku let. A proto si dovolím tvrdit, že monopodem od Benra nemůžete prostě šlápnout vedle.
Tento monopod bych doporučil všem těm, kteří ještě žádný monopod nevlastní, anebo přemýšlí o náhradě současného, který je z nějakého důvodu nevyhovující.

Parametry
Benro A38TDS2 4sekční hliníkový monopod + ultra lehká videohlava S2 s plynulým pohybem, rychloupínací destičkou QR4, a stativovou základnou. Hlava umožňuje náklon v rozmezí +85 / -85. Nosnost monopodu je 2,5 kg, která je dána efektivním vyvážením stativové hlavy pro plynulý pohyb kamery či fotoaparátu. Integrovaná vodováha usnadňuje zarovnání s horizontem. Odpojitelná základna slouží jako malý tripod, který zajišťuje větší stabilitu celého systému, lépe drží na kluzkém povrchu v halách i v nerovném terénu. Kulový kloub v základně lze utáhnout i uvolnit aby se v něm dalo stativem otáčet. Pracovní výška monopodu je 62,9 - 171,4 cm a hmotnost 1330 g.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Stativy a stativové hlavy
| Set hlavy a stativu | Ano |
|---|---|
| Zámky nohou | otočné |
| Maximální výška | 171,4 cm |
| Transportní výška | 62,9 cm |
| Minimální výška | 62,9 cm |
| Typ stativové hlavy | Video |
| Výměnná hlava | Ano |
| Typ destičky | Ano |
| Vodováha | Ano |
| Panoramatická stupnice | Ne |
| Nosnost | 2500 g |
| Zakončení nohou | Základna |
Fyzikální specifikace
| Pouzdro v ceně | Ano |
|---|---|
| Materiál | Hliník |
| Hmotnost | 1330 g |
Ostatní
| Číslo produktu | A38TDS2 |
|---|---|
| Značka | Benro |
