Recenze Benro A48FDS4 + videohlava S4

Štěpán Kačaba

Štěpán Kačaba • 12. 11. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Kvalitní provedení
  • Trojnožka
  • Přibalená brašna

Co se nám nelíbí

  • Hmotnost

Představení Benro A48FD + videohlava S4

Představení Benro A48FD + videohlava S4


Úvodem

Monopod, to je nezapomenutelný pomocník, při natáčení videa, fotografovaní na delší časy a při použití teleobjektivů.
Monopod váží méně, je prostorově skladnější, takže se na něj vždy najde někde místo a můžete si ho vzít všude sebou. Ale nejhlavnější výhodu, pokud nepotřebujete klasický stativ, vidím v rychlejší pohotovosti, která často rozhoduje o tom, jestli daný záběr stihnete nebo ne. Sám jsem se již několikrát přistihl, že jsem stativ nebo stedicam nechal prostě doma a vzal si jenom monopod.
Společnost Benro, kterou známe jako předního výrobce profesionální fotografické techniky, představila do svého širokého portfolia další z řady stativů a to
monopod A48FD v kitu společně s video hlavou S4. Co vše nám konkrétně tento monopod nabídne? Na to se teď společně podíváme.


Seznámení

Monopod Benro A48FDS4 na Nás již, při rozbalení z krabice udělá pěkný první dojem, při zjištění, že vše vypadá robustně a prakticky nenalezneme žádné výhrady k jeho zpracovaní. Vše je tam kde to má být a působí že se na monopod můžeme maximálně spolehnout. Velmi mě potěšila i skutečnost, že výrobce k tomuto produktu dodává velmi praktickou přepravní Brašnu.
Při pohledu na bližší specifikace, se dozvíme, že monopod je vyroben z hliníku. Výška je ve složeném stavu je 66 centimetrů a jeho maximální výška činí 174 cm. Celková hmotnost je 1964 gramů a maximální nosnost je výrobcem udávána na 4 kilogramy. Prakticky pokud nevlastníte, nějakou opravdu těžkou výbavu, neměli by-jste narazit na váhové limity. Jako největší vychytávku vidím v dolní odpojitelné základně, která slouží jako malý tripod a celkovou stabilitu ještě zvyšuje.
Součástí monopodu je i lehká hlava S4 s plynulým pohybem a je dodávána společně s hojně používanou rychloupínací destičkou QR6.

Závěrem

Monopody používám pro svou tvorbu, již pěknou řádku let. A proto si dovolím tvrdit, že monopodem od Benra nemůžete prostě šlápnout vedle.
Tento monopod bych doporučil všem těm, kteří ještě žádný monopod nevlastní, anebo přemýšlí o náhradě současného, který je z nějakého důvodu nevyhovující.

Hodnocení zákazníků (1)

Hodnocení zákazníků (1)

4

výkon / cena - OK

Ověřený zákazník
Pavel Šafránek, 12.01.2021

4

Parametry

Parametry

Benro A48FDS4 4sekční hliníkový monopod + ultra lehká videohlava S4 s plynulým pohybem, rychloupínací destičkou QR6, kompatibilní s rychloupínacími destičkami Manfrotto 501PL/RC5, a stativovou základnou. Hlava umožňuje náklon v rozmezí +90° to -75°. Nosnost monopodu je 4 kg, která je dána efektivním vyvážením stativové hlavy pro plynulý pohyb kamery či fotoaparátu. Integrovaná vodováha usnadňuje zarovnání s horizontem. Odpojitelná základna slouží jako malý tripod, který zajišťuje větší stabilitu celého systému, lépe drží na kluzkém povrchu v halách i v nerovném terénu. Kulový kloub v základně lze utáhnout i uvolnit aby se v něm dalo stativem otáčet. Pracovní výška monopodu je 66 - 174 cm a hmotnost 1963 g.

Stativy

Materiál hliník
Zámky nohou pákové
Maximální výška 174 cm
Transportní výška 66 cm
Minimální výška 66 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy foto-video
Výměnná hlava Ano
Rychloupínací destička 501PL
Vodováha Ano
Panorama stupnice Ne
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 4 kg
Zakončení nohou základna

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1964 g

Ostatní

Číslo produktu A48FDS4
Značka Benro

Zobrazit parametry