Recenze Benro A48TDS6 + video hlava S6

Štěpán Kačaba

Štěpán Kačaba • 12. 11. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Kvalitní provedení
  • Trojnožka
  • Přibalená brašna

Co se nám nelíbí

  • Hmotnost

Představení Benro A48TD + videohlava S6

Představení Benro A48TD + videohlava S6

Úvodem

Monopod, to je nezapomenutelný pomocník, při natáčení videa, fotografovaní na delší časy a při použití teleobjektivů.
Monopod váží méně, je prostorově skladnější, takže se na něj vždy najde někde místo a můžete si ho vzít všude sebou. Ale nejhlavnější výhodu, pokud nepotřebujete klasický stativ, vidím v rychlejší pohotovosti, která často rozhoduje o tom, jestli daný záběr stihnete nebo ne. Sám jsem se již několikrát přistihl, že jsem stativ nebo stedicam nechal prostě doma a vzal si jenom monopod.
Společnost Benro, kterou známe jako předního výrobce profesionální fotografické techniky, představila do svého širokého portfolia další z řady stativů a to
monopod A48TD v kitu společně s video hlavou S6. Co vše nám konkrétně tento monopod nabídne? Na to se teď společně podíváme.


Seznámení

Monopod Benro A48TDS6 na Nás již, při rozbalení z krabice udělá pěkný první dojem, při zjištění, že vše vypadá robustně a prakticky nenalezneme žádné výhrady k jeho zpracovaní. Vše je tam kde to má být a působí že se na monopod můžeme maximálně spolehnout. Velmi mě potěšila i skutečnost, že výrobce k tomuto produktu dodává velmi praktickou přepravní Brašnu.
Při pohledu na bližší specifikace, se dozvíme, že monopod je vyroben z hliníku. Výška je ve složeném stavu je 57,5 centimetru a jeho maximální výška činí 173,5 cm. Celková hmotnost je 1200 gramů a maximální nosnost je výrobcem udávána na 20 kilogramů. Prakticky pokud nevlastníte, nějakou opravdu těžkou výbavu, neměli by-jste narazit na váhové limity. Jako největší vychytávku vidím v dolní odpojitelné základně, která slouží jako malý tripod a celkovou stabilitu ještě zvyšuje.
Součástí monopodu je i hlava S6 s plynulým pohybem a je dodávána společně s hojně používanou rychloupínací destičkou QR6.

Závěrem

Monopody používám pro svou tvorbu, již pěknou řádku let. A proto si dovolím tvrdit, že monopodem od Benra nemůžete prostě šlápnout vedle.
Tento monopod bych doporučil všem těm, kteří ještě žádný monopod nevlastní, anebo přemýšlí o náhradě současného, který je z nějakého důvodu nevyhovující.

Popis a parametry

Popis a parametry

Benro A48TDS6 4sekční hliníkový monopod s videohlavou se základnou je univerzální foto/video podpůrný systém s maximální výškou 173 cm. Základnu lze odpojit nebo uvolnit kulový kloub základy a můžete rotovat stativem nebo jej naklánět v základně. Stativová hlava S6 s protivážným systémem a variabilním nastavením tření otáčení hlavy obou os. Pohyblivá stativová destička umožňuje dobře vyvážit kameru v uchycení.

  • Benro A48TD monopod serie 4
  • Benro S6 Video hlava
  • Benro 3nohá základna pro monopody

Obecné

Nadstandardní záruka 5 let

Stativy a stativové hlavy

Materiál hliník
Zámky nohou otočné
Maximální výška 173,5 cm
Transportní výška 57,5 cm
Minimální výška 57,5 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy foto-video
Výměnná hlava Ano
Rychloupínací destička Ano
Možnost vyosení středové tyče Ano
Vodováha Ano
Nosnost 20 kg

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1200 g

Ostatní

Číslo produktu A48TDS6
Značka Benro

Zobrazit popis a parametry