Recenze Benro C2573FS6 + videohlava S6

Andrea Škrabalová

Andrea Škrabalová • 30. 11. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Kvalitní provedení
  • Jednoduché ovládání
  • Nastavitelný horizont a délka ovládacího ramena

Co se nám nelíbí

  • Hmotnost

Představení Benro C2573F + videohlava S6

Představení Benro C2573F + videohlava S6

Společnost BENRO Precision Industry Co. byla založena v roce 1995 a věnuje se především vývoji a výrobě profesionální fotografické techniky, stativů, stativových hlav, fotografických brašen a velmi kvalitních fotografických filtrů. Profesionální fotografické stativy a hlavy BENRO jsou mezi fotografickou veřejností díky své kvalitě a síle v inovaci velmi oblíbené. 

Benro přivedl na trh nový stativ Benro A2573F s hlavou S6. Tento třísekční stativ je vyroben z uhlíkových vláken a videohlava S6, díky které můžete plynulým pohybem natáčet videa je perfektní volbou pro nejen pro video nadšence ale i také pro profesionály. Hlava umožňuje náklon v rozmezí +90° to -75°. Nosnost stativu je 6 kg, která je dána kapacitou a efektivním vyvážením stativové hlavy pro plynulý pohyb kamery či fotoaparátu.

 K dispozici jsou oddělené páky pro uzamčení os. Posuvná rychloupínací destička umožní snadno na hlavě vyvážit kameru a následně pozici uzamknout. Integrovaná vodováha usnadňuje zarovnání s horizontem. Pracovní výška stativu je v rozmezí 43-174 cm. Díky nohou stativu z uhlíkových vláken je stativ lehký s celkovou hmotností 2,7 Kg a ve složeném stavu měří 77,5 cm.

Osobně si myslím, že tento kousek se Benru opravdu povedl. 

Popis a parametry

Popis a parametry

Benro A2573F třísekční stativ z uhlíkových vláken + videohlava S6 s plynulým pohybem, rychloupínací destičkou QR4. Hlava umožňuje náklon v rozmezí +90° to -75°. Nosnost stativu je 6 kg, která je dána kapacitou a efektivním vyvážením stativové hlavy pro plynulý pohyb kamery či fotoaparátu. K dispozici jsou oddělené páky pro uzamčení os naklápění a švenku. Posuvná rychloupínací destička umožní snadno na hlavě vyvážit kameru a následně pozici uzamknout. Integrovaná vodováha usnadňuje zarovnání s horizontem. Pracovní výška stativu je v rozmezí 43-174 cm. Díky nohou stativu z uhlíkových vláken je stativ lehký s celkovou hmotností 2,7 Kg a ve složeném stavu měří 77,5 cm.

Nastavitelné úhly nohou

Pro větší míru flexibility mohou být stativové nohy nezávisle uzamčeny ve třech různých úhlech, aby bylo možné střílet ve stísněných místech, na nepravidelném terénu nebo ve členitém terénu.

Hroty z nerezové oceli nebo gumové nohy

Dodává se s možností použití gumových nohou nebo nerezových špiček na koncích nohou podle povrchu, na kterém momentálně pracujete.

Středový sloupek s hákem

Hák umístěný na spodní straně středního sloupku vám umožňuje zavěsit závaží pro zvýšení stability

Páka pro uzamčení osy náklonu

Nastavte sílu tahu a zamkněte osu náklonu (dopředu a dozadu)

Rychloupínací systém s bezpečnostním zámkem

Snadná montáž a demontáž kamery pro přepravu, díky rychloupínací destičce QR6

Výměnná rukojeť Pan Bar

S nastavením úhlu, ve kterém je připevněna k hlavě, pro pohodlné ovládání.

Nohy s pákovými zámky Quick Lock a se systémem proti rotaci nohou

Výšku stativu lze snadno nastavit překlopením páček, které v kombinaci s nohami proti otáčení umožňují rychlé a bezhlučné nastavení.

Grip z pěny s uzavřenými buňkami

Silná vrstva pěny z nitrilové butadienové gumy (NBR) s uzavřenými buňkami poskytuje pohodlné ale pevné uchopení při přenášení stativu. V zimě oceníte, že teplotně izoluje a nebude vám při manipulaci mrznout ruka od držení stativu.

Integrovaná vyrovnávací platforma

Poskytuje jemné vyrovnání středového sloupku.

Páka pro uzamčení panoramatické osy

Nastavte sílu tahu a zamkněte hlavu na panoramarickém pohybu. Rozsah panorama je 360 °.

Vestavěná vodováha

Umožňuje nastavení přesného horizontu, aby se zabránilo křivým záběrům nebo šikmým švenkům.

Heavy-Duty Obal a popruh

Součástí balení je obal pro praktickou přepravu a ochranu stativu i hlavy.

Ostatní

Číslo produktu C2573FS6
Značka Benro

Zobrazit popis a parametry