Recenze Benro iFOTO FIF19A + kulová hlava IB0

Andrea Škrabalová

Andrea Škrabalová • 18. 11. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Velikost
  • Skladnost
  • Jednoduché ovládání
  • Arca Swiss destička

Co se nám nelíbí

  • Nic

Představení Benro iFOTO FIF19A + kulová hlava IB0

Představení Benro iFOTO FIF19A + kulová hlava IB0

Společnost BENRO Precision Industry Co. byla založena v roce 1995 a věnuje se především vývoji a výrobě profesionální fotografické techniky, stativů, stativových hlav, fotografických brašen a velmi kvalitních fotografických filtrů. Profesionální fotografické stativy a hlavy BENRO jsou mezi fotografickou veřejností díky své kvalitě a síle v inovaci velmi oblíbené u nás i na zahraničním trhu. 

Benro iFOTO FIF19A je hliníkový pětisekční stativ s dvousekčním teleskopickým středovým sloupkem a systémem skládání převrácením nohou vzhůru. Tento stativ je skvělá volba nejen pro fotografické nadšence ale i profesionály! Součástí balení je kulová stativová hlava IB0, tato trojčinná akční kulová hlava Benro je kompatibilní se systémem Arca Swiss s nosností 6 kg. 
Hlava IB0 je vysoká 90 mm a váží 320 gramů. Kulová hlava má k dispozici dva samostatné zámky jak pro 360° panoramatický pohyb, tak i pro zajišťování kulového kloubu. Součástí hlavy je i otočný zámek pro řízení volnosti pohybu kulového kloubu. a 90° zářez usnadňující nastavení fotoaparátu pro fotografování na výšku
Stativ nabízí nízkou hmotnost, malé rozměry a pracovní výšku 35 - 146 cm. Jednu z nohou stativu lze odšroubovat a připojit na středový sloupek a díky tomu získáte monopod o maximální výšce 151cm. 

Benro FIF19A je skvělá volba pro cestovatele, dobrodruhy a krajinářské fotografy. 

Hodnocení zákazníků (5)

Hodnocení zákazníků (5)

4.8

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Denis, 10.12.2023

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ondřej, Kralovice, 17.06.2022

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Petr, Jablonec Nad Nisou, 17.05.2022

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jaromír, Chomutov, 15.11.2021

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, 18.12.2019

4

Popis a parametry

Popis a parametry

Benro iFOTO FIF19A + kulová hlava IB0 - hliníkový 5sekční stativ s 2sekčním teleskopickým středovým sloupkem a systémem skládání převrácením nohou vzhůru + kulová stativová hlava s nosností 8kg. Nabízí nízkou hmotnost, malé rozměry a pracovní výšku 35 - 146 cm. Jedna z nohou stativu lze odšroubovat a připojit na středový sloupek, čímž získáte monopod o maximální výšce 151cm. Skvělá volba pro cestovatele, dobrodruhy a krajinářské fotografy. Na focení makra můžete nasadit středový sloupek obráceně a pověsit fotoaparát pod nohy a fotit objekty velmi nízko.

Limitovaná serie Benro FIF zahrnuje provedení karbonové a hliníkové, a dvou velikostních variantách. Serie je založena na nízké hmotnosti a malých rozměrech, praktického skládání a pohodlného přenášení. Nízkou hmotnost oceníte na dlouhých cestách, kdy je ideální snížit nošený náklad na minimum.

Na noze stativu výrobce značí použité materiály a odolnost otočných zámků proti vniknutí prachu. Kvalitní slitina hliníku si zachovává nízkou hmotnost, zatímco poskytují tuhost a pevnost. Povrch stativu je ošetřen speciálním lakováním pro lepší povrchovou odolnost. Klíčové části stativu jsou pro vyšší odolnost vyrobeny ze slitiny hořčíku, která vyniká velmi nízkou hmotností a velkou tvrdostí. Namáhaný spoj v uchycení stativových nohou je podpořen kvalitním materiálem.

Modrým proužkem je označená noha, kterou můžete odšroubovat a v kombinaci se středovým sloupkem používat jako monopod.

Součástí balení stativu je polstrovaná, zipem uzavíratelná brašna s ramenním popruhem. Brašna má z jedné strany dvě uzavíratelné kapsy pro drobné příslušenství jako jsou hroty, náhradní rychloupínací destička apod. Pro snadné a rychlé nošení je v balení také měkké pouzdro s zipovým uzávěrem.

Transportní výška 35 cm je takto malá díky skládání převrácením stativových nohou. Nohy stativu se přetočí směrem k vysunutému středovému sloupku, který obepínají včetně hlavy. 

Vyřazené parametry

Nadstandardní záruka 5 let

Stativy a stativové hlavy

Materiál hliník
Zámky nohou otočné
Maximální výška 147 cm
Transportní výška 35 cm
Minimální výška 35 cm
Set hlavy a stativu Ano
Typ stativové hlavy Kulová
Výměnná hlava Ano
Typ destičky Ano
Vodováha Ano
Panoramatická stupnice Ano
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 8 kg
Použití nohy jako monopodu Ano
Zakončení nohou Gumové konce, Kovové hroty

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1660 g

Ostatní

Číslo produktu FIF19AIB0
Značka Benro

Zobrazit popis a parametry