Recenze Benro MeFoto GlobeTrotter černý

Štěpán Kačaba

Štěpán Kačaba • 19. 11. 2021

Hodnocení

Hodnocení

Pokud hledáte pro sebe a svůj fotoaparát cenově dostupný variabilní stativ, se kterým plánujete často cestovat a nechcete s sebou nosit nic těžkého, tak jsou stativy Benro řady MeFoto GlobeTrotter velmi zajímavými kandidáty, které za sebe můžu jen a jen doporučit.

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Variabilita
  • Kompaktní rozměry
  • Náhradní hroty v balení
  • Přepravní taška v balení

Co se nám nelíbí

  • Neshledal jsem

Představení Benro MeFoto GlobeTrotter černý

Představení Benro MeFoto GlobeTrotter černý

Máme tady dva úplně nové stativy řady Benro MeFoto GlobeTrotter, které jsou svými parametry a vzhledem jako stvořené na časté přenášení či cestování. Společně se podíváme na obě verze, a to jak v karbonovém, tak i v hliníkovém provedení. Zaměříme se na technickou stránku a na rozdíly mezi modely.

Stativy Benro MeFoto GlobeTrotter | Megapixel

Specifikace stativů

Oba stativy se dodávají v praktickém černém polstrovaném přepravním pouzdru s oranžovým lemováním, které je vybavené popruhem přes rameno pro snadnější přenášení. Líbí se mi, že výrobce přidává ke stativům kromě přepravního pouzdra i kovové hroty, které se dají v případě potřeby vyměnit za gumové konce, se kterými je stativ standardně dodávaný

U obou najdeme také kvalitní kulovou hlavou Benro Q2, která používá pro uchycení fotoaparátů do stativu hojně rozšířený systém arca swiss. To beru jako obrovskou výhodu, protože pokud používáte více příslušenství s tímto systémem, tak nebudete muset neustále přehazovat stativové destičky na fotoaparátu.

Benro MeFoto GlobeTrotter | Megapixel

Na kulové hlavě naleznete i vodováhu pro správné nastavení horizontu. Transportní výška stativů je pouhých 41 cm a lze je vytáhnout do maximální výšky 163 cm. Všechny tři nohy stativu jsou plně polohovatelné a není proto problém stativ přizpůsobit i v hodně náročném terénu. Při fotografování za zhoršených povětrnostních podmínek je stativ vybavený háčkem, na který lze připevnit závaží pro zachování větší stability.
U těchto stativů nalezneme příjemnou zajímavost, která mě potěšila.

V případě potřeby lze odmontovat jednu stativovou nohu a namontovat ji na odnímatelnou středovou tyč. Stativ tak lze využívat mimo jiné i jako monopod. Prakticky jediný rozdíl mezi oběma stativy, kromě použitého materiálu, je jejich váha. V případě hliníkového provedení se jedná o 2080 g a u karbonu se bavíme o 1730 g.

Benro MeFoto GlobeTrotter | Megapixel

Parametry

Parametry

Benro MeFoto GlobeTrotter - hliníkový pětisekční stativ s maximální pracovní výškou 163 cm a nosností 12 kg. Nabízí nízkou hmotnost 2,08 kg a v kombinaci s transportní výškou 41 cm je ideálním parťákem na cesty. Nohu, která má pěnový grip, je možné odmontovat a použít ji jako monopod s výškou až 170 cm. Součástí setu je kulová hlava Q2 kompatibilní se systémem Arca-Swiss. Obsahem balení jsou kovové hroty a polstrované pouzdro.

Obecné

Nadstandardní záruka 5 let

Stativy

Materiál hliník
Zámky nohou otočné
Maximální výška 163 cm
Transportní výška 41 cm
Minimální výška 41 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy kulová
Výměnná hlava Ano
Možnost vyosení středové tyče Ne
Vodováha Ano
Panorama stupnice Ano
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 12 kg
Použití nohy jako monopodu Ano
Zakončení nohou gumové konce, kovové hroty

Fyzikální specifikace

Hmotnost 2080 g

Ostatní

Číslo produktu BMGTABLK
Značka Benro

Zobrazit parametry