Recenze Benro MeFoto RoadTrip Pro (6v1)

Miroslav Jursa

Miroslav Jursa • 08. 11. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Kompaktnost
  • Hmotnost
  • Univerzální destička, na fotoaparát nebo telefon
  • Karbon
  • Monopod
  • Mnoho využití (mini stativ, selfie tyč)
  • Skvělé zpracování
  • Brašna na stativ

Co se nám nelíbí

  • Pět sekcí
  • Menší stabilita při maximální vytažení

Představení Benro MeFoto RoadTrip Pro (6v1)

Představení Benro MeFoto RoadTrip Pro (6v1)

Rok se rokem sešel a máme tu další várku nových stativů od Benra. Minulá „zvířecí“ série stativu Bat, Rhino a Tortoise doslova udělala díru do světa. Tento rok tu máme novou řadu Induro a přivítali jsme novou rodinu stativu MeFoto. Zatímco řada Induro je převážně vytvořená pro profesionály do terénu, tak MeFoto stativy se zaměřují spíše na kompaktnost. V řadě Induro máme čtyři nové stativy. Jedná se o Classic 203, 204, 303 a speciální voděodolný Hydra 2. Celá řada Induro je provedená z karbonu. U MeFoto máme momentálně tři stativy: RoadTrip, RoadTrip Pro a GlobeTrotter, který je možné zakoupit i v karbonové verzi. 

Benro MeFoto RoadTrip | Megapixel

MeFoto RoadTrip Pro (6v1)

Jak název napovídá, je lepší varianta RoadTrip. Jedná se o pětisekční stativ a provádí se pouze v krabonové verzi. Tento stativ mě nenechal chladným, protože jsem pořád objevoval krásná překvapení, které tento stativ ukrývá a začal jsem chápat, proč se mu říká 6v1. Tripod, monopod, teleskopická tyč, stojan, stolní stativ. Tohle všechno můžete udělat z jednoho stativu. Už od začátku víme, kam chce Benro s MeFoto RoadTrip Pro mířit.
 
Stativ je osazený duální panoramatickou kulovou hlavou řady Q, jedná se o Q1PRO. Dobře zpracovaná hlava nabízí spolehlivé a plynule ovládání. Má standart Arca Swiss, takže je možné upevnit mnoho typů destiček s Arcou. Na spodní straně hlavy je umístěný závit na 3/8. V balení se nachází rychloupínací destička PMM70QR, na kterou lze nasadit fotoaparát přes závit 1/4, ale je také možnost udělat z destičky držák na mobil. Do držáku lze upevnit telefon se šířkou až 90 mm.

Držák na telefon | Megapixel

Možnosti stativu


Dvousekční středová tyč dosahuje maximální výšky 47 cm. Uvnitř tyče se nachází první ukryté překvapení. Jedná se o mini stativ, který můžete najít zašroubovaný ve spodní části. Mini stativ (trojnožku) můžete našroubovat na samotnou středovou tyč a vytvořit si stojan, menší selfie tyč, nebo menší teleskopickou tyč. Menší trojnožka je osazená 3/8 závitem, takže je možné na ni nasadit například hlavu a využít ji jako stolní stativ.

Mini stativ Benro | Megapixel
 
Stativové nohy jsou velmi povedené. Obsahují pět otočných zámků, které jsou nově celé hliníkové. Osobně mi přijde, že se příjemněji a plynuleji odemykají. Uvidíme časem, jak se zámky ukáží v terénu. Bohužel budeme muset počítat s oděrkami na laku. Nohy je samozřejmě možné otočit o 180°. U hlavní nohy, na které je pevně přidělaná gumová část, je možnost odšroubování a vytvoření monopodu. Každá noha obsahuje jeden ze tři nástrojů, které naleznete zašroubované v gumových zakončeních nohou.   
 
Na první pohled bych MeFoto RoadTrip řadu přirovnal stávající řadě Tripster od Benra. Stativy jsou velmi podobné zpracováním i vzhledem. Osobně bych řekl, že se jedná o přepracované a vylepšené Tripstery. MeFoto RoadTrip Pro se mi velmi líbí nejen zpracováním, ale i vychytávkami, které má. Benro s MeFoto RoadTrip Pro už nemíří jenom na fotografy s fotoaparátem, ale i s mobilem. Stativ bez problémů zvládne i větší bezzrcadlovky.

Stativ Benro | Megapixel

Popis a parametry

Popis a parametry

Benro MeFoto RoadTrip Pro (6v1) - karbonový pětisekční stativ s maximální pracovní výškou 157 cm a nosností 8 kg. Nabízí velmi nízkou hmotnost 1,37 kg a v kombinaci s transportní výškou 41 cm je ideálním parťákem na cesty. Nohu, která má pěnový grip, je možné odmontovat a použít ji jako monopod s výškou až 158 cm. Součástí setu je kulová hlava Q-series kompatibilní se systémem Arca-Swiss. Obsahem balení je také polstrované pouzdro.

Benro MeFoto RoadTrip Pro (6v1)

Úžasně všestanný stativ Benro MeFoto RoadTrip Pro (6v1) v sobě skrývá hned 6 možností použití. Kromě klasického tripodu a monopodu jej můžete použít jako boom pole, selfie tyč, hi-hat nebo stolní stativ. Pod gumovými konci nohou se skrývá nářadí k nastavení a údržbě stativu.

Univezální destička s držákem telefonu

Součástí je destička PMM70 QR kompatibilní se systémem Arca-Swiss, která zároveň slouží jako držák telefonu. Můžete tedy měnit mezi fotoaparátem a chytrým zařízením bez nutnosti měnit destičku.

Maximální kompaktnost

Dvousekční středovou tyč je možné přetočit směrem dolů, což umožňuje nejen fotografovat z velmi nízkého úhlu, ale taktéž je stativ díky tomu skladnější. Při transportní výšce, která činí pouhých 38,5 cm, můžete stativ bez problému uložit do jakéhokolv zavazadla.

 

 

Stativy

Materiál karbon
Zámky nohou otočné
Maximální výška 157 cm
Transportní výška 38,51 cm
Minimální výška 39,5 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy kulová
Výměnná hlava Ano
Možnost vyosení středové tyče Ne
Vodováha Ano
Panorama stupnice Ano
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 8 kg
Použití nohy jako monopodu Ano
Zakončení nohou gumové konce

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1370 g

Ostatní

Číslo produktu BMRTPROCBLK
Značka Benro

Zobrazit popis a parametry