Recenze Benro MeFoto RoadTrip

Tomáš Kivader

Tomáš Kivader • 19. 11. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Malá přepravní velikost
  • Nízká hmotnost
  • Možnost monopodu
  • Nosnost
  • Přepravní taška
  • Arca Swiss systém

Co se nám nelíbí

  • Hliníkový (nevýhoda v zimě)
  • Menší stabilita při maximální výšce

Představení Benro MeFoto RoadTrip

Představení Benro MeFoto RoadTrip

Výrobce stativů Benro uvedl tento rok na trh novou produktovou řadu MeFoto. Jedná se o kompaktní stativy zaměřené převážně na fotografy, kteří tráví hodně času na cestách.

Benro MeFoto Roadtrip | Megapixel

Představení stativu

Benro MeFoto Roadtrip, jak už sám název napovídá, s vděkem využijete na vašich cestách, ale samozřejmě nejen tam. Tento kompaktní stativ disponuje transportní velikostí 39,1 cm, což vám umožní ho uložit do téměř jakéhokoliv zavazadla. Na hliníkový stativ s maximální výškou 156,5 cm a nosností 8 kg má příjemnou hmotnost 1,6 kg a díky tomu ho s sebou můžete nosit celý den. Napomůže vám i přepravní pouzdro s jedním popruhem, které je vyrobené z kvalitní pevné látky a navíc je vypolstrované. Stativ tak i dokonale ochrání při náročnějších expedicích.

Benro MeFoto Roadtrip | Megapixel

Vybavení stativu

Stativ je osazený vyměnitelnou kulovou hlavou vybavenou v dnešní době nejrozšířenějším standardem Arca Swiss. Díky němu je užívání v kombinaci s více fotoaparáty a dalším vybavením o mnoho rychlejší a pohodlnější. Nohy jsou sestavené z 5 sekcí a jdou nastavit do dvou poloh. Dají se rovněž otočit směrem vzhůru, takže složený stativ zabírá méně místa. Jedna z nohou má pěnovou rukojeť, za niž budete vděční, pokud použijete stativ v zimě bez rukavic. Tuto nohu lze navíc odšroubovat a s pomocí středové tyče a hlavy z ní můžete sestavit monopod, který dosahuje úctyhodné výšky 162,3 cm.

Kromě výše zmíněného má stativ navíc na spodu středové tyče háček. Můžete na něj pověsit například vaši brašnu a dosáhnout tak ještě větší stability. Dále je v balení trojice hrotů, které můžete vyměnit za gumové konce nohou, budete-li fotit na měkkém podloží, či na ledu. A v neposlední řadě i imbusový klíč k případnému dotažení stativu, který určitě doceníte.

Nakonec se hodí uvést, že Benro nabízí na většinu svých produktů pětiletou záruku. Registraci do dvou měsíců od nákupu je potřeba provést na webu výrobce, tak to nepromeškejte!

Benro MeFoto Roadtrip | Megapixel

Pro koho je stativ vhodný

Benro MeFoto Roadtrip je stativ pro nadšené fotografy, kteří chtějí mít svůj stativ vždy s sebou a dosáhnout skvělých záběrů například krajin, zvířat atd. Díky nosnosti na něj lze připevnit techniku od mobilních telefonů až po větší zrcadlovkové sestavy, takže poslouží opravdu každému.

Popis a parametry

Popis a parametry

Benro MeFoto RoadTrip je kompaktní hliníkový stativ s maximální pracovní výškou 156,5 cm a nosností 8 kg. Ve složeném stavu měří příjemných 39,1 cm s váhou 1.6 kg. Polstrovanou nohu můžete odšroubovat a v kombinaci s hlavou použít jako monopod. Je ideální volbou pro fotografy cestovatele, svým kompaktním rozměrům totiž nezabere příliš místa. Součástí setu je kulová hlava Q1 s Arca-Swiss systémem. Balení obsahuje polstrovaný obal a kovové hroty.

Stabilní v každém úhlu

Nohy je možné nezávisle nastavit do dvou poloh. To umožňuje fotografovat stabilně i na nerovném povrchu nebo z nízkých úhlů. Nohy lze i úplně přetočit pro fotografování ze země. Gumové konce se dají vyměnit za hroty, což oceníte zejména při fotografování v měkké hlíně, písku nebo ledu.

Možnost použití jako monopod

Nohu, která má polstovaný grip, můžete odšroubovat a použít ji jako monopod. Ten dosahuje výšky až 162,3 cm. 

Kulová hlava Q1

Kulová hlava kompatibilní s Arca-Swiss standardem disponuje 360° panoramatickou stupnicí pro maximálně přesné zarovnání obrazu. Hlava má dva aretační zámky, jeden na ovládání panoramatické stupnice a druhý na povolení kloubu hlavy.

Obecné

Nadstandardní záruka 5 let

Stativy

Materiál hliník
Zámky nohou otočné
Maximální výška 156,5 cm
Transportní výška 39,1 cm
Minimální výška 39,1 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy kulová
Výměnná hlava Ano
Vodováha Ano
Panorama stupnice Ano
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 8 kg
Použití nohy jako monopodu Ano
Zakončení nohou gumové konce, kovové hroty

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1600 g

Ostatní

Číslo produktu BMRTABLK
Značka Benro

Zobrazit popis a parametry