Recenze Benro Tortoise 03C + kulová hlava GX25

Andrea Škrabalová

Andrea Škrabalová • 20. 01. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • ¼“ a 3/8“ závit, který je kompatibilní s naprostou většinou fotoaparátů/kamer
 • Nový systém uzamykání náklonu nohou
 • Základna je osazena třemi ¼“ závity pro možnost využití dalšího příslušenství
 • Použity trubice s karbonovým vláknem pro zvýšení maximální nosnosti
 • Ergonomické zámky nohou pro větší pevnost
 • Tříkrokové seřizování nohou vám poskytne ještě větší stabilitu

Představení Benro Tortoise 03C + kulová hlava GX25

Představení Benro Tortoise 03C + kulová hlava GX25

 Společnost BENRO Precision Industry Co. byla založena v roce 1995 a věnuje se především vývoji a výrobě profesionální fotografické techniky, stativů, stativových hlav, fotografických brašen a velmi kvalitních fotografických filtrů. Profesionální fotografické stativy a hlavy BENRO jsou mezi fotografickou veřejností díky své kvalitě a síle v inovaci velmi oblíbené u nás i na zahraničním trhu. 

 Benro Tortoise 03C je malý, velmi stabilní stativ řady Tortoise.Tento kousek byl vyvinut pro ty, kteří hledají kompaktní a lehký cestovní stativ, který překonává svou váhovou třídu, pokud jde o váhovou kapacitu a stabilitu. Bez středového sloupku je velikost stativu opravdu nízká, takže je extrémně přenosný a lze jej snadno uložit do batohu.

 Na tomto stativu jsem nejvíce ocenila možnost fotografování od země, které se vám dostane díky až neuvěřitelné minimální výšce, kterou model 03C umožňuje. Tento stativ se může pochlubit svou pozoruhodnou stabilitou a vysokou nosností, která je až 8 kg. Bez středového sloupce má složený Benro Tortoise v průměru pouhých 80 mm, což z něho dělá extrémně snadno přenosný stativ ve vašem foto-zavazadle. Jeho váha je pouhých 0,58 kg.

 Nohy nabízí nezávislé nastavení do tří poloh (23°, 55° a 80°) s vylepšeným systémem aretace. S využitím tzv. Auto-Hold Leg Trigger lze úhly náklonu stativových noh snadno měnit a zamknout pouhým stisknutím tlačítka. 


Kulová hlava GX25 je vybavena duálním panoramatickým mechanismem a hlavním ovládacím šroubem pro uzamykání/aretaci celé hlavy a také pro ovládání tření vsazené koule. Tyto nové panoramatické kulové hlavy GX od společnosti Benro se mohou pochlubit extrémně nízkým profilem. Jejich konstrukce umožňuje vyšší užitečné zatížení s možností výrazně plynuleji a přesněji pohybovat fotoaparátem. V kombinaci s velkou středovou koulí je zde vylepšený i uzamykací mechanismus pro aretaci hlavy s nasazeným fotoaparátem.

Popis a parametry

Popis a parametry

03C je prvním modelem z nové řady stativů Benro Tortoise. Jedná se o karbonový stativ určený fotografům na cesty a to právě díky svým nečekaně malým rozměrům a opravdu nízké váze. Jeho nohy se skládají ze tří sekcí. Minimální průměr nohou je 15 mm a maximální 21,8 mm. Ve složeném stavu má délku 215 mm a průměr 80 mm. Náklon nohou lze měnit ve třech pozicích 23°, 55° a 80°. Nosnost 10 kg a váha nohou jen 0,58 kg. Zvýhodněný set foto-stativu Benro Tortoise 03C a kulové hlavy Benro GX25.

Benro Tortoise 03C + kulová hlava GX25

Jedná se o set velmi kompaktního přitom tak schopného karbonového foto-stativu Benro Tortoise 03C v kombinaci s duálně panoramatickou kulovou hlavou Benro GX25. Ta se může pyšnit svým opravdu nízkým profilem. Sestava vám umožní vysoké zatížení se svou nosností až 8 kg a s ní i velmi spolehlivou stabilizaci fotoaparátu. Nabídne vám výškový rozsah od 150 - 315 mm (ve složeném stavu 300 mm). Váha 0,92 kg.


Hlava

Benro GX25

Nové dvojité panoramatické kulové hlavy GX od společnosti Benro se mohou pochlubit extrémně nízkým profilem. Jejich konstrukce umožňuje vyšší užitečné zatížení s možností výrazně plynuleji a přesněji pohybovat fotoaparátem. V kombinaci s velkou středovou koulí je zde vylepšený i uzamykací mechanismus pro aretaci hlavy s nasazeným fotoaprátem.

Parametry

 • Průměr koule 30 mm
 • Výška hlavy 85 mm
 • Průměr základny 41 mm
 • Váha 0,34 kg
 • Nosnost až 25 kg
 • Rychloupínací destička PU56

Panorma s maximální přesností

Hlavy GX jsou vybaveny duálním panoramatickým mechanismem a hlavním ovládacím šroubem pro uzamykání/aretaci celé hlavy a také pro ovládání tření vsazené koule.

 

Klíčové vlastnosti

Funkce 1: Duální panoramatický režim s 360° rotací

Funkce 2: Přesné kalibrační značení pro usnadnění rychlého a přesného nastavení pozice hlavy Funkce 3: Velká koule pro pohodlnou a přesnou manipulaci s fotoaparátem

Funkce 4: Dvojitá pojistka/zámek náklonu, o 30 % silnější aretace ve srovnání s předešlými modely


Stativ

Benro Tortoise 03C

Jedná se o malý, ale velmi schopný karbonový foto-stativ z řady Tortoise. Díky jeho kompaktním rozměrům je naprosto skvělou volbou pro cestovatele, kteří ocení minimum zátěže na dlouhých výpravách. Stačí jen využít okolního prostředí a umístit mini-stativ např. na stůl, kapotu auta apod. Jistě ale oceníte i možnost fotografování od země, které se vám dostane díky až neuvěřitelné minimální výšce, kterou model 03C umožňuje. Dále se může pochlubit svou pozoruhodnou stabilitou a vysokou nosností, která je až 10 kg. Bez středového sloupce má složený Benro Tortoise v průměru pouhých 80 mm, což z něho dělá extrémně snadno přenosný stativ ve vašem foto-zavazadle. Jeho váha je pouhých 0,58 kg.

Bez otřesů

Díky designu konstrukce, bez středového sloupku, je Tortoise 03C více flexibilní a snižuje možnost otřesů tak typických pro stativy s delšími středovými sloupky. Tyto vlastnosti využijete zejména při natáčení videoobsahu, nebo fotografování panoramat. 

Tolik variací nastavení

Nohy nabízí nezávislé nastavení do tří poloh (23°, 55° a 80°) s vylepšeným systémem aretace. S využitím tzv. Auto-Hold Leg Trigger lze úhly náklonu stativových noh snadno měnit a zamknout pouhým stisknutím tlačítka. 

Variabilní využití základny

Hliníková základna pojící tři pětisekční nohy, vyrobené z osmivrstvého karbonu, je vybavena třemi 1/4"-20 závity pro možnost využití dalšího příslušenství. Například prodlužovací ramena, externí monitory, světla, mikrofony apod. Díky možnosti výběru mezi 1/4" a 3/8" závitem na vrchní části základny, je stativ kompatibilní s naprostou většinou stativových hlav.

Pevně na zemi

Gumové zakončení noh má profil se třemi kontaktními plochami. Ty zvyšují stabilitu ve všech polohách náklonu/rozevření stativových noh. Ať už jsou jsou nohy nastaveny více svisle, pod úhlem nebo téměř vodorovně.

Promyšlená konstrukce

Důmyslný design frézované hliníkové základny stativu umožňuje i úplné otočení nohou jak pro jeho složení, tak pro náročnější úhly při fotografování.

Ergonomické zámky Twist

Otočné zámky výsuvných nohou zajišťují rychlou a bezpečnou manipulaci i aretaci jednotlivých částí.

Klíčové vlastnosti

 • Funkce 2: ¼“ a 3/8“ závit, který je kompatibilní s naprostou většinou fotoaparátů/kamer
 • Funkce 3: Aktualizovaný systém uzamykání náklonu nohou
 • Funkce 4: Základna je osazena třemi ¼“ závity pro možnost využití dalšího příslušenství
 • Funkce 5: Použity trubice s karbonovým vláknem pro zvýšení maximální nosnosti
 • Funkce 6: Ergonomické zámky nohou pro větší pevnost
 • Funkce 7: Tříkrokové seřizování nohou vám poskytne ještě větší stabilitu

Stativy

Materiál karbon
Zámky nohou otočné
Maximální výška 31,5 cm
Transportní výška 30 cm
Minimální výška 15 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy kulová
Výměnná hlava Ano
Rychloupínací destička Benro PU56
Označení hlavy Benro GX25
Panorama stupnice Ano
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 8 kg

Fyzikální specifikace

Hmotnost 920 g

Ostatní

Číslo produktu TTOR03CGX25
Značka Benro

Zobrazit popis a parametry