Recenze Benro Travel Angel FTA19CV0 + kulová hlava V0

Václav Filip

Václav Filip • 20. 01. 2021

Představení Benro Travel Angel FTA19C + kulová hlava V0

Představení Benro Travel Angel FTA19C + kulová hlava V0

Představení
Benro Travel Angel FTA19C +  lehká kulová hlava V0 je výborný set pro každého fotografa, který vyžaduje přesnost, stabilitu každé vaší fotografie. Což tento pětisekční stativ a kulová hlava splňují na výbornou. Stativ je lehký a díky brašně, kterou dává firma Benro ke stativu zdarma, je i snadno přenosný. Stativ je určený nejen pro lehké fotoaparáty ale i pro středně těžké fotoaparáty. 

Zpracování a Materiál
Jak už jsem říkal v úvodu, tak stativ je pětisekční a je vyroben z karbonu. Sekce jsou uzamčeny pomocí kruhových zámků, díky kterým jdou sekce zamknout v jakékoliv poloze, která vám bude nejvíce vyhovovat. Pro větší  flexibilitu mohou být stativové nohy uzamčeny ve třech různých úhlech, aby bylo možné fotit ve stísněných místech, na nepravidelném terénu nebo ve členitém terénu. Stativ nabízí středový sloupek s hákem, kde můžete zavěsit batoh nebo závaží a dosáhnout tak větší stability například při vysokém větru. Najdeme zde také vestavěnou vodováhu. A díky jedné noze, která lze snadno demontovat, můžete udělat ze stativu monopod. Gumové patky nohou stativu jsou zaměnitelné za kovové hroty. Je možné stativ použít i na tvrdých površích jako je led či měkkých jako je koberec, na travnaté ploše, nebo na písku (kovové hroty jsou součástí stativu). Brašna má z jedné strany zipem uzavíratelné kapsy z nichž jedna slouží pro uložení hrotů a krátkého středového sloupku, druhá z kapes slouží pro uložení osobních věcí či jiného drobného příslušenství.

Kulová Hlava V0  
Halvy Benro série V jsou nástupci legendární řady J. Série V přináší jednodušší a praktičtější ovládání nastavení minimální hodnoty tření. Hlavy jsou vyrobeny z přesně opracovaného černého anodizovaného hořčíku. Kulová hlava V0  váží 320g a má nosnost 12kg. Výstupní má závit ¼. Je kompatibilní s celosvětově rozšířeným systémem ArcaSwiss.

Hodnocení zákazníků (3)

Hodnocení zákazníků (3)

4.6667

V mém případě se jedná o můj první stativ. Hledal jsem lehký stativ, který budu moci s sebou brát na výlety se svou X-T4, ale zároveň to nebude nějaké chrastítko, co ho rozhodí lehký vánek. Zatím jsem ho využil za ten týden cca 5x a myslím si, že to byla správná volba. Stativ se dá dobře složit a dobře drží na mém 32l Ortovox batohu, upevnění na můj hlavní batoh od Gossameru se už vůbec nebojím. Pro mě bylo milé zjištění i dodané příslušenství - pouzdro/taška přes rameno, to se může hodit.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Viktor, Praha 3, 07.02.2021

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Sergiy, Praha 9, 09.05.2020

5

Stativ na cestování. Lehký, rychlý, ale i celkem pevný. Praktická pěna na jedné noze - nezbou prsty. Fajn je háček na zátěž. Nenašla jsem očko na připnutí popruhu, ale při velikosti stativu popruh (součást balení) by asi nebyl praktický. Co je špatně - ať utahuji destičku jak chci, tak mi závit neudrží Nikon D500 + 24-70mm objektiv na výšku. Objektiv je sice těžší, ale zas ne tolik. Až tohle vyladím, budu spokojená na 100%.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
ALICE, PRAHA 6, 20.12.2019

4

Popis a parametry

Popis a parametry

Benro Travel Angel FTA19CV0 pětisekční hliníkový cestovní stativ z uhlíkových vláken a kulová hlava V0 - s maximální pracovní výškou 149.6 cm. Díky konstrukci z trubek z uhlíkových vláken (9 vrstev s různými směry namotání pro maximální tuhost v porovnání s hmotností) je hmotnost stativu velmi nízká: 1.4 kg - při tom si zachovává vysokou nosnost 8 kg. Jedna z nohou je odšroubovatelná a v kombinaci se středovým sloupkem ji můžete využívat jako monopod.

noha stativu | Megapixel Stativy Mach3 s nohami z uhlíkových vláken jsou přesně vypočítané, aby si zachovali co nejměnší hmotnost a zároveň vysokou tuhost. Proto nohy stativu jsou z 9 vrstevopletení uhlíkových vláken.
otošné zámky | Megapixel Jednoduché a spolehlivé otočné zámky nohou Twist lock umožňují rychlé a přesné nastavení výšky stativu. A samozřejmě rychlé složení a rozložení.
0052197s (1) | Megapixel Gumové patky nohou stativu jsou zaměnitelné za kovové hroty. Je možné stativ použít i na tvrdých površích jako je led či měkkých jako je koberec, na travnaté ploše, nebo na písku (kovové hroty jsou součástí stativu).
hák pro zavěšení | Megapixel Středový sloupek je vybaven háčkem na který lze zavěsit závaží (fotografický batoh, brašnu, apod.). Přidáním zátěže na středový sloupek zvýšíte stabilitu stativu a lze jej tak použít i při horších povětrnostních podmínkách.
vyměnitelný sloupek | Megapixel Středový sloupek je zaměnitelný za kratší, který je součástí balení. Díky záměně středového sloupku a možnosti nastavení šírokého úhlu nohou stativu docílíte minimální výšky stativu okolo 20cm. Sloupem můžete úplně převrátit.
0052201s | Megapixel Základna stativu je vyrobena z hořčíku, v základně je v ní umístěna vodováha a ze strany základny je očko pro přichycení popruhu, který je součástí balení.
0052214s | Megapixel Základna středového sloupku pro uchycení hlavy je vybavena otočným čepem se závity 3/8" a 1/4", na základnu tak lze připevnit jakoukoli hlavu, fotoaparát či příslušenství disponující jedním z těchto dvou závitů. Hlavu na základně stativu lze zaaretovat třemi "červíky" a zamezit tak jejímu povolování při torzi v horizontálním směru.
brašna | Megapixel Stativy jsou dodávány včetně transportního polstrovaného pouzdra a měkkého vaku. Pouzdro má z jedné strany zipem uzavíratelné kapsy z nichž jedna slouží pro uložení hrotů a krátkého středového sloupku, druhá z kapes slouží pro uložení osobních věcí či jiného drobného příslušenství.  

Stativy a stativové hlavy

Materiál karbon
Zámky nohou otočné
Maximální výška 149,6 cm
Transportní výška 38,8 cm
Minimální výška 38,9 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy kulová
Výměnná hlava Ano
Rychloupínací destička Ano
Možnost vyosení středové tyče Ne
Vodováha Ano
Panorama stupnice Ne
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 8 kg
Použití nohy jako monopodu Ano
Zakončení nohou gumové konce, kovové hroty

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1400 g

Ostatní

Číslo produktu FTA19CV0
Značka Benro

Zobrazit popis a parametry