Recenze Benro Tripster FTR28C + kulová hlava B1G černý

Václav Filip

Václav Filip • 22. 01. 2021

Představení Benro Tripster FTR28C + kulová hlava B1G

Představení Benro Tripster FTR28C + kulová hlava B1G

Představení
Benro Tripster FTR28C +  kulová hlava B1G je výborný set pro každého fotografa, který vyžaduje kompaktnost, přesnost a stabilitu každé vaší fotografie. Což tento čtyřsekční stativ a kulová hlava splňují na výbornou. Stativ je velice lehký a díky pouzdru, kterou dává firma Benro ke stativu zdarma, je i snadno přenosný. Stativ je určený hlavně pro malé a lehké fotoaparáty.

Zpracování a Materiál
Jak už jsem říkal v úvodu, tak stativ je pětisekční a je vyroben z karbonu. Sekce jsou uzamčeny pomocí kruhových zámků, díky kterým jdou sekce zamknout v jakékoliv poloze, která vám bude nejvíce vyhovovat. Pro větší  flexibilitu mohou být stativové nohy uzamčeny ve třech různých úhlech, aby bylo možné fotit ve stísněných místech, na nepravidelném terénu nebo ve členitém terénu. Stativ nabízí dvousekční středový sloupek s hákem, kde můžete zavěsit batoh nebo závaží a dosáhnout tak větší stability například při vysokém větru. Najdeme zde také vestavěnou vodováhu. A díky jedné noze, která lze snadno demontovat, můžete udělat ze stativu monopod.

Kulová Hlava B1G 
Hlavy jsou vyrobeny ze slitiny hořčíku, pro zachování max. výkonu, nosnosti a nízké hmotnosti. Profesionální kulové hlavy Benro B jsou kompatibilní s celosvětovým systémem Arca-Swiss. Pro fotografování na výšku je hlava z jedné strany vykrojena a umožňuje tak náklon o 90°. 

Hodnocení zákazníků (1)

Hodnocení zákazníků (1)

5

Ověřený zákazník
Daniel Bajger, 08.07.2020

5

Parametry

Parametry

Benro Tripster série 2 je čtyřsekční karbonový stativ s dvousekčním středovým sloupkem, se kterými dosahuje výšky až 150cm při hmotnosti 1588 gramů. Při maximálním rozevření se destička stativu dostane do výšky 39,5cm. Nohy s reverzním skládáním umožňují složení na krásných 39,9 cm pro pohodlné cestování. Monopod lze ze stativu vyrobit skombinováním středového sloupku a jedné nohy - maximální výška monopodu je pak 163cm. Nosnost stativu je 11,8Kg, takže spolehlivě unese i pokročilou výbavu. Odlitek stativu nabízí také závit pro montáž dodatečného příslušenství. V balení naleznete i kovové bodce pro focení v náročnějším terénu.

Obecné

Nadstandardní záruka 5 let

Stativy

Materiál karbon
Zámky nohou otočné
Maximální výška 156 cm
Transportní výška 39,9 cm
Minimální výška 39,5 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy kulová
Výměnná hlava Ano
Možnost vyosení středové tyče Ne
Vodováha Ne
Nosnost 11,8 kg
Použití nohy jako monopodu Ano
Zakončení nohou gumové konce, kovové hroty

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1588 g

Ostatní

Číslo produktu FTR28CB1GBLK
Značka Benro

Zobrazit parametry