Recenze Benro TSL08AN00 Slim Tripod set

Jiří Vacek

Jiří Vacek • 15. 10. 2019

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Kovové zpracování
  • Váha
  • Otočení středové tyče
  • Zatěžovací háček
  • Pouzdro je součástí
  • Cena

Co se nám nelíbí

  • Otočné nohy o 180 stupňů

Představení Benro Slim TSL08A + kulová hlava N00

Představení Benro Slim TSL08A + kulová hlava N00

Proč lehký stativ

Ne nadarmo se říká, že nejlepší cestovní stativ je ten, který máte vždy s sebou, a to je opravdu velmi pravdivé. Když jsem prodával zákazníkům na prodejně stativ, vždy jsem jim nejdříve dal do ruky těžký a lehký stativ na porovnání váhy. Ptal jsem se ‚‚Budete ten těžký stativ nosit po horách?" Odpověď byla vždy rychlá a stručná, ‚‚Ne" :) I fotografové, kteří se stejně rozhodnou pro ten těžší, protože fotí hodně dlouhé expozice a mají extrémně těžkou techniku, tak se po pár dnech stejně vrátí i pro lehký, cestovní stativ. Pokud jste ten fotograf, který si myslí, že stativ nepotřebuje, tak je, myslím, opravdu škoda nefotit dlouhé expozice městských světel, noční hvězdy s krajinou, časosběry, anebo mít jen kontrolu nad ostrými fotkami. Každopádně furt jsou tu důležité otázky jako: co budete fotit, kde ho budete používat, jak vysoko a jak těžkou techniku máte.

Ideální stativ je právě tento

Když jsem dostal do rukou tento stativ, vybalil ho, vyzkoušel co vše umí a následně zjistil cenu 2490,-, tak mě hned napadlo, jak tomuto stativu bude jiná značka konkurovat?
Je to až hloupé, když řeknu že tomuto stativu nic nechybí, ale je to opravdu tak. Ano, na základní hlavě která je součástí, by se zlepšení našlo. Je to třeba další páka na aretaci horizontálního otáčení (panorama), středová tyč by mohla mít redukci na kratší, aby jste mohli fotit od země a nohy otočné o 180 stupňů, aby byl co možná nejskladnější. I materiál by mohl být karbonový, ale to už by stativ stál samozřejmě více peněz. Třeba jako jeho dražší karbonový brácha TSL08CN00, který je ještě o 200 g lehčí.
Všechny části stativu mě při dotyku studily, takže je znát že plastových částí tu moc nenajdete a nemusíte se tedy bát žádné vůle a ulomení některých částic.

Sexy vlastnostiJak už jsem psal, důležitá vlastnost je krásná váha (1230 g) v kombinaci s rychle ovladatelnou lehkou kulovou hlavou Benro N00 s modře nablýskanou (ocelovou) rychloupínací destičkou PU30 u které Benro zabodovalo. Ze spodní části zabudovali D-kroužek, kterým můžete destičku z fotoaparátu kdykoliv odšroubovat. Každopádně máte i možnost dotažení imbusem, ale nezapomenout ho doma je vždy problém :)
Vodováha na stativu i na kulové hlavě není žádný standart, nicméně tady samozřejmě je.Důležitá věc, na kterou se u stativů zaměřuji je zatěžovací hák, který tu zase vidím. Je to užitečná věc, za prvé díky možnosti zavěšení brašny máte mnohem větší stabilitu, a za druhé si brašnu nezašpiníte, protože je ve vzduchu.
Stativ umožňuje otočení středové tyče, a to je důležité zejména pro fotografy makrofotografie a reprodukce.Nastavení délky nohou docílíte kovovými zámky a jsem rád, že je zde udělali kovové, a ne plastové. Oceníte to při údržbě stativu, i když v zimě možná trochu postudí :) Jestli u stativů zámky otočné a nebo zacvakávací je nekonečná debata, ale v tomto případě mi vyhovuje rychlost rozložení a složení stativu.

Závěr

Podle výrobce byly stativy řady Benro TSL08 navrženy pro majitele bezzrcadlových fotoaparátů a kompaktů s ohledem na jejich váhu a technické požadavky. S čistým svědomím ale můžu říct, že jsem na focení interiéru použil tento stativ s technikou Nikon D850 a Nikon 14-24 mm a zvládl to výborně!

Hodnocení zákazníků (5)

Hodnocení zákazníků (5)

4.8

Ověřený zákazník
Michal Škrabánek, 27.11.2020

5

Ověřený zákazník
Pavel Stareček, 20.08.2020

5

Ověřený zákazník
Martin Adamec, 27.02.2020

4

Ověřený zákazník
Lukáš Škvára, 11.01.2020

5

Ověřený zákazník
Pavel Davídek, 25.12.2019

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Benro Slim set TSL08AN00 - skladný a lehký stativ pro CSC i DSLR fotoaparáty. Je vhodný na cesty a všude tam, kam se Vám nechce nosit těžké vybavení.

4 Kg maximální zátěže bezpečně podpoří CSC i DSLR fotoaparáty. Stativ je vyroben z anodizovaného hliníku a je opatřen otočnými zámky, které k uvolnění potřebují jen půl otáčky. Středový sloupek je opatřen malými vroubky pro eliminaci protáčení a lze ho otočit pro pohodlnější záběry od země. Samozřejmostí je háček pro zavěšení závaží.

Středový odlitek stativu je vyroben z magnéziové slitiny a má tři pozice pro snadnější umístění stativu na nerovný terén. Vyrovnýní stativu je maličkost díky zabudovaným vodováhám. Hlava 00 je opatřena masivní páčkou a panoramatickou stupnicí. Součástí hlavy je také acra-swiss kompatibilní destička.

- Maximální pracovní výška s vytaženým středovým sloupkem: 146cm

- Transportní výška: 51 cm

- Hmotnost: 1200 g

- Nosnost: 4 kg

Obecné

Nadstandardní záruka 5 let

Stativy

Materiál hliník
Maximální výška 146,4 cm
Transportní výška 51 cm
Minimální výška 40 cm
Hlava v ceně Ano
Typ hlavy kulová
Výměnná hlava Ano
Rychloupínací destička Ano
Možnost vyosení středové tyče Ne
Vodováha Ano
Panorama stupnice Ano
Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 4 kg
Použití nohy jako monopodu Ne
Zakončení nohou gumové konce

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1200 g

Ostatní

Číslo produktu TSL08AN00
Značka Benro

Zobrazit popis a parametry