Magazín

Blog

Blondýna ve fotosvětě: Díl 1. - O čem že to bude?

Monika AlinčováVydáno: 17. 9. 2020 v 15:43 • Rubrika: Blog

Blondýna ve fotosvětě: Díl 1. - O čem že to bude?

Asi si říkáte, jaký přínos by mohla mít rubrika s takovým názvem. A to je naprosto pochopitelný, protože doposud jsme vám servírovali technické specifikace, profesionální recenze i návody. Jenže svět focení, videa a techniky není jen o faktech. Nežijí v něm pouze technicky zdatní muži, ale také kreativní a občas chaotické ženské duše... někdy i mužské, že jo. Focení není jen o nastavení expozice nebo clony. Mám vaši pozornost? Super, tak jedeme dál. O čem to tady bude?

Obsah

Kdo je Blondýna?

Na začátek by se slušelo říct, kdo to k vám vlastně promlouvá. Nejsem profesionální fotograf ani tvůrce videí, přestože mám jistou historii na youtube a střih videí mě vážně baví. Nazvala bych se asi jako foto a video maker v rozpuku, který ovšem trvá už několik let. Asi proto, že mě prostě baví příliš mnoho věcí.
Dlouhá léta jsem se ale potkávala s fotografy a pracovala s nimi z pozice vizážistky, což mi umožnilo pochytit spoustu terminologie, nakazit se nějakými těmi profi móresy a v neposlední řadě to ukotvilo mou lásku k fotografii jako takové. No a co jsem se dostala k práci v Megapixelu, mám ten foťák v ruce stále častěji, zkouším a ptám se. No a kdo se ptá, ten se toho dost dozví, že jo. 

Na co se můžete těšit

Můj cíl není naučit vás fotit. Od toho tu máme Martinův skvělý seriál Jak fotit digitální zrcadlovkou a bezzrcadlovkou. Mým cílem není ani ukázat vám super snímky. Na ty se můžete mrknout v naší Galerii, kam většina z vás aktivně přispívá a já se nad tím denně rozplývám. :) 
Můžete se těšit na tipy, trendy i rozhovory nejen z oblasti foto makeupu a stylingu. Na kreativní návody, třeba o tom, co s pořízenými snímky, aby nezůstaly ležet někde na dně skřínky ve fotoalbu, který vytáhnete jednou za dva roky, když přijede na návštěvu babička.

Zkrátka spolu nahlédneme do fotosvěta, videotvorby, grafiky nebo třeba IT trochu jiným okem a možná se spolu i zasmějeme. Popovídáme si s vizážisty, stylisty a modelkami. Prozkoumáme "technikálie", postprodukci pohledem lajka. A protože okolo mě v práci sedí spousta zajímavých tvůrců, určitě vám některé z nich představím. Přiblížím vám tým, který pro vás denně připravuje ty nejnovější a nejzajímavější produkty a informace. Bude to rozmanité a možná i rozmarné, ale hlavně se pokusím, aby to byla zábava, která vám zárovneň něco přinese. Ideálně něco, co jste u nás zatím nenašli.

Váš názor nás zajímá

Pokud už teď máte nápad, o čem byste se rádi dočetli a přijde vám, že to přesně zapadá do téhle rubriky, neváhejte nám to napsat do komentářů a když to bude jen trochu v našich silách, rádi vaše přání vyslyšíme. 

Dobré světlo a pevnou ruku přeje Blondýna <3

Sdílet na


Komentáře k článku

JV

Dobrého počtení, není nikdy dost :-)

1

Jakub Vlasák, 23. 9. 2020 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.