Magazín

Produktové aktuality

Bohaté detaily, brilantní zvuk nebo super přiblížení? Přivítejte novinky Nikon Z30 a superteleobjektiv NIKKOR Z 400 mm

Lucie VořechováAktualizováno: 8. 7. 2022 v 17:30 • Rubrika: Produktové aktuality

Bohaté detaily, brilantní zvuk nebo super přiblížení? Přivítejte novinky Nikon Z30 a superteleobjektiv NIKKOR Z 400 mm

Zvěsti o novince Nikon Z30 se už nějakou dobu šířily internetem. Dnes nám byl konečně tento nadupaný fotoaparát pro videology představený společně s novým superteleobjektivem NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S, který ocení profesionální fotografové především pro jeho váhu a kompaktní tělo.

Obsah

Společnost Nikon se řadí mezi hlavní hráče ve světě fotografie i videa. Zhruba před dvěma lety nám představila nové full-frame bezzrcadlovky sérii Z, která se v loňském roce rozrostla i o modely s menším APS-C snímačem, což slavilo úspěch především u méně náročných fotografů, kteří nevyužijí vlastnosti velkého snímače. Letos se Nikon rozhodl přijít na trh s další cenově dostupnou novinkou této třídy, kterou je Nikon Z30 a vyzvat na souboj chytré telefony v oblasti videotvorby i klasických fotografických záběrů. Nová digitální bezzrcadlovka cílí především na uživatele streamovacích služeb, influencery,  youtubery i cestovatele, kteří chtějí vylepšit svůj finální výstup a oslovit své fanoušky kreativním a kvalitním obsahem

Zároveň Nikon nezůstává pozadu za konkurencí ani v nabídce objektivů, které jsou určeny právě pro nové bezzrcadlovky. Spolu s novým fotoaparátem představil nový superteleobjektiv s pevným ohniskem 400 mm, který zaujme hlavně nízkou hmotností a výstupní kvalitou obrazu. V současnosti kdy je trend vše zmenšovat a odlehčit, a přesto získávat lepší výstup videa i fotografií, jistě oceníte možnost vzít si s sebou na cesty právě tento objektiv s velkým přiblížením v relativně skladném a únosném provedení.

Nikon Z30

Nikon Z30 je osazený 20,9 Mpx snímačem CMOS formátu DX. Technickou specifikací se řadí do kategorie fotoaparátů pro začátečníky a pokročilejší fotografy, ale přesto by měli zpozornět i videotvůrci, kteří sdílejí svůj obsah na sociálních sítích, blogu nebo YouTube kanálu. Ať už natáčíte recepty a food blogy, vytváříte unboxingy, věnujete se tvorbě podcastu nebo jen rádi postujete zajímavá stories na svých profilech. Odložte svůj chytrý telefon a zkuste posunout kvalitu vašich videí. Díky tomu máte možnost zvýšit svůj dosah a oslovit mnohem více sledujících a fanoušků.

Nikon Z 30 | Megapixel

Nikon Z30 umí zaznamenat až 125 minut nepřerušovaného videa. Ve formátu Full HD 120p můžete okořenit svá videa časosběrnými nebo zpomalenými záběry. Při natáčení v exteriérech máte možnost kontrolovat vliv okolního prostředí pomocí funkce redukce hluku. Získáte tak mnohem čistší zvuk bez rušivých elementů. Systém automatického ostření s automatickou detekcí očí lidí i zvířat usnadňuje natáčení reportáží i videologů v pohybu.

Výklopný otočný displej umožňuje selfie, natáčení bez asistence další osoby a také záznam z různých úhlů. Finální vzhled výstupu vám ulehčí kreativní předvolby Picture Control, kdy si můžete vybrat z 20 filtrů pro video i fotografie. Vaší tvorbu je tak možné ihned publikovat bez toho, abyste se zdržovali dalším postprocesem. 

Nový fotoaparát je díky svým rozměrům a váze velmi skladný a hodí se proto skvěle i pro cestování. Navíc díky možnosti zkombinovat ho s objektivy řady NIKKOR Z či pomocí adaptéru FTZ II optikou s bajonetem Nikon F z tohoto malého těla dostanete o mnoho více, než byste kdy dosáhli s mobilním telefonem. Fotoaparát je možné koupit v setu s výhodným vlogger kitem, díky kterému máte veškeré potřebné příslušenství ihned při ruce. 

Základní technické specifikace

 • Rozlišení: 20,9 Mpx
  Formát snímače: DX (APS-C)
 • Velikost snímač: 23.5 mm × 15.7 mm
 • Crop faktor: 1,5 ×
 • Typ obrazového procesoru: EXPEED 6
 • Typ bajonetu: Nikon Z
 • Počet bodů AF: 209
 • Rozsah ISO: 100 - 51 200 (rozšíření až na ISO 204 800)
 • Typ závěrky: mechanická
 • Displej: výklopný / otočný
 • Rozlišení displeje: 1 040 000 bodů
 • Rozlišení videa: 
  4K UHD 3,840 × 2,160 / 30p / 25p / 24p
  Full HD 1,920 × 1,080 / 120p /100p / 60p / 50p / 30p / 25p /24p
 • Maximální délka záznamu: až 125 minut
 • Výdrž baterie: 330 snímků
 • Velikost:128 × 73,5 × 59,5 mm
 • Váha: 350 g
   

Chci Nikon Z30

NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Další ohlášená novinka v podobě teleobjektivu s pevným ohniskem rozhodně potěší majitele full-frame bezzrcadlovek s bajonetem Nikon Z, jako je například Nikon Z9, kteří rádi fotografují na větší vzdálenost. Použít jej ale samozřejmě lze i na DX bezzrcadlovkách Nikon s menším senzorem, jako je například nová Z30. Jediné, s čím je nutné počítat, je prodloužení ohniska  crop faktorem 1,5 ×. To z objektivu dělá mocnou zbraň v podobě lehké a kompaktní optiky s ohniskem 600 mm při cloně f/4,5, která je navíc podpořena optickou stabilizací.

Nikon Z 400 mm | Megapixel

NIKKOR Z 400 mm cílí na zkušené fotografy především svým kompaktním a lehkým tělem s velkým rozlišením. Jeho váha je pouhých 1 245 g a délka 234,5 mm. Výkonná redukce vibrací, tedy optická stabilizace, zaručuje ostré snímky i při relativně delších časech a fotografování z ruky. Se světelností f/4,5 lze fotit i ve zhoršených světelných podmínkách, což se hodí například při lovu záběrů divoké zvěře nebo sportovních utkání, zvláště pak v hale a všude tam, kde je nedostatek světla. Pokud se řadíte mezi svatební fotografy, oceníte příjemný bokeh, který se bude vyjímat na portrétních fotografiích. Velmi malá hloubka ostrosti navíc umožňuje fotografované objekty oddělit od rušivého pozadí.

Rychlé a přesné zaostření objektivu zajišťuje pokročilý systém AF. Pomocí telekonvertorů Z navíc lze prodloužit ohnisko až na 560 mm nebo 800 mm na FX formátu, nebo až na 840 mm či 1200 mm u fotoaparátů se snímačem DX. To jistě oceníte například u wild-life fotografie v divoké přírodě, kde se každý metr počítá. Na foto lovy navíc můžete vyrazit i za nepříznivého počasí. Objektiv má totiž  utěsnění proti klimatickým vlivům, odolá prachu, nečistotám a vlhkosti a fluorová vrstva zajistí snadné čištění předního optického členu. Ten lze navíc chránit filtrem o průměru 95 mm.

Základní technické specifikace

 • Typ bajonetu: Nikon Z
 • Světelnost: f/4,5
 • Maximální clona: 32
 • Optický stabilizátor: ano
 • Počet lamel clony: 9
 • Minimální zaostřovací vzdálenost: 250 cm
 • Průměr filtru: 95 mm
 • Délka: 234,5 mm
  Váha: 1 245 g

Chci Nikon Z 400 mm

Vyměňte svou starou techniku za novou

Lákají vás novinky? Víte, že u nás můžete prodat svou starou funkční techniku a s výkupním bonusem si pořídit novou? 

Podívejte se do naší kalkulačky a zjistěte, kolik můžete obdržet za svůj starý fotoaparát nebo objektiv.

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

 

Svět Nikon | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.