Magazín

Blog

Březnová FOTO/VIDEO soutěž na téma BARVY odstartovala

Martin LukešAktualizováno: 4. 3. 2020 v 18:13 • Rubrika: Blog

Březnová FOTO/VIDEO soutěž na téma BARVY odstartovala

S prvním březnovým dnem odstartovalo také třetí kolo naší celoroční FOTO/VIDEO soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020. Vypadá to, že jaro přijde letos o něco dřív, a tak jsme si za téma tentokrát vybrali BARVY. Ale pozor, pokud se chcete zúčastnit soutěže, přečtete si pečlivě zadání. Ne každá barevná fotografie a video automaticky splňuje soutěžní podmínky.


Březnová fotosoutěž - S důrazem na barvy

BARVA -  jeden ze základních výrazových prostředků výtvarného umění, stejně jako moderní fotografie. Barvou lze vyjádřit atmosféru, náladu, ale i emoce. A přesně tento výtvarný prvek bude hlavním námětem březnové soutěže. Tentokrát necháme na vás, jaký žánr si zvolíte. Důležité je ale jedno. Soutěžním tématem nejsou barevné fotografie, ale fotografie, kde je barva dominantním prvkem. A jak to poznáte? Pokud si nejste jistí, převeďte svou fotografii do černobíla a pokud funguje i bez barev a je stále dobrá, tak jednoduše nesplňuje zadání soutěže ;)


Březnová videosoutěž - Color grading ve videu

Color grading je proces, který mění a zlepšuje barevnost filmu či jeho části. Mění jej více než jen základní barevná korekce. Změna barevnosti dodává scénám náladu, může zároveň vytvářet barevné umělecké efekty. Tak mluví odborný slovník. Soutěžní podmínky tedy budou splňovat pouze ta videa, u kterých bude patrný nějaký záměrný barevný posun. Abychom vám to trochu ulehčili, nemusí jít o posun způsobený postprocesem, ale může jít i o výrazné barevné nasvícení scény tak, aby světlo a barvy dávaly nějaký smysl.

Partner soutěže - EIZO výrobce profesionálních monitorů

  • Šéfredaktor měsíčníku Digitální foto
  • Fotograf na volné noze
  • Tiskař
  • Milovník pohodlí a jednoduchosti

Vyučil se kuchařem a láska k jídlu ho ve čtrnácti letech vrhla na tento obor, kde po vyučení pracoval deset let. Ale jeho blíženecká duše jej stále více táhla k technice, nestačilo mu si techniku kupovat, chtěl ji prostě žít.

Nastoupil tehdy k největšímu prodejci elektroniky SONY jako prodavač a po patnácti letech odcházel z pozice vedoucího marketingu. Pak přišlo jeho dvouleté působení ve službách SONY Česká republika a poté začal školit a tisknout pro původní Institut digitální fotografie.

I v Megapixelu jste jej mohli potkat, kdy po otevření holešovické prodejny položil základy našich tiskových služeb. Od roku 2005 funguje jako volný fotograf a svoji fotografickou praxi prokládá různými činnostmi z oblastí tisku, školení, nebo psaní recenzí a testů, se kterými se můžete seznámit i na našich stránkách.

Je věčným autodidaktem, a má řečeno slovy klasika „velmi jednoduchý vkus“ – spokojí se s tím nejlepším. Nerad se nechává čímkoliv omezovat, na spoustu věcí má svůj specifický pohled a svůj osobitý přístup. Nedělá nic zbytečně. Je známý svým přístupem ke kvalitě a zatvrzelým dodržováním „cesty nejmenšího odporu“. I možná proto je dlouholetým propagátorem a uživatelem monitorů EIZO, čímž se jasně klasifikoval do role našeho březnového garanta.

Nezajímají ho grafy, měření, sliby a marketing, žije skutečným zážitkem. Stejně osobní je i jeho pohled na využití techniky k dosažení cíle v jeho tvorbě.

Technika garanta

Beseda s garantem Borisem Stojanovem


24. 03. 2020 - 17:00 až 18:15 / Beseda s garantem Borisem Stojanovem - Správa barev s monitory EIZO / pohodlně, přesně a rychle 

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2020. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.