Budiž světlo - inspirace z Galerie Megapixel Fotoporadna

Budiž světlo - inspirace z Galerie Megapixel

Martin LukešAktualizováno: 26. 1. 2018 v 13:33 • Rubrika: Fotoporadna

V lednovém kole, nové ročníku dvanácti měsíční fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 se věnujeme fotografiím pořízeným při umělém světle. Záměrně jsme nedefinovali žádný žánr a tak je čistě na soutěžících jestli si vyberou jako své téma například portrét, akt, glamour, sport, makro, módu, produktovou fotografii, jídlo, nebo zátiší. Fantazii se v tomto směru meze nekladou. Jako každý měsíc vám přinášíme malou inspiraci. Na vybraných fotografiích z Galerie Megapixel si můžete prohlédnout jak vypadá práce s externím světlem a že to vlastně není až zas tak složité.https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/1/229071.jpg
Veronika Vera
/ Diana
Skvělá práce se světlem dala vyniknout nejen stylingu, ale také práci vizážistky. Za povšimnutí stojí kruhový odlesk, který oživil výraz a pohled modelky.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/9/354409.jpg
Marek Dvořák
/ Zimu přemůžem
Fotografie s úžasnou světelnou, dalo by se říci až filmovou atmosféru. Autor je zároveň velmi zdatný retušér, nicméně základem fotografie je světelný zdroj, který dal snímku autentičnost.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/4/70024.jpg
Mikuláš Křepelka
/ V děšti
Velmi originální práce se světelným zdrojem a rozostřenými odlesky.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/7/341787.jpg
Jan Novák
/ Zrzka
Říká se že v jednoduchosti je krása a to platí i u studiového svícení. Čistý a jemný portrét, který balancuje na hraně aktu.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/7/186407.jpg
Miloš Nejezchleb
/ Alone in theater
Velmi nápaditá svatební fotografie, kde autor využil světlo tak že přitahuje pozornost diváka k postavám a zvyšuje tak jejích důležitost.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/1/345361.jpg
Daniel Kopečný
/ SilverArt III
Úžasná fotografie, která si vyžádala poměrně náročnou produkci. Poklona patří nejen autorovi, ale také modelce a celému realizačnímu teamu. Celá práce by přišla vniveč, kdyby nebyla postava precizně nasvícena. Jen díky tomu působí modelka jako kovová socha.


https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/8/125968.jpg
František Spurný
/ Tom
Přesto, že bylo v zadání soutěže, že musí být fotografie nasvícena světelným zdrojem, se kterým mohl autor manipulovat, tak v podstatě i tento snímek splňuje zadání. Světlo je zřejmě napevno, ale přesto je maximálně využito k přesnému nasvícení té části fotografie, kterou autor nasvícenou mít chtěl.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/5/133675.jpg
Martin Lukeš
/ Geisha
Tento snímek vznikl ve spolupráci s hair stylistkou, která chtěla zdokumentovat svou tvorbu. Protože se nefotilo v ateléru, ale přímo v kadeřnickém salónu, musel jsem trochu improvizovat a vytvořit si improvizované studio. K nasvícení bylo použito jedno zábleskové světlo s bateriovým zdrojem a softboxem, k změkčení světla a dále externí systémový blesk odpalovaný na dálku pro nasvícení pozadí.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/6/352796.jpg
Lenka Marcová / portrét pro mého muže
Osobně považuji nejzdařilejší fotografie svícené externím zábleskovým světlem, ty na kterých světlo blesku není poznat. A to je přesně tento případ. Nebýt odlesků v očích mohlo by se zdát, že jde o světlo přirozené. Jednoduché, efektivní a zároveň velmi elegantní. Takové jsou fotografie pokud to někdo se studiovým světlem opravdu umí.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/1/360511.jpg
Marian Chytka
/ Písečný vír
Focení sportu s externím bleskem je v poslední době na vzestupu. Nejnovějším trendem je pak použití studiových světel přímo v terénu, což jde díky bateriovým zdrojům, kterými jsou některá světla napájena. Marian Chytka je jedním z nejlepších světových fotografů sportu a tak jde samozřejmě s dobou. Díky zábleskovým světlům může pořídit takové záběry o kterým se nám dříve mohlo jen zdát.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/5/356755.jpg
Hušek Miroslav
/ Elizaveta
Další z velmi jemných, elegantních, ale zároveň velmi promyšlených svícení portrétu, kde bylo použito hned několik světelných zdrojů.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/7/358877.jpg
Pavlína Streinz
/ Poločas kruhu
Díky ateliérovému světlu působí fotografie jako by byla zachycená někde během divadelního představení, nebo kabaretního vystoupení. Přesto, že autorka fotila v ateliéru poprvé, dokázala světlem vytvořit nádhernou atmosféru. To je krásným důkazem, že když se chce tak to jde a díky tomu, že je dnes mnoho ateliéru dostupných široké veřejnosti formou pronájmu, může podobné snímky vytvořit v podstatě každý. Stačí mít nápad, sílu a energii a samozřejmě cit pro světlo.Beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem

Externí světlo ve fotografii - beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem
Úterý, 30. ledna 2018
/ 17:00 - 18:45 - Externí světlo ve fotografii - beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem


Pronájem profesionálně vybaveného ateliéru

Láká vás fotografování v profi ateliéru? Vždy jste si chtěli zkusit práci se světlem, velkými softboxy a modelkou? Tuto lákavou představu si u nás můžete splnit. Za velice výhodných podmínek vám pronajmeme profesionálně vybavený ateliér. Náš ateliér je vybaven nejmodernější světelnou technikou Fomei, která vám pomůže k profesionálním snímkům.

https://cdn.megapixel.cz/images/slide-show-full/6/33396.jpg?v=1387358126

Ateliér je umístěn přímo v prostorách prodejny Megapixel, v prvním patře. Je uzavíratelný a je možné jej zatemnit. K dispozici máte celkem 4 záblesková světla Fomei Digital PRO X 500 vybavená softboxem 90x120 cm, dále je k dispozici Fomei Grand Box 120cm silver EXL, dva strip boxy 30x180 cm, komínek, reflektory, Beauty Dish, voštiny, klapky, prosvětlovací fotostůl. Je samozřejmě možno zapůjčit i jakékoliv další ateliérové vybavení, které máme na skladě. Výkon světel můžete ovládat i bezdrátově z PC, iPhonu a nebo iPadu. Využít můžete až 5 dálkových bezdrátových WiFi odpalovačů.

Vybrat si můžete bílé, černé a nebo šedé papírové pozadí, které můžete dálkově ovládat a také v případě potřeby posouvat do stran.

Ateliér si můžete pronajmout jak samostatně, tak s naším asistentem, který vám pomůže jak s ovládáním světel, tak s nastavením celého ateliéru. Samozřejmě vám bude k dispozici i zasvěcenou radou.

Termíny si můžete předem zarezervovat na níže uvedeném kontaktu.

Ceník

  • pronájem ateliéru 350 Kč/hod.
  • pronájem ateliéru s asistentem 750 Kč/hod.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím