Budiž světlo - inspirace z Galerie Megapixel Fotoporadna

Budiž světlo - inspirace z Galerie Megapixel

Martin LukešAktualizováno: 26. 1. 2018 v 13:33 • Rubrika: Fotoporadna

V lednovém kole, nové ročníku dvanácti měsíční fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 se věnujeme fotografiím pořízeným při umělém světle. Záměrně jsme nedefinovali žádný žánr a tak je čistě na soutěžících jestli si vyberou jako své téma například portrét, akt, glamour, sport, makro, módu, produktovou fotografii, jídlo, nebo zátiší. Fantazii se v tomto směru meze nekladou. Jako každý měsíc vám přinášíme malou inspiraci. Na vybraných fotografiích z Galerie Megapixel si můžete prohlédnout jak vypadá práce s externím světlem a že to vlastně není až zas tak složité.https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/1/229071.jpg
Veronika Vera
/ Diana
Skvělá práce se světlem dala vyniknout nejen stylingu, ale také práci vizážistky. Za povšimnutí stojí kruhový odlesk, který oživil výraz a pohled modelky.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/9/354409.jpg
Marek Dvořák
/ Zimu přemůžem
Fotografie s úžasnou světelnou, dalo by se říci až filmovou atmosféru. Autor je zároveň velmi zdatný retušér, nicméně základem fotografie je světelný zdroj, který dal snímku autentičnost.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/4/70024.jpg
Mikuláš Křepelka
/ V děšti
Velmi originální práce se světelným zdrojem a rozostřenými odlesky.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/7/341787.jpg
Jan Novák
/ Zrzka
Říká se že v jednoduchosti je krása a to platí i u studiového svícení. Čistý a jemný portrét, který balancuje na hraně aktu.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/7/186407.jpg
Miloš Nejezchleb
/ Alone in theater
Velmi nápaditá svatební fotografie, kde autor využil světlo tak že přitahuje pozornost diváka k postavám a zvyšuje tak jejích důležitost.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/1/345361.jpg
Daniel Kopečný
/ SilverArt III
Úžasná fotografie, která si vyžádala poměrně náročnou produkci. Poklona patří nejen autorovi, ale také modelce a celému realizačnímu teamu. Celá práce by přišla vniveč, kdyby nebyla postava precizně nasvícena. Jen díky tomu působí modelka jako kovová socha.


https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/8/125968.jpg
František Spurný
/ Tom
Přesto, že bylo v zadání soutěže, že musí být fotografie nasvícena světelným zdrojem, se kterým mohl autor manipulovat, tak v podstatě i tento snímek splňuje zadání. Světlo je zřejmě napevno, ale přesto je maximálně využito k přesnému nasvícení té části fotografie, kterou autor nasvícenou mít chtěl.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/5/133675.jpg
Martin Lukeš
/ Geisha
Tento snímek vznikl ve spolupráci s hair stylistkou, která chtěla zdokumentovat svou tvorbu. Protože se nefotilo v ateléru, ale přímo v kadeřnickém salónu, musel jsem trochu improvizovat a vytvořit si improvizované studio. K nasvícení bylo použito jedno zábleskové světlo s bateriovým zdrojem a softboxem, k změkčení světla a dále externí systémový blesk odpalovaný na dálku pro nasvícení pozadí.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/6/352796.jpg
Lenka Marcová / portrét pro mého muže
Osobně považuji nejzdařilejší fotografie svícené externím zábleskovým světlem, ty na kterých světlo blesku není poznat. A to je přesně tento případ. Nebýt odlesků v očích mohlo by se zdát, že jde o světlo přirozené. Jednoduché, efektivní a zároveň velmi elegantní. Takové jsou fotografie pokud to někdo se studiovým světlem opravdu umí.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/1/360511.jpg
Marian Chytka
/ Písečný vír
Focení sportu s externím bleskem je v poslední době na vzestupu. Nejnovějším trendem je pak použití studiových světel přímo v terénu, což jde díky bateriovým zdrojům, kterými jsou některá světla napájena. Marian Chytka je jedním z nejlepších světových fotografů sportu a tak jde samozřejmě s dobou. Díky zábleskovým světlům může pořídit takové záběry o kterým se nám dříve mohlo jen zdát.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/5/356755.jpg
Hušek Miroslav
/ Elizaveta
Další z velmi jemných, elegantních, ale zároveň velmi promyšlených svícení portrétu, kde bylo použito hned několik světelných zdrojů.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/7/358877.jpg
Pavlína Streinz
/ Poločas kruhu
Díky ateliérovému světlu působí fotografie jako by byla zachycená někde během divadelního představení, nebo kabaretního vystoupení. Přesto, že autorka fotila v ateliéru poprvé, dokázala světlem vytvořit nádhernou atmosféru. To je krásným důkazem, že když se chce tak to jde a díky tomu, že je dnes mnoho ateliéru dostupných široké veřejnosti formou pronájmu, může podobné snímky vytvořit v podstatě každý. Stačí mít nápad, sílu a energii a samozřejmě cit pro světlo.Beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem

Externí světlo ve fotografii - beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem
Úterý, 30. ledna 2018
/ 17:00 - 18:45 - Externí světlo ve fotografii - beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem


Pronájem profesionálně vybaveného ateliéru

Láká vás fotografování v profi ateliéru? Vždy jste si chtěli zkusit práci se světlem, velkými softboxy a modelkou? Tuto lákavou představu si u nás můžete splnit. Za velice výhodných podmínek vám pronajmeme profesionálně vybavený ateliér. Náš ateliér je vybaven nejmodernější světelnou technikou Fomei, která vám pomůže k profesionálním snímkům.

https://cdn.megapixel.cz/images/slide-show-full/6/33396.jpg?v=1387358126

Ateliér je umístěn přímo v prostorách prodejny Megapixel, v prvním patře. Je uzavíratelný a je možné jej zatemnit. K dispozici máte celkem 4 záblesková světla Fomei Digital PRO X 500 vybavená softboxem 90x120 cm, dále je k dispozici Fomei Grand Box 120cm silver EXL, dva strip boxy 30x180 cm, komínek, reflektory, Beauty Dish, voštiny, klapky, prosvětlovací fotostůl. Je samozřejmě možno zapůjčit i jakékoliv další ateliérové vybavení, které máme na skladě. Výkon světel můžete ovládat i bezdrátově z PC, iPhonu a nebo iPadu. Využít můžete až 5 dálkových bezdrátových WiFi odpalovačů.

Vybrat si můžete bílé, černé a nebo šedé papírové pozadí, které můžete dálkově ovládat a také v případě potřeby posouvat do stran.

Ateliér si můžete pronajmout jak samostatně, tak s naším asistentem, který vám pomůže jak s ovládáním světel, tak s nastavením celého ateliéru. Samozřejmě vám bude k dispozici i zasvěcenou radou.

Termíny si můžete předem zarezervovat na níže uvedeném kontaktu.

Ceník

  • pronájem ateliéru 350 Kč/hod.
  • pronájem ateliéru s asistentem 750 Kč/hod.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím