Budiž světlo - první měsíční téma nového ročníku fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 Blog

Budiž světlo - první měsíční téma nového ročníku fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018

Martin LukešAktualizováno: 25. 1. 2018 v 16:26 • Rubrika: Blog

Silvestrovskou půlnocí skončila naše loňská celoroční fotografická soutěž a první minutou nového roku začal její další ročník - ROK S MEGAPIXELEM 2018. I letos vás čeká 12 soutěžních kol na různá témata, bohatý doprovodný program včetně besed s garanty soutěže a nejrůznější tématické workshopy a v neposlední řadě také výhry, které budeme udělovat jak za jednotlivá měsíční kola, tak za celkové umístění v celoroční soutěži.

Lednové téma soutěže - BUDIŽ SVĚTLO

První měsíc v roce zrovna nenabízí ideální podmínky pro fotografování při denním světle. Slunce vychází pozdě a zapadá velmi brzy a tak jsme my fotografové v tomto období odkázáni především na světlo umělé. A přesně to bude prvním soutěžním tématem dalšího ročníku dvanácti měsíční soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018. Do soutěže můžete přihlásit fotografie libovolného žánru, jen z ní musí být patrné, že autor cíleně pracoval s externím světelným zdrojem a je jedno, zda to bude blesk, studiové světlo, nebo nějaká lampa. Pracoval ve smysl cíleně nastavoval, tedy ne vyfotit stávající světelný zdroj.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/7/341787.jpg
foto: Jan Novák / Zrzka (ateliérová světla: Fomei Digital Pro X/500)

Upřesnění tématu

Nenechte se zmást názvem soutěže a tak jako před každým soutěžním kolem doporučujeme pečlivé prostudování zadání. Tenotkrát nehraje roli žánr. Do soutěže můžete zasílat portrétní fotografie, akty, glamour, fashion, produktové fotografie, snímky jídla, zátiší stejně tak jako mnoho dalších témat. Podmínkou ale je, aby byly fotografie nasvíceny umělým světlem, se kterým měl fotograf možnost manipulovat ve smyslu, směru, vrdosti, nebo výkonu. Do soutěže tedy nepatří snímky nasvícené přirozeným světlem, nebo fotografie kde fotograf využil světlo stávající, se kterým neměl žádnou možnost manipulovat. Porota bude hodnotit nejen technickou kvalitu záběru, nápad, zpracování ale především onu práci se světlem.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/8/190718.jpg
Foto: Jiří Staněk / Nespresso (světlo: 3x systémový blesk)

Garant soutěže - Vítek Ludvík

Český fotograf a filmař Vítek Ludvík se narodil v roce 1973 na Vysočině. Na základě úspěchů v oblasti sportovní fotografie je známý po celém světě hlavně jako fotograf adrenalinových sportů a volného pohybu v přírodě. Díky jeho přirozenému talentu vystihnout skutečný příběh opravdových lidí se účastní těch nejzajímavějších projektů, nejčastěji pod hlavičkou Red Bull Media House,  jeho záběr je však mnohem širší. Od fotografování společenských a sportovních akcí, přes studiové práce zaměřené na prezentaci produktů a reklamu, po portréty nejen známých osobností. Svým kreativním přístupem si získal stálé místo mezi nejvyhledávanějšími českými fotografy.
www.vitekludvik.com

 

Beseda s garantem
Externí světlo ve fotografii - beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem

Úterý, 30. ledna 2018 / 17:00 - 18:45 - Externí světlo ve fotografii - beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem

Technika garanta

Partner soutěže


Partnerem fotografické soutěže, jejímž hlavním tématem je externí světlo, nemůže bát nikdo jiný než přední výrobce studiové techniky splečnost FOMEI. Technikou této značky je vybaven i pražský ateliér Megapixel, kde se koná většina našich fotografických kurzů, workshopů i víkedových fotodílen. Shodou okolností FOMEI představil unikátní kolekci zábleskových světel které mohou být napájeny jak z elektrické sítě, tak v terénu pomocí externí baterie. Co je na nové řadě světel Fomei Digitalis Pro vyjímečné jsou opravdu velmi malé rozměry a nízká hmotmost. Díky tomu lze profesionální ateliér doslova sbalit do jednoho batohu na záda. Navíc se na novou řadu světel vztahuje prodloužená záruka 5 let.

 • Fomei Digitalis Pro T600 - velmi silné zábleskové světlo s výkonem 600 Ws a funkcí vysokorychlostní synchronizace (až 1/8 000s)
 • Fomei Digitalis Pro S600 DC - silné zábleskové světlo s funkcí HSS a režimem "strobo" s rychlostí až 15 záblesků za sekundu
 • Fomei Digitalis Pro T400 TTL - zábleskové světlo střední třídy s výkonem 400 Ws a funkcí HSS a režimem měření TTL
 • Fomei Digitalis Pro T400 - zábleskové světlo střední třídy s výkonem 400 Ws a funkcí vysokorychlostní synchronizace (až 1/8 000s)

Fomei Digitalis Pro T600

Pronájem profesionálně vybaveného ateliéru

Láká vás fotografování v profi ateliéru? Vždy jste si chtěli zkusit práci se světlem, velkými softboxy a modelkou? Tuto lákavou představu si u nás můžete splnit. Za velice výhodných podmínek vám pronajmeme profesionálně vybavený ateliér. Náš ateliér je vybaven nejmodernější světelnou technikou Fomei, která vám pomůže k profesionálním snímkům.

https://cdn.megapixel.cz/images/slide-show-full/6/33396.jpg?v=1387358126

Ateliér je umístěn přímo v prostorách prodejny Megapixel, v prvním patře. Je uzavíratelný a je možné jej zatemnit. K dispozici máte celkem 4 záblesková světla Fomei Digital PRO X 500 vybavená softboxem 90x120 cm, dále je k dispozici Fomei Grand Box 120cm silver EXL, dva strip boxy 30x180 cm, komínek, reflektory, Beauty Dish, voštiny, klapky, prosvětlovací fotostůl. Je samozřejmě možno zapůjčit i jakékoliv další ateliérové vybavení, které máme na skladě. Výkon světel můžete ovládat i bezdrátově z PC, iPhonu a nebo iPadu. Využít můžete až 5 dálkových bezdrátových WiFi odpalovačů.

Vybrat si můžete bílé, černé a nebo šedé papírové pozadí, které můžete dálkově ovládat a také v případě potřeby posouvat do stran.

Ateliér si můžete pronajmout jak samostatně, tak s naším asistentem, který vám pomůže jak s ovládáním světel, tak s nastavením celého ateliéru. Samozřejmě vám bude k dispozici i zasvěcenou radou.

Termíny si můžete předem zarezervovat na níže uvedeném kontaktu.

Ceník

 • pronájem ateliéru 350 Kč/hod.
 • pronájem ateliéru s asistentem 750 Kč/hod.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/0/352220.jpg
Foto: Luděk Slavík / mravenec (světlo: systémový blesk)

Tématické kurzy a workshopy

Sobota, 6. ledna 2018 / 10:00 - 13:00 - Jak vyfotit novorozeně

Sobota, 20. ledna 2018 / 13:30 - 18:30 - Fotografování a retuše portrétů

Sobota, 27. ledna 2018 / 10:00 - 13:00 - Luminografie aneb malba a hrátky se světlem

Úterý, 30. ledna 2018 / 17:00 - 18:45 - Externí světlo ve fotografii - beseda s garantem soutěže Vítkem Ludvíkem

Pátek, 23. února 2018 / 13:00 - 16:00 - Ateliérový portrét

Sobota, 17. března 2018 / 13:00 - 16:00 - Ateliérový portrét

Sobota, 17. března 2018 / 09:30 - 12:30 - Fotografování aktu

Čtvrtek, 12. dubna 2018  / 09:15 - 16:45 - Práce s externím bleskem

Pondělí, 14. května 2018 / 09:15 - 16:45 - Práce s externím bleskem

Luminografie aneb malba a hrátky se světlem

 

 Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Pronájem ateliéru Praha

  Láká vás fotografování v profi ateliéru? Vždy jste si chtěli zkusit práci se světlem, velkými softboxy a modelkou? Tuto lákavou představu si u nás…

 • Budiž světlo

  První měsíc v roce zrovna nenabízí ideální podmínky pro fotografování při denním světle. Slunce vychází pozdě a zapadá velmi brzy a tak jsme my…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím