B+W UV filtr 49mm Komentáře k B+W UV filtr 49mm

Zpět na detail

Zobrazeny komentáře (5 - 1)

 • 5

  Avatar

  Dobrý den, cituji "uvádíme to proto, že má antireflexní vrstvu. To že je jedna z každé strany nemění nic natom, že je tím vybaven.", ale s prominutím, Vy to právě nikde u tohoto filtru neuvádíte a na to narážely oba mé příspěvky. Prohlédněte si prosím tuto stránku tohoto filtru na vašem eshopu, podívejte se do sekce "Základní parametry", rozklikněte si i "Kompletní parametry a popis výrobce" a uvidíte, že o antireflexních vrstvách tu nenajdete ani půl slova. Přitom u jiných UV filtrů Hoya, Marumi, ale i B+W MRC máte uvedenou v parametrech položku "Antireflexní vrstvy: Ano", jen u tohoto filtru ne, ačkoli tvrdíte opak. Můj test samozřejmě nelze brát za laboratorně přesný, na to nemám podmínky ani vybavení, ale pro hrubé posouzení a "uživatelskou recenzi" tohoto filtru je myslím můj test postačující. Ostatně předpokládám, že vy také netestujete třeba objektivy a neprovádíte ukázkové fotografie v kontrolovaných laboratorních podmínkách ;). Možná si tento B+W UV filtr prostě nesedí s objektivem Pentax DA 35mm f/2,4 AL SMC, nebo jsem jen narazil na vadný kus, u kterého dělníci v Německu zapomněli přidat antireflexní vrstvy, ale vzhledem k jeho ceně a tomu, že i levnější filtry jsou na tom s odlesky mnohem lépe, tak mě tento filtr hodně zklamal. Za denního světla se odlesky ještě dají skousnout a některým fotkám třeba i přidají na kráse. Ale fotky v tmavém prostředí, kdy kdejakou žárovku či jiný bodový zdroj světla vidíte i několikrát zrcadlově převrácený, tak tohle už mě přestalo bavit a proto jsem pořídil UV filtr Hoya, který takovými neduhy tak moc netrpí a je překvapivě i levnější.

  Roman, 28.01.2014 | Reagovat

 • 4

  Avatar

  Reaguje na (3) | Dobrý den, uvádíme to proto, že má antireflexní vrstvu. To že je jedna z každé strany nemění nic natom, že je tím vybaven. Test by jste měl provádět v kontrolovaných laboratorních podmínkách. Tento test není přesný a nelze ho brát za směrodatný. Pokud chcete opravdu kvalitní filtr, doporučuji B+W s označení XS-pro. Ten je opravdu kvalitní a také kvalita bude znatelná na první pohled.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 28.01.2014 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Dobrý den, tak na stránkách výrobce filtru Schneider Optics jsem se dočetl, že tento filtr opravdu má nějaké antireflexní vrstvy "Single Coating", tj. na každé straně jednu vrstvu, viz https://www.schneideroptics.com/Ecommerce/CatalogItemDetail.aspx?CID=597&IID=3465 Otázka, proč tedy nemáte u tohoto filtru jako u ostatních uvedeno v základních parametrech, že má antireflexní vrstvy? Mimochodem, provedl jsem srovnání tohoto UV filtru s levnějším filtrem HOYA HMC UV(C), u kterého se odlesky projevují v mnohem menší míře, takže v tomhle případě mě pověstná Německá pečlivost hodně zklamala. Pro informaci zde uvádím výsledek mého testu: http://jyxo.info/uploads/52/52a0b00aac7d23317184533efa14ec3d06bc091b.jpg

  Roman, 27.01.2014 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Reaguje na (1) | Dobrý den, teto filtr má antreflexdní vrstvy. A není to úplně jen o antirefleksních vrstvách. I na nejdražším filtru nebo objektivu k tomuto může bez problému dojít. Záleží také na  kvalitě jeho vrstev. Pro největší eliminaci je nutné zakoupit X-pro B+W. Ale stějně to nebude 100%čisté. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 15.01.2014 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Doporučil bych uvést do základních parametrů důležitou věc a to "Antireflexní vrstvy: Ne". U filtrů, které antireflexní vrstvu mají (patrně u všech ostatních), tuto informaci uvedenou máte, ale u tohoto filtru máte uveden pouze průměr filtru a přední závit, což je s podivem. Tento filtr mi byl u vás na prodejně doporučen při koupi objektivu Pentax DA 35mm f/2,4 AL SMC, ale k tomuto objektivu tento filtr nedoporučuji, poněvadž při fotografování scén se silnějším bodovým zdrojem světla v záběru (např. slunce, žárovka, ale i svíčka apod.) dochází k silným odleskům, což je vidět na fotkách.

  Roman, 14.01.2014 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím